اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی وپیاده سازی گذرگاه داده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی وپیاده سازی گذرگاه داده

سلام خدمت اساتید خودم.
    من میخام چند مورد اطلاعات کنترلی وصدا رو که مربوط به چند دستگاه مختلف هستش رو با یه خط ارتباطی تا یه مصافت زیاد انتقال بدم .این مورد رو هم در نظر بگیرید که همه دستگاهها می توننن همیشه فعال باشن واطلاعاتشون باید انتقال داده بشه اطلاعات همون طوری که گفتم صدا وکنترل مثل روشن وخاموش کردن دستگاه ها است ارتباط هم به صورت دوطرفه هستش وفقط یک خط ارتباطی موجود هست لطفا راهنمایی کنیین
    MEHRENIA1366@GMAIL.COM
    مغز انسان خيلي پيچيده است و بخاطر همين هميشه دنبال راه حلهاي پيچيده ميگرده با کمي تامل ميشه راه حلهاي ساده تري رو پيدا کرد.هميشه پيچدگي وحجم بالا نشانه داشتن علم زياد نيست.

پاسخ : طراحی وپیاده سازی گذرگاه داده

سلام کسی نبود مارو راهنمایی کنه :angry: :angry:
    MEHRENIA1366@GMAIL.COM
    مغز انسان خيلي پيچيده است و بخاطر همين هميشه دنبال راه حلهاي پيچيده ميگرده با کمي تامل ميشه راه حلهاي ساده تري رو پيدا کرد.هميشه پيچدگي وحجم بالا نشانه داشتن علم زياد نيست.

دیدگاه

سلام
      داده هاتون به چه صورت هست آنالوگ هست یا دیجیتال؟
      برای این منظور می یان مالتی پلکس می کنن
      فرض کنین یه تراشه مرکزی حکم مدیریت رو داره اگر سه تا دستگاه داشته باشین
      در لحظه اول داده مربط به دستگاه اول داخل خروجی قرار می گیره
      در لحظه دو ... دستگاه دوم
      در لحظه سوم دستگاه سوم
      و باز سیکل تکرار می شه
      روش دیجیتال بسیار راحتر تر از آنالوگ هست
      داده ها رو بهتره با کارکترهای کنترلی از هم تفکیک کنین تا در گیرنده قابل رویت باشن
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

سلام ببینید من با انواع روشهای انتقال دیتا آشنایی دارم من میخام بصورت دیجیتال باشه تفکیک دیتا مشکلی نداره مشکل اینجاست که چطوری این دیتاهارو انتقال بدم لینک ارنتباطی سیم مسی هستش منظورم اینه که انواع روشهای ارسال دیتا تو میکرو کنترلر ها فاصله کمی رو پوشش میده من باید یه مدار واسط طراحی کنم بتونه دیتا رو تا یه فاصله بالا مثلا 4 کیلومتر یا حتی رو شبکه مخابرات بتونه انتقال بده
        MEHRENIA1366@GMAIL.COM

دیدگاه

سلام
          شما دنبال طراحی مدار ارسال کننده هستین؟زیر ساخت شبکه ای دارین یا خیر؟ یا مسقیما می تونین داده ها رو توسط دو خط اختصاصی جابجا کنین یا می خواین با زیر ساخت مخابرات کار کنین؟
          لطفا دقیقا شرح پروژه کنین که ان شالله بتونم کمکی کنم
          هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            ببینید زیر ساخت من فقط یه خط سیم مسیه من باید یه سری فرامین کنترلی و صدا که مربوط به یه سری سیستم مشابه که باید از هم تفکیک بشن واحتمال اینکه همه دستگاه نیاز باشه اطلاعات کنترلی وصدا شون بطور همزمان منتقل بشه وجود من کنترلها وصدا رو میتونم بسازم (بصورت دیجیتال) فقط میخام به مسافت دور بفرستم ودیتاها تو یه سیکل ارسال بشه یعنی از 1 شروع وبه آخری برسه و حلقه دوباره تکرار بشه با ماژولهای rfکار خیلی سادس ولی برای ارسال روی سیم مسی مشکل دارم اینکه میگم بشه رو شبکه مخابرات ارسال بشه منظور خطوط هات لاین مخابراتی هستش که در اختیار عموم مردم نیبستش وبرا یه سازمان خاص میخام انجام بدم تو مراکز مخابراتی یه سری سیستم وجود داره به اسم pcmاین سیستم اطلاعات مشترکین تلفن معمولی رو به تعداد 32 مشترک درافت میکنه وهمه رو با یه سیم کواکسیال مخصوص ارسال میکنه بصورتی که اصلا متوجه قطعی خط نمیشیم من یه سیستم مشابه با این مخام پاده سازی کنم اگه یشه راهنمایی کنین.
            MEHRENIA1366@GMAIL.COM

دیدگاه

سلام
              می بخشید اگر من یکم زیاد سوال می پرسم چون میخوام تمامی جوانب کارتون رو در نظر بگیرم و بهتر خواستتون رو پیدا کنم
              اگر می خوای داده هاتون رو در فواصل زیادی توسط سیم ارسال کنین می تونین از پروتکل max485 استفاده کنین که نهایت بردی معادل 4 کیلومتر دارن.البته اگر می خواین نسبت به تغییرات برد حساس نباشه باید در طول مسیر repeater قرار بدین و داده هاتون رو مالتی پلکس کنین روی این تراشه.
              دوست من رشته اصلی من مخابرات هست و بابت همین هر جا که مشکل داشتین در مورد ساخت زیرساخت مخابراتی ان شالله که بتونم کمکتون کنم
              اما پیشنهادم برای بردهای زیاد و حجم داده زیاد استفاده از مودم های وایرلس یا بریج های وایرلس هست که می تونن بردی بیش از 10 کیلومتر داشته باشن که چون جز بانک ISM هستن ایجاد اختلال بر روی دستگاههای دیگه نمی کنن و ثانیا غیر مجاز نیستن

دیدگاه

سلام ممنون از راهنمایی تون من یه نگاهی به دیتا شیت max انداختم max491eبرا کار من ظاهرا خوبه چون هم فول داپلکس و2.5 مگ بیت ریتشه خوب یه سوال.ارتباط من دوطرفه هستش این ای سی فقط بصورته یه سندر ورسیور عمل میکنه درسته؟این ایسی تو بازار هستش وبرا ارسال درافت صدا ی دستگاهی که پاسخ فرکانسی صدا براش 300تا3کیلو تعریف شده با بیت ریت 2.5 مگ مناسبه یا نه من دیتا کنترل با دیتای صدا امکان داره همزمان باشه. حداکثر بردی که تو تایپیکهای سایت دیدم 1200 متره برد دقیق رو از کجا پیدا کنم باتوجه به این که امکان نصب رپیتر بین راه امکان نداره
                MEHRENIA1366@GMAIL.COM

دیدگاه

سلام
                  استاندارد دیگه ای هم هست که ارتباط دو طرفه با همین نوع روش دیفرانسیلی برای ارتباط سرییال استفاده می شه(این استانداردها رو بخونین
                  RS-422
                  RS-423

نگاه کنین 2.5 مگ برای بهترین وضعیت و برد کم هست هرچی برد رو بیشتری می کنین به طبع سرعت انتقال کمتر می شه.در برد موثر خیلی از جوانب کاری مهم هست

نوع سیم ارتباطی
                  ولتاژ اعمالی بر روی تراشه و ولتاژ ارسالی روی خط
                  محل گذر و دمایی محیط سیم و پهنای باند سیم

برای برد مفید باید نوع سیم و کیفیت سیم و نوع تراشه مشخص باشه به علاوه اینکه می تونین خودتون سطح پتانسیل اختلاف خروجی آی سی رو افزایش بدین و سیگنال ها رو نسبت به نویز مقاومت تر کنین و به عبارتی بهتر سیگنال به نویزتون افزایش پیدا کنه

این تراشه برد مفیدش با ولتاژ 5 ولت 1200 متر هست(که نهایت داده حدودا 100 کیلوبایت هست) اما در استاندارد max485 برد مفید 4 کیلومتر بیان شده که این به فاکتورهایی که در بالا گفته شد بر می گرده

داده شما دیجیتال نگه نیست؟صدا رو می خواین ارسال کنین؟

دیدگاه

ممنون از راهنمایی که کردین ببینید من در واقع میخام بی سیم رو از فاصله دور کنترل کنم بی سییمی که براش ریموت کنترل تعریف نشده بعضی از بی سیمه براشون ریموت کنترلی با برد 4 کیلومتر تعرییف شده پس من هم بالید صدای اپراتور رو ارسال بدم وهم صدای درافتی بی سیم رو به اپراتور برسونم وهمچنین اپراتور بتم رو اپشنهای بیسیم کنترل داشته باشه کنترل پشنا کاری نداره اونو حل کردم حالا مونده ارسال همین کنترله با دای دیجیتال شده چندتا بیسیم با کنترل هاشون بصورتی که مثلا 3تا اپراتور از این بستری که میخام ایجاد کنم بدون تداخل وهمزمان استفاده کنن. دیتا شیته ای سی رو نگاه کردم مسیر سند با رسیوش جدا بودن.
                    MEHRENIA1366@GMAIL.COM

دیدگاه

سلام
                      چرا فرستنده و گیرنده آنالوگ وایرلس طراحی نمی کنین اونم با سه برد متفاوت ؟
                      شایدم من منظورتون رو بد متوجه شدم اگر بلوک دیاگرامی از کارتون بزارین به مراتب بهتره

دیدگاه

لطف مکنی بگی چطور عکس رو پ کنم
                        MEHRENIA1366@GMAIL.COM

دیدگاه

سلام
                          به آدرس زیر برین و عکستون رو پلود کنین
                          http://axgig.com/
                          و سپس لینکش رو اینجا قرار بدین

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون بلوک دیاگرام بصورت زیره
                            MEHRENIA1366@GMAIL.COM

دیدگاه

سلام
                              داده های بیسیمتون دیجیتال هست یا آنالوگ؟
                              فاصله بین مدار واسط یک و دو چقدر هست؟
                              بیسیم وظیفه اش چی هست؟
                              ریموت ها چه کار می کنن؟بیسیم شماره یک باید ریموت یک رو روشن و خاموش کنه؟
                              ارتباط از زیموت به بیسیم هست و چه داده هایی رو از بیسیم به ریموت و از ریموت به بیسیم ارسال می شه
                              لینک ارتباطی رو هنوز مشخص نکردین؟یا می خواین سیم باشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X