اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید انبوه pcb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید انبوه pcb

با سلام

قصد راه اندازی یک خط تولید وسایل برقی ( محافظ و.....) دارم میخواستم بدونم برای تولید pcb چه وسایلی لازم و از

کجا میتونم تهیه کنم میزان سرمایه اولیه برای تهیه وسایل 20 تا 30 است وسایلی را میخوام که توی همین رنج قیمت

باشه وکارای بالای داشته باشد........؟ :applause:

با تشکر :agree:

پاسخ : تولید انبوه pcb

نوشته اصلی توسط saeid182
    با سلام

قصد راه اندازی یک خط تولید وسایل برقی ( محافظ و.....) دارم میخواستم بدونم برای تولید pcb چه وسایلی لازم و از

کجا میتونم تهیه کنم میزان سرمایه اولیه برای تهیه وسایل 20 تا 30 است وسایلی را میخوام که توی همین رنج قیمت

باشه وکارای بالای داشته باشد........؟ :applause:

با تشکر :agree:
    اگر قصد ارائه ی خدمات تولید مدارچاپی رو دارید، این کار رو بکنید در غیر این صورت پیشنهاد میکنم این هزینه رو برای تجهیز خط تولید واقعی و اصلی خودتون انجام بدید شرکت های بزرگ تولید کننده این وسایل با تیراز 100 هزار تا هم تولید مدارچاپی رو توسط خودشون مقرون به صرفه نمیدونند(هیچ موقع برای مصرف روزانه نان تو خونه نانوائی درست میکنید؟) بهتر این هزینه رو برای طراحی و ساخت قالبهای فلزی و یا پلاستیکی مورد نیاز محصولتون انجام بدید....صمیمانه براتون ارزوی پیشرفت میکنیم
    زکات علم،نشر و پخش آن است.
    {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

قصد تولید pcb و فروش به جاهای دیگه رو ندارم برای کار های خودم که روزانه نزدیک( فعلا ) 300 تا 400 pcb که میخوام تولید کنم اگر بخوام به روشهای قدیمی و دستی کار کنم که روزی 50 تا هم نمیشه اگر ممکنه دستگاه cnc برای سوراخکاری و برشکاری فیبر و دستگاه های که اسید کاری را به طور اتوماتیک انجام بده معرفی کنید ممنون میشم.... :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid182
        قصد تولید pcb و فروش به جاهای دیگه رو ندارم برای کار های خودم که روزانه نزدیک( فعلا ) 300 تا 400 pcb که میخوام تولید کنم اگر بخوام به روشهای قدیمی و دستی کار کنم که روزی 50 تا هم نمیشه اگر ممکنه دستگاه cnc برای سوراخکاری و برشکاری فیبر و دستگاه های که اسید کاری را به طور اتوماتیک انجام بده معرفی کنید ممنون میشم.... :applause:
        قیچی ورق بر برای برش فیبر و مدارچاپی-تهران بین چهار راه لشکر و میدان قزوین-حدود 4 الی 8 میلیون

دستگاه cnc ایرانی رو میزی حدود 10 الی 15 میلیون http://www.ideh*****co.com/pricelist.html

دستگاه اتومات اسید کاری خارجی از 30 میلیون تا 200 میلیون قیمت بستگی به نوع اسید مصرفی-تیراز خروجی-کشور سازنده و خیلی چیزهای دیگه

خیلی چیزهای دیگه هم نیاز دارید که بهتره خودتون بسازید مثل میز نور دهی شابلون-کوره پخت رنگ-ملزومات چاپ سیلک و ......
        {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

مرسی

درباره چاپ سیلک اسکرین اگر ممکن است توضیح بدین

دیدگاه

برای اسید کاری چه روشی را پیشنهاد میکنید که خوب و با کیفیت باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid182
              برای اسید کاری چه روشی را پیشنهاد میکنید که خوب و با کیفیت باشه
              بستگی به فضای کاری و نوع اسید داره اما در هر حال بهترین روش اسپری کردن اسید بر روی سطحی ست که قرارست اسید کاری شود
              {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

تولید خونگی pcb در تیراژ 300 - 400 عدد البته بستگی داره به فشردگی و پیچیدگیه مدارت
                اگه مدارت از نوع smd و خیلی فشرده نیست و مخصوصا دولایه نیست میتونی خیلی راحت با سیلک بزنی . مثلا ترک با عرض 100 میل ولی اگه مداراتت اونجوریه - یعنی در حد یک کارت گرافیکیه - از تولید خونگی دل بکن و کل قضیه را کان لم یکن حساب کن و بگذر
                تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

بستگی به فضای کاری و نوع اسید داره اما در هر حال بهترین روش اسپری کردن اسید بر روی سطحی ست که قرارست اسید کاری شود
                  [/quote]

کل مساحت زمین برای کار 120 متر است........!

اگر میشه در باره این روش اسید کاری بیشتر توضیح بدید......؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid182

کل مساحت زمین برای کار 120 متر است........!

اگر میشه در باره این روش اسید کاری بیشتر توضیح بدید......؟
                    با توجه به تعداد پائینی که در روز نیاز دارید پیشنهاد میکنم از لینک زیر ایده بگیرید و یک دستگاه جمع و جور برای خودتون طراحی کنید و بسازید شما میتونید با یک همچین دستگاهی 8 ورق کار در یک شیفت کاری به راحتی اسید کاری کنید که این مقدار به راحتی جواب نیاز شما را خواهد داد.
                    http://www.instructables.com/id/Printed-Circuit-Board-PCB-Sprayer-Machine/
                    {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid182
                      مرسی

درباره چاپ سیلک اسکرین اگر ممکن است توضیح بدین
                      بهترین توضیحی که میتونم بهتون بدم معرفی کتابی ست که در لینک زیر معرفی میکنم.بی شک تهیه و مطالعه این کتاب پاسخ تمام پرسشهای شما در باره ی این صنعت رو اعم ار آموزش تئوری و تجهیزات لازم و مواد مصرفی و ....خواهد داد:

http://www.iranprint.com/FA/Reports/Show.asp?Id=93&P=79&Q=&R=&C=&Y =&M=
                      {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

مرسی هر 2 مرجع خوب بود کتاب که خیلی خوب میرم میگیرمش اما از اسید زیاد چیزی نفهمیدم.....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid182
                          مرسی هر 2 مرجع خوب بود کتاب که خیلی خوب میرم میگیرمش اما از اسید زیاد چیزی نفهمیدم.....
                          یک مقدار بیشتر وقت بگذار ترجمه کن متوجه میشید توضیحاتشون کافیه.کلا شما نیاز به یک مخزن دارید که بتونید از طریق یک پمپ اسید رو منتقل کنید به دو سری لوله حاوی چند نازل در طرفین برد و اسید رو با فشار زیاد و به صورت پودری به هر دو طرف برد(برای دو لایه) و یک طرف برد (برای تک لایه) اما پیشنهاد میکنم که اسپری رو دو طرفه بسازید که اگر هم برد تک لایه داشتید تولید میکردید بتونید برای سرعت بیشتر به صورت پشت و رو بردها رو به هم بچسبونید و همزمان دو تا برد رو اسید کاری کنید. فقط یادتون باشه که حتما این مخزن باید مجهز به گرمگن باشه اما اگر فنی نیستید و خودتون نمیتوند ماشین سازی کنید به لینک زیر برو هم ویدئو اون چیزی که میگم رو میبینی و هم نمونه صنعتی تر همون چیزی که معرفی کردم باهاشون تماس بگیر تمام چیزهائی که نیاز داری رو میتونی از خودشون بگیری:
                          http://www.megauk.com/spray_etching_machines.php

این ویدئو رو هم حتما ببین،سمت راست داره اسید کاری میکنه و سمت چپ هم شستشو با آبه:
                          http://www.megauk.com/video/rotaspray/video.htm
                          {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

به نظرم بهترین اسید برای اینکه دقت عالی و سرعت خوبی داشته باشه ترکیب اسید نیتریک و جوهرنمک صنعتی و آب هستش !
                            که میشه همون تیزاب خودمون !!!!!!!
                            ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

[http://www.megauk.com/spray_etching_machines.php
                              ممنون بابت لینک خیلی بود خوب فکر کنم باید از همین لینک وسایل لازم را خریداری کنیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X