اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید موج سینوسی با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید موج سینوسی با میکرو

سلام به همه دوستان عزیز
    میخوام با یک آی سی میکرو atmega16 یا atmega8 موج سینوسی تولید کنم که از 0-تا20کیلو هرتز بتونم فرکانسش رو تغییر بدم.
    کسی میتونه واسه این برنامه کمکم کنه؟و چنین برنامه ای در اختیارم قرار بده؟

پاسخ : تولید موج سینوسی با میکرو

دوست عزیز برای فرکانس 20 کیلو من ای سی ندیدم شاید از سواد کم منه
    البته فکر کنم اگر به دیتاشیت های خود اتمل مراجعه کنید و به دنبال DTMF برید یه pdf برای راهنمایی در مورد ساختن موج سینوسی با AVR وجود داره اگر اشتباه نکنم شماره 314 بود در ضمن یه مثال هم در این باره توی کتاب اقای سپاس یار عزیز دیدم که این کتاب توی انجمن هست و قابل دانلود هست
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

سلام.من می تونم راهنماییت کنم.اول ببین با استفاده از آی سی ad9833 کارت را میوفته یا نه.اگر نشد برو اینجا http://www.scienceprog.com/category/avr-controlled-signal-generator/ دانلود کن حالشو ببر.منم خودم گیر بودم.البته من تا 100khz اونم 3 تا شکل موج ساختم.

دیدگاه

با استفاده از میکرو به راحتی می توانید این کار را انجام دهید و به قطعات خاص dds احتیاجی نیست
        این لینک را مشاهده کنید اطلاعات خوبی دریافت می کنید
        http://www.myplace.nu/avr/minidds/index.htm

دیدگاه

سلام دوستان عزیز
          آیا نمی تونیم موج سینوسی را با خازن تولید کنیم
          با استفاده از واراکتور چی؟؟؟
          البته اون سر خازن هم به میکرو وصل بشه

دیدگاه

دوستان من هم دقیقا می خوام این جور موج سینوسی بسازم فرکانس من 2 کیلو هرتزه یعنی هیچ کی دو خط کد توی بسکام نداره ؟ :read:

دیدگاه

با احترام فراوان به همه دوستان. اما نمیدونم چرا همه میخوان با میکرو پولو هوا کنن :eek:بابا این میکرو یه قطعه دیجیتالیه
              شما یه نوسان ساز کول پیتس بیار تو مدار تانک یه دیود واراکتور بزار و با pwm بهش ولتاژ بده. اینجوری تا از 0 تا 1 مگا هرتز میتونی سینوسی تمیز در بیاری.
              تو صفحه مخابرات اساتید هستند. اگه مشکلی داشتی خیلی راحت حل میشه.
              موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط parsa921
                با احترام فراوان به همه دوستان. اما نمیدونم چرا همه میخوان با میکرو پولو هوا کنن :eek:بابا این میکرو یه قطعه دیجیتالیه
                شما یه نوسان ساز کول پیتس بیار تو مدار تانک یه دیود واراکتور بزار و با pwm بهش ولتاژ بده. اینجوری تا از 0 تا 1 مگا هرتز میتونی سینوسی تمیز در بیاری.
                تو صفحه مخابرات اساتید هستند. اگه مشکلی داشتی خیلی راحت حل میشه.
                موفق باشید.
                جساراتا توی این روش شما فرکانس با چی تغییر میکنه ؟ ولتاژ pwm ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط re_bita
                  جساراتا توی این روش شما فرکانس با چی تغییر میکنه ؟ ولتاژ pwm ؟
                  این دیتا شیت خود اتمل را نگاه کنید خیلی مفیده نیاز به سخت افزار جانبی هم نیست :nice:
                  http://maghalatelme.persiangig.com/document/bargh/atmel%20DTMF%20outpute.pdf
                  گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                  همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X