ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2012/06/10
    1
    0

فاز از یک کنتر و نول ای یک کنتر دیگر

سلام اگر فاز را از یک کنتر و نول را از یک کنتر دیگر بگیریم . ایا هزینه در کنتر محاسبه نمی شود ؟
    2009/12/28
    2,138
    67

پاسخ : فاز از یک کنتر و نول ای یک کنتر دیگر

کنتور های قدیمی که حساب میکنه
    جدید ها هم یا از Ct استفاده میکنن یا از شنت اینا هم باید حساب کنن
    اما اگر فاز و نول از یک ترانسفورماتور نباشن احتما داره ولتاژ لازم تامین نشه
    و به وسائل برقی مخصوصآ یخچال آسیب بزنه.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود
    2010/04/09
    اسلامشهر
    1,494
    30

با سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط asayesh2
    سلام اگر فاز را از یک کنتر و نول را از یک کنتر دیگر بگیریم . ایا هزینه در کنتر محاسبه نمی شود ؟
    خوب نول که یدونه بیشتر نیست . چیزی که کنتور محاسبه میکنه میزان مصرف انرزی الکتریکی یا کیلوات ساعت هست و این یعنی : ولتاژ * جریان * زمان تقسیم بر واحد زمان

خوب الان با این کاری که گفتین ولتاژ که همیشه سر کنتور هست چیزی که منجر به شمارش کنتور میشه چرخش دیسک هست که اون هم در اثر تقابل دو میدا ولتاژ و جریان هست پس تا وقتی که از یک کنتور جریان عبور نکنه دیسک نمیچرخه و شمارشی هم انجام نمیشه ف تو این حالت شمارش تو کنتور انجام میشه که فاز از خروجی اون کنتور گرفته شده .

من از همین قضیه استفاده کردم ، تو یه سه واحدی یه پمپ آب داریم ، یه تابلو گزاشتم سه تا فرمان ، تو هر واحد یه فرمان هر واحدی که پمپ رو روشن میکنه جریان پمپ از خروجی کنتور همون واحد تامین میشه (در این حین به واحد های دیگه اجازه فرمان روشن یا خاموش شدن داده نمیشه تا اینکه واحد فرمان دهنده پمپ رو خاموش کنه). تو تابلوش از همین قضیه استفاده کردم ، یعنی یه نول بردم مستقیم سر پمپ و سه تا فاز رو هم بردم سر سه تا کنتاکتور بعد خروجی اون سه تا رو دادم به هم و بعد وصل کردم به پمپ .
    2007/02/18
    مشهد
    2,404
    148

نقل قول نوشته اصلی توسط asayesh2
    چون ترانس جریان در مسیر فاز قرار داره این کار تاثیری در هزینه برق نداره
    اصلا فاز رو از کنتور و نول رو از زمین بگیر باز هم چون جریان داره از فاز و از ترانس جریانی که در فاز وجود داره عبور می کنه تاثیری نداره

هر زمان تونستید مطلبی رو به مادربزرگتون بفهمونید یعنی اینکه اون مطلب رو درست فهمیدید البرت انیشتن

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن
    2012/04/06
    65
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba_led

من از همین قضیه استفاده کردم ، تو یه سه واحدی یه پمپ آب داریم ، یه تابلو گزاشتم سه تا فرمان ، تو هر واحد یه فرمان هر واحدی که پمپ رو روشن میکنه جریان پمپ از خروجی کنتور همون واحد تامین میشه (در این حین به واحد های دیگه اجازه فرمان روشن یا خاموش شدن داده نمیشه تا اینکه واحد فرمان دهنده پمپ رو خاموش کنه). تو تابلوش از همین قضیه استفاده کردم ، یعنی یه نول بردم مستقیم سر پمپ و سه تا فاز رو هم بردم سر سه تا کنتاکتور بعد خروجی اون سه تا رو دادم به هم و بعد وصل کردم به پمپ .
    با سلام دوست عزیز میشه یه کم بیشتر این روش رو توضیح بدین(جالب بود)!اگه امکانش هست با مدار + توضیح باشه عالیه
    همه انسان ها هدفند پس هیچ گاه آنها را وسیله رسیدن به اهدافت قرار مده
    2010/04/09
    اسلامشهر
    1,494
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط esafb52
    با سلام دوست عزیز میشه یه کم بیشتر این روش رو توضیح بدین(جالب بود)!اگه امکانش هست با مدار + توضیح باشه عالیه
    شرمنده الان نرم افزاری ندارم که باهاش براتون نقشه رو ترسیم کنم.

ولی درکل خیلی ساده بود مهم ایده اش بود که میخواستیم هر کی خواست پمپ رو روشن کنه پولشو خودش بده !

کلا ، سه تا کنتاکتور d18 ، سه تا رله 12 ولت دوبل ، یه ترانس 12 ولت 1 آمپر ، یه پل دیود 1 آمپر ، سه تا لامپ سیگنال ، سه تا استوپ استارت (تو یه قاب تر تمیز نقلی) سه تا لامپ 12 ولت برای هر کدوم از این فرمان ها که هر وقت پمپ روشن شد به همه بگه که پمپ روشنه ، یه کابل 12 رشته 0.6 به مقدار کافی .

مدار فرمانمون با 12 ولت بود و هر استارت و استوپ به یکی از رله ها فرمان میداد و اون رله هم کنتاکتور مربوطه رو روشن و اون هم پمپ (1 اسب) رو روشن میکرد.
    2014/02/05
    4
    0

سلام ، یه سوال دیگه من دارم
    اگر فاز از کنتر 1 گرفته شود و نول از کنتر 2 هزینه برای کنتر 1 محاسبه میگردد یا کنتر 2 ؟ و آیا این کار مشکلی برای سایر دستگاه های متصل به برق و یا حتی کنترها ایجاد میکند یا خیر ؟؟
    لطفا در صورت اطمینان از پاسخ، جواب دهید.
    2018/02/22
    1,096
    697

نقل قول نوشته اصلی توسط majid_njf

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام ، یه سوال دیگه من دارم
    اگر فاز از کنتر 1 گرفته شود و نول از کنتر 2 هزینه برای کنتر 1 محاسبه میگردد یا کنتر 2 ؟ و آیا این کار مشکلی برای سایر دستگاه های متصل به برق و یا حتی کنترها ایجاد میکند یا خیر ؟؟
    لطفا در صورت اطمینان از پاسخ، جواب دهید.
    سیم های نول در تابلو برق جلوی درب ، روی تیر برق و یا نزدیکترین پست برق به هم وصل میشه و فرقی نمیکنه از کدوم بگیرید، هزینه از سیم فاز محاسبه میشه برای همین تاثیری در میزان مصرف برق نداره، مشکلی از نظر استفاده هم ایجاد نمیکنه .
    2018/10/16
    1
    0

سلام
    دوستان چطوری میشه آمپر رو از فاز جدا کرد؟
    2008/11/04
    501
    496

نقل قول نوشته اصلی توسط آریو

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام
    دوستان چطوری میشه آمپر رو از فاز جدا کرد؟
    سلام،
    با سیم چین!!!
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11