اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

uln2003

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

uln2003

سلام من این آی سی uln2003 رو برا راه اندازی استپ موتور تهیه کردم من پایه 9 اش رو 9ولت میدم 8هم گراند میکنم اما خروجیام همه رو 3 ولته مگه نباید خروجیم همون 9 ولت باشه؟؟؟؟!!! به ورودی هام هم که 5 ولت میدم پایه خروجیش تقریبا 0 میشه

پاسخ : uln2003

توجه داشته باشید که ULN2003 در واقع مجموعه 7 تا ترانزیستور دارلینگتون هست. خب وقتی شما ورودی رو به 5 ولت وصل میکنینن ترانزیستور به اشباع میره و چون پایه 8 به GND وصله خروجی هم صفر میشه. پایه 9 هم که پایه مشترک دیودهای هرزگرده بایستی به تغذیه موتور وصل باشه.
    اما برای راه اندازی موتور استپر شما نیاز داری که بعضی از فازهای موتور رو بعضی وقتها به تغذیه وصل کنی (با ULN فقط میشه وصل کردن به GND رو داشت) در این مواقع خروجی ULN رو خاموش میکنی (با صفر کردن ورودی) و از بیرون توسط یه مقاومت مناسب تغذیه رو میندازی سر فاز موتور

دیدگاه

خوب فرمایش شما صحیح اما خوب من وقتی باید به موتورم 9 ولت بدم تا را بیوفته چه جوری این کار رو باید انجام بدم من هیچ جای این آی سی خروجی 9 ندارم!!!

دیدگاه

خب معلومه این تراشه کلا برای راه اندازی استپر نیست. البته گاهی واسه راه اندازی استپر های توان پایین از اون استفاده میکنند. شما بهتره از راه اندازهای نیم پل مثلا L298 استفاده کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X