اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل ولتاژ -12 ولت به -5 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل ولتاژ -12 ولت به -5 ولت

با سلام. من میخواستم با lm2576 با هر رگولاتور سوییچینگ دیگر ولتاژ ورودی -12 ولت رو به ولتاژ خروجی -5 ولت تبدیل کنم . اما توی دیتا شیت هیچ مداری پیدا نکردم که کاهنده منفی به منفی باشه . فقط یک مدار افزاینده منفی به منفی پیدا کردم که فکر کنم اونم به درد من نخوره. اگه کسی از دوستان مداری در این باره سراغ داره لطفا معرفی کنه .

ممنون

پاسخ : تبدیل ولتاژ -12 ولت به -5 ولت

اگر تو مدارت مشکلی ایجاد نمیکنه و صفر داری، فرض کن مثبته و تبدیلش کن بعد چپه استفادش کن!
    راه دیگه هم استفاده از mc34063 هست،ولی جریان زیادی نمیده (0.5 آمپر حداکثر)
    مشغول در اين دنياي آکل و ماکول .......

دیدگاه

ممنون از جوابتون
      میخوام که جریان 2.5 آمپر باشه . میشه منظورتون رو واضح تر بگین؟

دیدگاه

شما 2 نقطه تو مدارت داری، یکی 0 ولت و دیگری -12 ولت،درسته، خوب بیا فرض کن -12 ه صفره و 0 ه +12 ولت، بدش به یک رگولاتور باهاش 7 ولت بساز، این 7 ولت نسبت به -12 ، 7ه ولی نسبت به صفر مدارت -5 ه...!

دیدگاه

منم سویچینگو ندیدم ولی اون چیزی که گفتم رو میشه با سویچینگ پیاده کرد فکر کنم...

دیدگاه

سلام. خواهش میکنم اگه مدار خاصی با lm2576 یا مشابه اون سراغ دارین تو سایت بزارین . تا دقیق بشه در موردش حرف زد نه حدس و گمان

ممنون

دیدگاه

مدارش که همونیه که تو دیتاشیته، شما مقاومتارو واسه خروجی 7 ولت حساب کن، بعد به جای زمین، 12- رو بهش بده، به جای vcc هم 0 رو...
              این calculator و مدارش:
              http://appnote.avrportal.com/calculator/lm2575

دیدگاه

سلام
                ببخشید بحث رو عوض میکنم اما یه سوال فنی داشتم oo:
                این جریان منفی 5 و منفی 12 چیه ؟؟
                به چه دردی میخوره ؟
                چه کار آیی هایی داره
                بین 12 تا منفی 12 چند ولته ؟ 24 ولت ؟؟

ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید محمد جعفری
                  مدارش که همونیه که تو دیتاشیته، شما مقاومتارو واسه خروجی 7 ولت حساب کن، بعد به جای زمین، 12- رو بهش بده، به جای vcc هم 0 رو...
                  این calculator و مدارش:
                  http://appnote.avrportal.com/calculator/lm2575
                  سلام . من یه مدار مبدل منفی به منفی با همین lm2576 متغیر بستم و ولتاژ 12 ولت منفی ورودی رو به -6 ولت تبدیل کردم ولتاژ خروجی منفی در صورت نبودن بار خروجی درست بود . اما در صورت وصل کردن یک بار حداقل حدود 0.1 آمپر ولتاژ خروجی 0 میشد. میشه بگین ایرادش تو چیه ؟
                  ممنون
                  "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
                  در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

پاسخ : تبدیل ولتاژ 12 ولت به 5 ولت

دوستان سلام

من به 5 ولت نیاز دارم و میخوام از یک اداپتور 12 ولتی 2 آمپر استفاده کنم.

اگه فقط از 7805 استفاده کنم که فکر نمیکنم 2 امپر جواب بده تازه 7 ولت بیفته روش که دیگه هیچی. سر یک ثانیه میسوزه.

اگه مداری دارین که معرفی کنین ممنون میشم.
                    اخ اخ حواسم به موضوع تایپک نبود که منفی 5 هست. شرمنده :redface:
                    "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
                    ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
                    ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
                    پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X