اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تئوری ساخت منیع تغذیه سویچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تئوری ساخت منیع تغذیه سویچینگ

سلام به همه دوستان
    میخوام یه تاپیک ایجاد کنم برای ساخت منبع تغذیه سویچینگ ، اما از IC های آماده استفاده نکنیم
    دنبال این هستم که دوستانی که تجربه ساخت دارن اطلاعاتشونو در اختیارمون بذارن تا برای یه منبع سویچینگ یه مدار نوسان ساز تولید کنیم ( با IC های مختلف )
    و بعد سراغ انتخاب ترانزیستور قدرت بریم و در کل بتونیم مداری ببندیم که از IC های TNY یا TOP و ... استفاده نکنیم
    بیستر دنبال تحلیل عملی مدارات سویچینگ هستم که چه مدار نوسان سازی با چه فرکانس و دیوتی سایکلی ، با استفاده از چه ترانزیستورای قدرتی ، برای چه توان هایی و با چه توپولوژی قابل اجرا هستند
    از همه دوستان دعوت به همکاری میکنم
    ممنون
    درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

پاسخ : تئوری ساخت منیع تغذیه سویچینگ

نوشته اصلی توسط Bastam (بسطام)
    سلام به همه دوستان
    میخوام یه تاپیک ایجاد کنم برای ساخت منبع تغذیه سویچینگ ، اما از IC های آماده استفاده نکنیم
    دنبال این هستم که دوستانی که تجربه ساخت دارن اطلاعاتشونو در اختیارمون بذارن تا برای یه منبع سویچینگ یه مدار نوسان ساز تولید کنیم ( با IC های مختلف )
    و بعد سراغ انتخاب ترانزیستور قدرت بریم و در کل بتونیم مداری ببندیم که از IC های TNY یا TOP و ... استفاده نکنیم
    بیستر دنبال تحلیل عملی مدارات سویچینگ هستم که چه مدار نوسان سازی با چه فرکانس و دیوتی سایکلی ، با استفاده از چه ترانزیستورای قدرتی ، برای چه توان هایی و با چه توپولوژی قابل اجرا هستند
    از همه دوستان دعوت به همکاری میکنم
    ممنون
    سلام یادمه استاد احمد میگفت مثلا آی سی UC3843 خیلی خوبه برای یادگیری ولی نه برای دادن دست مشتری (احتمالا منظور ارائه به بازار بوده) فکر کنم ماسفت داخل آی سی به شکل خوبی درایور میشه و ...
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

مرسی
      اما بیشتر دنبال طراحی با مثلا NE555 هستم که همه بتونن راحت درک کنن که فرکانس سویچینگ ، دیوتی سایکل و ... چه تاثیری روی خروجی داره و این که برای چه توان هایی از چه ماسفت هایی میشه استفاده کرد
      اصلا مدار کنترلر سویچینگ ربطی به توان خروجی داره یا نه؟!
      درایور شبکه و nRF24L01
      کاتالوگ محصولات
      کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
      شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
      فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

سلام
        از 555 استفاده نکنین
        علت
        1-عدم داشتم UVLO
        2-عدم شناساییی Goodpower
        3-گرفتن دستور خاموشی با تغییرات ولتاژ و داشتن تغییرات خروجی کند

از همون UC3842 که تمامی این مشخصات رو داره استفاده کنین
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X