اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

sim900 روشن نمی شود و وقتی هم که روشن شد خاموش می شود

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

sim900 روشن نمی شود و وقتی هم که روشن شد خاموش می شود

مدتی است که روی sim900 کار می کنم . تا امروز مشکلی نداشتم . امروز یا ماژول روشن نمی شود و یا اگر با چند بار روشن و خاموش کردن ، روشن می شود خاموش می شود.آیا ماژول مشکل پیدا کرده یا آنتن دهی مشکل دارد و یا مشکل دیگر؟

پاسخ : sim900 روشن نمی شود و وقتی هم که روشن شد خاموش می شود

معمولاً این مشکل بیشتر به خاطر آنتن دهی یا کمبود جریان پیش میاد
    اگر آنتن مناسب داره، جریان رو چک کنید
    باید حداریالل 3 آمپر بتونه تآمین بکنه، یه خازن بزرگ، چند هزار میکروفاراد هم بزارید برای تأمین جریان لحظه ای

دیدگاه

شماتیک مدار من مطابق زیر است :
      http://www.4shared.com/office/t1uk7l7O/Schematic_Prints.html

در این مدار Cin 1000 میکرو 16 ولتی و cout 100 میکرو 25 ولتی است . این 2 خازن مربوط به تغذیه هستند .
      برای sim holder نیز خازن 100 نانو فاراد گذاشتم (smd )
      آیا برای آنتن نیز باید خازن قرار داد؟
      آیا بازی کردن ولتاژ Vbat که من در این PCB به VDD وصل کردم موجب خلل در کار نمی شود؟
      میزان آنتن دهی چقدر مهم است؟

دیدگاه

مشکا از برق ماژول است
        مقله زیر را بخوانید
        مشکلتان به احتمال زیاد رفع خواهد شد
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=62998.0
        آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
        مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
        _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

من قسمت برق ماژول را توسط رگولاتور lm2576 و چند قطعه کنارش تامین کرده ام . Vbat را به VDD که همان خروجی lm2576 است وصل کردم . یکی از دوستان می گفت اگر تغذیه ماژول از تغذیه باتری آن کمتر شود ماژول ریست می شود .من خازن 4700 ای که شما برای تولید ولتاژ کاری sim900 استفاده کردید نگذاشتم و از رگولاتور استفاده کردم.
          در زمینه اتصال آنتن به مدار آیا باید مدار محافظ ESD قرار داد؟
          این مدار حدود یک ماه بدون مشکل کار می کرد و موقع روشن و خاموش شدن ایرادی پیدا نمی کرد .
          آیا برای رجیستر شدن شبکه روی ماژول که با چشمک زدن LED همراه است ، می تواند مشکلی به وجود آمده باشد؟

دیدگاه

آقای aod مشکل شما حل شد؟ من هم دقیقا همین مشکل رو دارم فرمایشات دیتاشیت و کتاب 11پروژه رو عمل کردم.(یعنی فکر می کنم عمل کردم.) خواهشا دوستان کمک کنن. حیاتیه.

دیدگاه

سلام
              بله مشکلم حل شد
              یکی از کانکتور های مدار قطع شده بود

دیدگاه

مشکل کجاش بود. اگه میشه یکم بیشتر توضیح بده شاید مشکل من هم حل شد. مشکل من اینطوریه وقتی به PWRKEY صفر میدم روشن میشه حتی پیغام call ready رو هم میده اما فورا خاموش میشه. اگه صفر مداوم بهش بدم دوباره روشن میشه. یعنی همینطور روشن و خاموش میشه.
                البته بعضی وقتا(فقط بعضی وقتا) قبل از خاموش شدن پیغام under-voltage warrning میده اما تغذیه رو هم چک کردم همیشه بین 3.2 و 4.8 ولته که دیتاشیت گفته. حتی از تغذیه پیشنهادی دیتاشیت هم استفاده کردم. اما تغییری حاصل نشد.
                علما به دادم برسیییییییییییییییییید. ~x( ~x( ~x(

دیدگاه

من دقیقا مداری را که hardware design sim900 پیشنهاد داده بود را پیاده سازی کردم . البته با کمک یک pdf فارسی که در اینترنت هست برنامه شناسایی و sms زدن را نوشتم . قطعی مدارم هم سیم ورودی پالس به مدار بود که قطع شده بود.آنتن مورد استفاده شما را نیز فروشنده sim900 به شما می دهد و نیز می توانید از آنتن های 868 مگاهرتز که در بازار وجود دارد استفاده کنید .

دیدگاه

با سلام بهترین مدار برای استفاده از ماژول های sim مدار زیر میباشد

من خودم این مدارو واسه sim 908 گذاشتم و کاملا جواب میده
                    این مدارو از یک pdf از دوست خوب خودم(آقای قاسم فرخاری) انتخاب کردم که لینک دانلود این pdf در زیر موجوده که علاوه بر تغذیه مدار برنامه ای هم داره واسه ارسال و دریافت اس ام اس و... توسط sim 900
                    http://mtvu.ir/%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8...m900/#more-134
                    مرسی
                    ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است.

دیدگاه

سلام
                      من از سیم 900 استفاده میکنم ولتاژ مناسب را بهش میدم ولی اصلا جریان نمی کشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X