اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش 8051 به زبان c میخوام؟؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش 8051 به زبان c میخوام؟؟؟؟؟

سلام
    توی بازار کتاب به درد بخوری هست که 8051 رو به زبان c یا بیسیک اموزش داده باشه ؟؟؟
    من هر چی دیدم اسمبلی بوده
    اگه هست ممنون میشم اسم کتاب و نویسنده اش و مشخصاتش رو بگین
    من لینک آموزشی هم پیدا نکردم ، اگه دوستان لینک هم سراغ دارن دریغ نکنن

پاسخ : آموزش 8051 به زبان c میخوام؟؟؟؟؟

باید از نرم افزار فراکلین استفاده کنی. فکر میکنم آموزشش رو بتونی تو اینترنت پیدا کنی در هر صورت من یه PDF دارم که برای شروع بدک نیست اگه لازم داشتی پیغام بده تا برات Email کنم. در ضمن اگر واقعا محدودیت استفاه از زبان رو ندارید مطمئن باشید bascom 8051 بهترین کامپایلر سطح بالا برای 8051 هست.

دیدگاه

من البته از زبان c چیزی سر درنمیارم
      این pdfای که دارین آموزش c هم داره یا فقط نحوه استفاده از کامپایلر هستش؟
      اگه آموزش زبان c یا اسم کتاب خاصی رو دارین ممنون میشم بدین
      amin.5500@yahoo.com
      یه سوال دیگه اینکه کسایی که از c یا اسمبلی استفاده میکنن مگه محدودیت دارن؟
      منظورم اینه که تا وقتی که زبان سطح بالا و راحت هست چرا از اونا استفاده میکنن؟

دیدگاه

برای آموزش زبان C بهترن کتاب ، کتاب مرجع آموزش زبان C نوشته جعفرنژاد قمی هست که واقعا عالی هست. فکر کنم به صورت PDF تو نت باشه.
        استفاده از زبان های برنامه نویسی سطح بالا برای میکروکنترولری مثل 8051 یکم مشکل سازه اونم بخاطر کم بودن حافظه رم این میکرو هست که مدیریت اون رو برای کامپایلر سخت میکنه ولی اگه نمیخواهی وارد داستانهای اسمبلی بشی بازم به نظرم bascom 8051 بهترین هست تازه با یادگیری زبان basic به راحتی می تونی با bascom avr هم کار کنی. اکثر میکرو کنترولر ها کامپایلر basic دارن فقط برای arm کامپایلر basic خوب ندیدم

دیدگاه

ممنون
          ولی جعفر نژاد قمی که در مورد میکرو ها چیزی نگفته
          من دنبال یه کتابی ام که مث مزیدی که در حین آموزش 8051 زبان اسمبلی هم آموزش داده میگردم ، چون خیلی از بخشهای جعفر نژاد قمی در مورد میکرو ها نیست و یادیگیریش هم فایده ای نداره
          استفاده از زبان های برنامه نویسی سطح بالا برای میکروکنترولری مثل 8051 یکم مشکل سازه اونم بخاطر کم بودن حافظه رم این میکرو هست که مدیریت اون رو برای کامپایلر سخت میکنه ولی اگه نمیخواهی وارد داستانهای اسمبلی بشی بازم به نظرم bascom 8051 بهترین هست
          اینکه میگین مشکل سازه واسه کاربر گفتین یا واسه کامپایلر؟
          یعنی تمام برنامه های 8051 که به زبان اسمبلی نوشته میشن ، با بسکام هم بدون مشکل جواب میده ؟

دیدگاه

زبان C یکسری قائده کلی داره که باید یاد گرفت ولی میکرو کنترولر زبان C استاندارد ندارد و هر کامپایلری جزئیات خاص خودش رو داره. شما اگر میخواهید زبان C برای یک میکرو کنترولر خاص رو یاد بگیرید ابتدا باید کامپایلر C رو انتخاب کنید. که همونطر که گفتم برای 8051 باید از franklin استفاده کنید که خیلی (به نظر من) بیخوده و باید help خود برنامه رو مطالعه کنید.
            برای سوال دوم هم باید بگم این مشکل کمبود رم باعث میشه برنامه نویس دستش تو نوشتن توابع که مزیت بزرگ زبان سطح بالاست خیلی محدود بشه باید اینو بهت بگم که تمام برنامه های 8051 که با اسمبلی نوشته می شوند رو نمی شه با C یا basic پیاده سازی کرد (البته این برای همه کامپیوتر ها صدق میکنه) ولی اکثر مواقع استفاده از اسمبلی بدون آشنایی کامل به سخت افزار و تجربه بالای برنامه نویسی نه تنها باعث بهینه شدن ( از نظر حافظه و سرعت) نمیشود بلکه بدتر هم هست . بازهم می گم نظر من روی bascom 8051 هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X