اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استروب لایت (فلاش با لامپ زنون)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استروب لایت (فلاش با لامپ زنون)

دوستان سلام
    میخواستم بدونم از دوستان کسی میدونه که چطوری باید یک لامپ زنون رو تریگ کنیم یا نه
    البته مدارات مربوط به این قضیه خیلی زیاد هستند و خودم خیلی از اونها رو دارم ولی این نقشه ها چند مشکل دارند
    یکی اینکه تقریبا همشون با ولتاژ 110 بسته شدن و من با 220 میخوام و اگر همین جوری قطعات رو با قطعات قوی تر عوض کنم ممکنه درست نباشه و این مدارات بعد از چند دقیقه با ریت بالا احتمالا یک سری از قطعات میترکند
    مشکل دیگه اینکه این مدارات برای چشمک زدن ساخته شدن و من برای چشمک نمیخوام و میخوام برای موارد خاص تو عکس برداری ازشون استفاده کنم من فقط میخوام بدونم که چطوری باید یک لامپ زنون رو تریگ کرد و چطور باید مدار بست همین
    البته قطعات رو هم همشون رو دارم ولی همون طور که گفتم فقط میخوام بدونم طرز تریگ اونها چطوری و میخوام اونا رو با میکرو تریگ کنم
    لامپم هم 8 واته و ترانس هم 4 کیلو ولت و تریستور هم 106 هستش
    خیلی ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

پاسخ : استروب لایت (فلاش با لامپ زنون)

دوستان کسی نیست مارو راهنمایی کنه؟
    :cry:

دیدگاه

دوستان لنگیم به خدا
      یه نگاهی هم به این تاپیک بفرمایید

دیدگاه

دوستان یعنی هیچ کس نمیتونه در مورد زنون ما رو راهنمایی کنه؟

دیدگاه

خودم بالااخره فهمیدم اگر کسی میخواد بگه خودم توضیح بدم
          خدا رو شکر 1 مطلب توی این اینترنت مخصوصا فارسی وجود نداره برای انجام کار

دیدگاه

سلام
            من دنبال یه مدار فلش عکاسی برای 220 ولتم
            میتونید بطور کامل راهنماییم کنید؟
            در ضمن هیچ اصطلاح الکترونیکی هم نمیدونم.
            خیلی خیلی ساده بگید ممنون میشم.

دیدگاه

مدار زیر را ببندید:

ترانس 220 به 110 برای ایزولاسیون ضروری هست.
              Weakness of attitude becomes weakness of character
              Albert Einstein

دیدگاه

این مدار عملکرد صحیح نخواهد داشت. ضمناً بسته به اندازه لامپ بایستی ترانس تحریک و خازن تخلیه را انتخاب نمود.
                لامپ بزرگتر= خازن بزرگتر و البته ولتاژ بالاتر

دیدگاه

سلام
                  کاری که من سالهای پیش انجام دادم ( متاسفانه نقشه ای ندارم و این نوشته ها رجوع به حافظه ست )
                  لامپ زنون دو ولتاژ لازم داره یه ولتاژ DC حدود چند صد ولتی که بین مثبت ( اون سمتی که خال یا یک علامت داره ) و منفی بصورت دائم وصله ( این ولتاژ از طریق یکسوکننده و خازن الکترولیتی از برق شهر تامین میشه )
                  ولتاژ بعدی یک ولتاژ بصورت پالس چند کیلو ولتیه که بین منفی و پین سوم لامپ زنون برقرار باید بشه تا لامپ شروع بکار بکنه با این پالس یونیزاسیون داخل گاز شروع میشه
                  بنابراین شما برق شهر رو یکسو میکنید و به یک خازن 10 میکرو 400 ولت میدین ( سر راه برق شهر یک مقاومت 10 کیلوی چند واتی قرار بدین ) و به دوسر لامپ وصلش میکنین یک خازن 100 نانو 400 ولتی رو هم با این ولتاژ از طریق یک مقاومت 100 کیلو شارژ میکنین ترانس پالس هم یک سرش به زمین ( منفی ) خروجیش به پین سوم لامپ وصله
                  هر وقت خازن 100 نانو رو به ورودی ترانس پالس وصل کنین لامپ فلش خواهد زد
                  پانوشت 1 : مقاومت سر راه برق شهر یادتون نره
                  پانوشت 2 : اگه در شروع کار هستید یک نیم نگاهی هم به پاور led ها داشته باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X