ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2011/01/27
    كاشان
    917
    151

ترموستات ساده با 555

سلام به همه دوستان ECA يي خودم... :smile:

خسته شدم از بس تاپيك زدم براي سوال !!! گفتم بعد از مدتها يه مدار هم بذارم تا دوستان استفاده كنن ...

اين سادهآ*ترين ترموستاتي هست كه من با 555 طراحي كردم ... اميدوارم خواهان داشته باشه...

ساده و حساسه!!!

2012/03/02
    1,337
    72

پاسخ : ترموستات ساده با 555

مهدی جان ممنون از مدارت / لطفا کمی توضیح بیشتر بده و چند تا مثال از کارایی مدار بزن /
    ایا مثلا میشه این مدارو در کنار دستگاه یا مدار دیگری قرار داد که در صورت افزایش دمای قطعه یا هیت سینگ مدار ؛ برق دستگاه رو قطع کنه ؟
    2011/01/27
    كاشان
    917
    151

نقل قول نوشته اصلی توسط Hi Voltage
    مهدي جان ممنون از مدارت / لطفا کمي توضيح بيشتر بده و چند تا مثال از کارايي مدار بزن /

سلام دوست خوبم .

ترموستات الكترونيكي براي جاهايي كه ميخواهيم يك گرماده ، دماي ثابتي رو توليد بكنه كاربرد داره ، مثل گلخونه ، اتو ، بخاري ، دستگاه جوجه كشي و ...

ايا مثلا ميشه اين مدارو در کنار دستگاه يا مدار ديگري قرار داد که در صورت افزايش دماي قطعه يا هيت سينگ مدار ؛ برق دستگاه رو قطع کنه ؟
    بله ولي معمولا اينجوري عمل نميكنن...

براي كنترل ترانزيستورهاي قدرتي كه تلف قدرت روي اونها در حال افزايشه و يا به اصطلاح هيت سينگ جواب نميده ، دوتا كار ميشه كرد ؛ يكي استفاده از منبع جريان و يكي ديگه استفاده از ترميستور ، به اين صورت كه ترميستور رو ، به بدنه هيت سينگ وصل ميكنيم و با اون جريان بيس ، كنترل ميشه ، يعني اگه گرم تر بشه ترميستور مقدار مقاومتش تغيير ميكنه و جريان باياس ترانزيستور رو كم ميكنه ، به اين ترتيب ترانزيستور روي يه دماي ثابت باقي ميمونه...:nerd:

2012/03/02
    1,337
    72

به اين صورت كه ترميستور رو ، به بدنه هيت سينگ وصل ميكنيم و با اون جريان بيس ، كنترل ميشه ، يعني اگه گرم تر بشه ترميستور مقدار مقاومتش تغيير ميكنه و جريان باياس ترانزيستور رو كم ميكنه ، به اين ترتيب ترانزيستور روي يه دماي ثابت باقي ميمونه...:nerd:
    اهان یادم اومد مثل امپلی فایرهای پوش پولای قدیمی .روی ترانزیستورهای اهنی با چسب میچسبوندن . درسته ؟
    2011/01/27
    كاشان
    917
    151

نقل قول نوشته اصلی توسط Hi Voltage
    اهان يادم اومد مثل امپلي فايرهاي پوش پولاي قديمي .روي ترانزيستورهاي اهني با چسب ميچسبوندن . درسته ؟
    البته من اونا رو نديدم ولي فكر كنم درست بگي . :biggrin:

2013/04/14
    59
    1

سلام
    لینک عکس خراب شده اگه میشه یه بارم بزارید هیچ جا نیست عکس همه از اینجا کپی کردن حتی وبلاگ ها لینک خراب شده لطفا عکسو یه بارم اپ لود کنید تا منم استفاده کنم .
    با تشکر
    یه زمانی ..... که میخواهی حرف دلتو بهش بزنی ولی چون میدونی نارحت میشه منصرف میشی ...زمانی که ناراضی بودنت وناراحتیت واسشون مهم نیست ..زمانی که بغض داره خفت میکنه ولی نمیخواهی گریه کنی ....زمانی که تو دلت پر حرفه اماوقتی بی توجهیشو میبینی همش تبدیل میشه به یه بغض ....زمانی که زمین وزمان دست به دست هم میدن تا نابودت کنن ....زمانی که اون خوابه وتو بیداری ................حالا بقیش با شما یه زمانی ......!!!!!
    http://8pic.ir/images/ketuhnb96tc9irizsb2x.jpg
    تشکر نشانه رضایت شماست
    2011/02/28
    قزوين
    589
    45

سلام دوست عزیز

عکس حذف نشده که. فکر کنم مرورگر شما عکس ها رو Block میکنه. این هم لینک عکس:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2013/04/14
    59
    1

سلام
    مرسی بازم باز نشد حتی با موزیلا فایر فاکس و گوگل کروم . ولی من رفتم لینکشو مستقیم کردم حل شد مشکل مرسی واقعا ممنون .
    اینم لینک مستقیم شده عکس
    http://4upld.com/2e3G7
    با تشکر
    یه زمانی ..... که میخواهی حرف دلتو بهش بزنی ولی چون میدونی نارحت میشه منصرف میشی ...زمانی که ناراضی بودنت وناراحتیت واسشون مهم نیست ..زمانی که بغض داره خفت میکنه ولی نمیخواهی گریه کنی ....زمانی که تو دلت پر حرفه اماوقتی بی توجهیشو میبینی همش تبدیل میشه به یه بغض ....زمانی که زمین وزمان دست به دست هم میدن تا نابودت کنن ....زمانی که اون خوابه وتو بیداری ................حالا بقیش با شما یه زمانی ......!!!!!
    http://8pic.ir/images/ketuhnb96tc9irizsb2x.jpg
    تشکر نشانه رضایت شماست
    2015/07/18
    iran-mashhad
    45
    0

ممنون خوب و عالي

2016/10/26
    140
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi-mashreghi

سلام به همه دوستان ECA يي خودم... :smile:

خسته شدم از بس تاپيك زدم براي سوال !!! گفتم بعد از مدتها يه مدار هم بذارم تا دوستان استفاده كنن ...

اين سادهآ*ترين ترموستاتي هست كه من با 555 طراحي كردم ... اميدوارم خواهان داشته باشه...

ساده و حساسه!!!

سلام دوست عزیز اگه بخوام از همین مدار برای کنترل دمای یک دستگاه جوجه کشی استفاده کنم چه تغییراتی باید توش اعمال کنم. میخوام وقتی دما رسید به 37 درجه سانتی گراد به رله فرمان قطع بده
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10