اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در پیدا کردن قطعات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در پیدا کردن قطعات

من تازه با ARES آشنا شدم
    من در پیدا کردن قطعات مشکل دارم و کارایی library رو هم بلد نیستم اگه میشه به من توضیح بدین چطور قطعاتی که می خوامو پیدا کنم
    برای مثال ترانزیستور 2N3055 رو چجوری بیارم یا خازن
    خیلی ممنون میشم
    اگه به عکس نگاه کنین متوجه میشین که وقتی 2N3055 رو سرچ میکنم مینویسه نیست
    http://www.pic.tooptarinha.com/images/tsqf4248zklrpacw2naz.jpg
    بازم خدا رو شکر ...

پاسخ : مشکل در پیدا کردن قطعات

سلام دوست عزیز
    شما توی محیط pcbهستین باید پکیچ pcbقطعات را سرچ کنید
    مثلا برای همون 2n3055
    to3 را سرچ کن
    بهترین کار این هست که isis شماتیک را بکشید بعد تبدیل pcbکنید
    هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

آقای ehsanarn خیلی ازت ممنونم
      لطفا کامل توضیح بده که چجوری این کار رو کنم یعنی توو isis مدار رو درست کنم بعد تبدیلش کنم به pcb

اگه با عکس که باشه واقا ازتون ممنون میشم دوست عزیز

دمت گرم :job: :nerd: :read:
      بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

یه راه راحتر اینه که قطعه رو در ISISسرچ کنی بعد در قسمت پایین سمت راست اسم پکیج رو در ARES سرچ کنی.
        طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
        امروز رو کامل زندگی کن...
        (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

این روشی که آقای ehsanarn گفتن میشه
          بهترین کار این هست که isis شماتیک را بکشید بعد تبدیل pcbکنید
          اگه میشه تو رو خدا یکی بگه چجوری

راستی کسی میتونه به من توضیح بده که چیکار باید کنم تا وقتی مدارمو توو ARES کامل کردم بعد خود نرم افزار نزدیک ترین راه رو انتخاب کنه(برای سیم ها که به هم متصل نشده باشن) و دقیقا مثل pcb های مدارات موجود در بازار بشه

لطفا اگه میتوونین هر دو تا سوالمو جواب بدین
          خیلی از دوستانی که جواب بدن ممنون میشم :redface: :job:
          بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            خوب شما شماتیک را تو محیط بکش بعد save کن و کلید میانبر Alt+A را بزن وارد محیط pcb میشه
            بعد تو محیط pcb از نوار بغل گزینه مستطیل را انتخاب کن و قسمت پایین سمت چپ از اون لیست گزینه Board Edge را انتخاب کن و به اندازه مورد نیاز مدار یه مستطیل بکش
            بعد از منو Toolsگزینه Auto placer را انتخاب کن و در پنچره مربوطه گزینه ok را بزن
            نرم افزار بهترین چینش قطعات را برات انتخاب میکنه
            تا اینجا را انجام بده
            بعد یه سوال دیگه شما میخوای برد رو دورو بزنی یا تک رو ؟؟؟؟؟
            هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

آقای ehsanarn واقعا ازت ممنونم می خوام بردمو دو رو بزنم! :redface: :biggrin:
              بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                حالا از منو Tools گزینه Design Rule Manger را انتخاب کن و در سر برگ Net Classesمیتونی سایز خطوط را با استفاده از گزینه Trace Style تعیین کنید.
                بعد از منو Tools گزینه Auto Routerرا انتخاب کن و در پنچره باز شده گزینه Begin Routing را بزن
                بعد اتمام عملیات نرم افزار PCB مدار شما اماده هست.
                موفق باشید

دیدگاه

آقای ehsanarn خیلی ازت ممنونم من همه این کارایی که گفتی رو انجام دادم اما مدار همون توری که من کشیده بودم موند و هیچ تغییری نکرد مشکل چیه

اینم عکسش البته بعد انجام عملات هایی گه گفتین لطفا کمک کنین :surprised: :sad: :angry:
                  http://www.pic.tooptarinha.com/images/a087zc6v18ul9pzsdlc.jpg
                  راستی اون قسمتی که قرمز کردم نمیدونم چیه و خطای چیه؟؟

راستی من قطعات رو بصورت دستی گذاشتم وقتی گذینه Auto placer رو میزنم این ارور رو میده
                  http://www.pic.tooptarinha.com/images/krgxxf3krhqgk1v5rz4i.jpg
                  بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                    شما باید مستطیلی که قطعات را داخل میزاره را باید به رنگ زرد باشه که به معنی Board Edge هست
                    گزینه مستطیل را که انتخاب کردی از پایین نرم افزار قسمت چپ کشویی را باز کن بزار رو Board Edge و اندازه برد رو بکش و Auto Placer را بزن و Auto Router

دیدگاه

آقا ehsanarn دمت گرم واقعا نمیدونم چجوری ازت تشکر کنم
                      خیلی باحالی دمت جیز
                      آقا راستی ببخشید دیر جواب دادم یه مدت به اینترنت دسترسی نداشتم
                      خیلی خیلی ازت ممنونم دوست عزیز
                      فقط یه چیز دیگه به من توضیح بدی خیلی دیگه لطف میکنی
                      اگه بخوام بردمو یک رو بزنم باید چیکار کنم؟؟ :wow: :bye :job:
                      راستی وقتی میخوام مدار رو چاپ کنم باید چه گزینه رو بزنم تا فقط قسمت پایه ها و سیم کشی قطعات کپی شه تا دقیقا مثل مدارات موجود چاپ شه :agree:
                      بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                        برای این کار توی تنظیمات Net classes
                        قسمت Pair1(Top Copper)lروی گزینه Noneبزارید
                        هم برای سینگال و هم برای Power

دیدگاه

برای چاپ دو رو که شما که باید بدی بیرون برات بزنن خودشون این کار را انجام میدن
                          برای چاپ یک رو که خودتون انجام بدید از منو outputگزینه Print تیک گزینه های Top Copper و Top Silkرا بردارید و چاپ کنید

دیدگاه

سلام دوست عزیز

راستی اگه بخوام یه کپی PDF از مدارم بگیرم باید چیکار کنم تا شکل خود قطعات توو کپی نیفته و فقط قسمت پایه ها بیفته مثل عکس زیر
                            http://ferasat.persiangig.com/%D8%B1%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%AA%20%DA%AF%D9%84%D9%B E%D8%A75/1.png

راستی بابت این همه کمکی که به من کردی خیلی ازت ممنونم ehsanarn جون :job: :redface:
                            بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X