اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه 5 ولت 200 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه 5 ولت 200 آمپر

سلام به همه دوستان تغذیه کار
    من یه مدار برای تست یه پروژه می خوام که نیاز به 5 ولت DC با 200 آمپر جریان دارم و قراره از این مدار تغذیه مثلا یک ثانیه 200 آمپر کامل بکشم ( اتصال کوتاه ) و یک ثانیه جریان 0 .
    و فرکانس مدار سویچینگ هم باید بیش از 100KHz باشه
    بنظر شما جطور میتونم این مدارو پیاده کنم؟!
    درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

پاسخ : منبع تغذیه 5 ولت 200 آمپر

سلام
    خروجی مدار شما تقریبا 1 کیلووات می خواین باشه
    فقط یه سوال داشتم شما قبلا تجربه ساخت منبع سویچینگ رو داشتین؟

چون نمی تونین فرکانس رو خیلی زیاد کنین و مشخص دقیقا نکردین فرکانس کاریتون به چه صورت عدم دلیل فرکانس هم می تونه
    1-افزایش تلفات ترانزیستور
    2-اشباع شدن هسته های فرومغناطیس

اگر تجربه منبع سویچینگ رو داشته باشین متوجه می شین که از کدام آرایش و به چه صورت باید استفاده کنین.
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نه تجربه ساخت مدار سویچینگ نداشتم فقط مطالبشو به صورت تئوری دنبال کردم ، کار با PI Expert 8 رو توی همین سایت یاد گرفتم و مطالب مدار دوستمون که 30 ولت با 700 آمپر بود رو هم خوندم
      با این تفاسیر پیشنهاد شما برای ساخت این منبع تغذیه چییه؟!
      اونجا دیدم شیفت فاز و ZVS استفاده شده اما چیز بیشتری نمیدونم از طریقه پیاده سازی این مدار
      چکار میتونم بکنم؟!
      راهنمایی کنید خودم دنبال میکنم

ممنون
      درایور شبکه و nRF24L01
      کاتالوگ محصولات

دیدگاه

سلام
        پیشنهاد می کنم که ابتدا با مدارت ساده flyback و forward کار کنین و بعدی push pull , full bridge چون توان به این زیادی و کار در وهله اول می تونه خیلی خطر آفرین باشه
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

با سلام--از انجاییکه ولتاژ پایین بوده و جریان بالا .شما میتوانید از دیودهای شاتکی در خروجی استفاده کرده و توپولوژی هاف بریج و یا فول بریج استفاده نمایید برای سادگی و شروع همان هاف بریج پیشنهاد میشود-هسته ای ای 5555 و ماسفتها 2sk3131.در ظمن ایا در محاسباتتان در مورد ولتاژ و جر یان اطمینان کامل دارید و اشتباه نمیکنید؟چرا که ولتاژ پایین و جریان بالا در عمل بدلیل وجود مقاومت اهمی در مسیر دچار افت خواهد شد.یعنی در صورتی که افت ولتاژ مچاز .یک دهم ولت باشد انگاه مقاومت مسیر باید کمتر ازپنج دهم میلی اهم باشد.واین خیلی مشکل است.به خاطر همین در جریانهای بالا ولتاژ نیز مقداری بالا میباشد.ولی اگر از محاسباتتان مطمن هستید.باید مسیر های جریان را بدرستی تعیین نموده و در اتصالات مسیر دقت زیادی نمایید.
          در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

شرمنده etgpsp جان
            مشکل اینه که یکی گفته همچین مداری میخواد و جزئیات زیادی از کاربردش ندارم خودمم به فکر افت ولتاژ بودم اما چون درست نمیدونم برای چه کاری نیاز داری یکم خودمم سر در گمم
            اما با دیدن مدار شما که 700 آمپر بود گفتم میشه ساخت
            حالا من جزئیاتو میپرسم و با کمک شما مدارو پیش میبریم
            یه سوال راجب مدار خودتون ، هزینه درست کردنش چقد میشه؟!
            آیا فروشی هم هست؟
            و اینکه من پست شما رو دنبال کردم شماتیک یا مراحل ساخت مدارتون نبود ( البته حقم دارید نتایج 15 سال کارو نمیشه 1شبه یاد داد )
            در هر صورت به کمک شما نیازمند و از کمک شما ممنونم
            درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات

دیدگاه

چقدر میشه روی مدارات پیشنهادی سایت http://www.poweresim.com حساب باز کرد؟!
              مثلا برای 10 ولت 200 آمپر فول بریج اینو داده ، اصلا عملی هس؟!
              درایور شبکه و nRF24L01
              کاتالوگ محصولات

دیدگاه

با سلام--درمورد هزینه ساخت تا کنون محاسبه نکرده ام-ولی 2 عدد خازن 150 تومان-ای جی بی تی 2 عدد 200 دیود 8 عدد 320 به اینها رله و کنتاکتور -هسته-فیلتر-هیت سینک-فن-هزینه برش ورقهای الومینیم-ساخت جعبه -زمان صرف شده جهت ساخت را نیز اضافه نمایید.قیمتها برای یکسال پیش میباشد.در مورد 2 بله فروشی هم هست.در مورد سایت هم تقریبا .ازاین جهت که میتوانید جریان و ولتاژ سوییچها و دیود ها -نوع پیچش ترانس-را به راحتی بدست اورید.در مورد المانها باید دقت کنید که چه تعداد موازی را پیشنهاد میکند.و شما معدل انرا قرار دهید.فرکانس را نیز باید بدهید.اگر همه پارامترها را درست تعریف نمایید انگاه میتوانید روی محاسبه مواردی که اشاره شد حساب نمایید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط etgpsp
                  با سلام--درمورد هزینه ساخت تا کنون محاسبه نکرده ام-ولی 2 عدد خازن 150 تومان-ای جی بی تی 2 عدد 200 دیود 8 عدد 320 به اینها رله و کنتاکتور -هسته-فیلتر-هیت سینک-فن-هزینه برش ورقهای الومینیم-ساخت جعبه -زمان صرف شده جهت ساخت را نیز اضافه نمایید.قیمتها برای یکسال پیش میباشد.در مورد 2 بله فروشی هم هست.در مورد سایت هم تقریبا .ازاین جهت که میتوانید جریان و ولتاژ سوییچها و دیود ها -نوع پیچش ترانس-را به راحتی بدست اورید.در مورد المانها باید دقت کنید که چه تعداد موازی را پیشنهاد میکند.و شما معدل انرا قرار دهید.فرکانس را نیز باید بدهید.اگر همه پارامترها را درست تعریف نمایید انگاه میتوانید روی محاسبه مواردی که اشاره شد حساب نمایید.
                  قیمت ها به هزار تومن هست؟ :surprised:

دیدگاه

با سلام--بله به هزار تومان هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط etgpsp
                      با سلام--بله به هزار تومان هست.
                      آ آ آ آ! :surprised: جل الکارخونه سازنده! یا الدلار یا ... :icon_razz: این که 700-800 تومن در میاد!

دیدگاه

با سلام--دوست عزیز در حال حاضر خرید یک منبع تغذیه به ازای هر کیلووات حدود 200 هزار تومان هزینه دارد-ان منبع توان 21کیلو وات داشت که قیمت ان اگر بخواهید از بیرون تهیه کنید بالا تر از 5 میلیون هزینه دارد.کسی را سراغ دارم که تغذیه با توان 30 کیلو وات را حدود 17 میلیون هزینه کرده.در ظمن گاهی از اوقات توان تنها مشخص کننده قیمت نمیباشد.لابد میدانید که قیمت برخی از ای سی ها بالاتر از 2 میلیون میباشدیعنی یک ای سی از نوع نظامی با کاربرد خاص مثل ای سی های مخابراتی fpga.حالا شما اگر چنین ای سی هایی در مدار داشته باشید ایا انها را با تغذیه های 20 هزار تومانی به کار خواهید انداخت؟

دیدگاه

کاملا حق با شماست

ممنونم
                          درایور شبکه و nRF24L01
                          کاتالوگ محصولات

دیدگاه

سلام
                            چه خبره 5میلیون یکی ازدوستام که جوشکاره یه اینورتر جوشکاری 650امپر سویچینگ قبل ازعید خریده بود دومیلیون وصد هم با تکفاز کارمیکرد هم سه فاز
                            بابا دمتون گرم این قیمت هایی که شما می گید خیلی خیلی پرته
                            غم عشق آمدوغم های دگرجمله ببرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hazar
                              سلام
                              چه خبره 5میلیون یکی ازدوستام که جوشکاره یه اینورتر جوشکاری 650امپر سویچینگ قبل ازعید خریده بود دومیلیون وصد هم با تکفاز کارمیکرد هم سه فاز
                              بابا دمتون گرم این قیمت هایی که شما می گید خیلی خیلی پرته
                              هدف من تایید کار کسی یا رد کار فرد دیگر نیست
                              چند مورد رو باید در نظر بگیرین
                              کیفیت کار : مداری که قراره یه الکترود جوشکاری رو ذوب کنه دقتش با مداری که قراره یه برد الکترونیکی رو راه بندازه زمین تا اسمون فرق میکنه
                              تعداد کار : مطمئنا قیمت دستگاهی که به تعداد محدود طبق سفارش ساخته میشه با دستگاهی که تولید انبوه میشه زمین تا آسمون فرق داره
                              البته میشه ساختار ماژولار داشتن و نوع جعبه و درجه حفاظت و موارد دیگه رو هم لحاظ کرد که در قیمت نهایی تاثیرگذار خواهد بود .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X