اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک و همکاری جهت ساخت مبدل سوییچینگ 12 ولت به 500 ولت 2 امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک و همکاری جهت ساخت مبدل سوییچینگ 12 ولت به 500 ولت 2 امپر

بنام خدا
    با سلام به دوستان و علاقه مندان به علم الکترونیک
    بنده نیاز به تبدیل برق باتری ماشین از 12 به 500 ولت دی سی دارم و بتونه حداکثر 2 امپر جریان بده و بخاطر سبک بودن مدارات سوییچینگ می خواهم از این گونه مبدلها استفاده کنم و بدلیل اینکه تا کنون با این مدارات کار نکرده ام از دوستان و اساتید محترم تقاضای کمک دارم و خواهشمندم در ابتدا به این چند سوال بنده پاسخ دهند :
    1: نوع ارایش مدار برای چنین توانی چیست؟
    2:محاسبه اندازه هسته و تعداد دور و مشخصات سیم
    3: نوع ای سی و درایورهای ان
    4: توضیح کامل راجب ای سی و یک یک پایه های ان
    5: شماتیک کلی مدار پیشنهادی
    6: اپلود مدارات مشابه خارجی یا طرح ایرانی
    با تشکر از همه
    فرسوده شدن کمال ساخته شدن است . کوه فرسوده می شود خاک می شود و از خاک زندگی !!!

پاسخ : کمک و همکاری جهت ساخت مبدل سوییچینگ 12 ولت به 500 ولت 2 امپر

این طور که شما گفتی فقط میتونی جریانش رو تا 1.4 آمپر ببری بالا تازه اون هم در شرایط ایده آل.
    در غیر این صورت قانون بقای انرژی زیر سوال میره.
    تازه اون هم با خروجی dc.
    نمیخوام نا امیدتون کنم ولی یه همچین چیزی با باتری ماشین محاله.
    تولید کننده انواع تابلو فرمان آسانسور با تکنولوژی روز دنیا

دیدگاه

[quote author=eca.samani link=topic=63853.msg364316#msg364316 date=1339433394]
      این طور که شما گفتی فقط میتونی جریانش رو تا 1.4 آمپر ببری بالا تازه اون هم در شرایط ایده آل.
      تازه اون هم با خروجی dc.
      [/quote
      با تشکر از پاسخ شما / باتری ماشین 12 ولته ولی جریان میتونه تا 200 امپر هم باشه حال من حداکثر رو 2 امپر زدم ولی بین 1 تا 1.5 امپر باشه هم مشکلی نیست :nerd:

دیدگاه

من مدار فوق را بصورت غیره سوییچینگ با استفاده از یک اوسیلاتور متقارن و دادن ان به دو کانال ماسفت ده تایی که درین انها به یک ترانسفورماتور 6 کیلویی اهنی حلقوی که هسته ان با استفاده از هسته یک موتور تک فاز تشکیل شده ساختم که اولیه از یک سیم پیچ سه سر یعنی 30+30 دور سیم نمره 1.5 و با یک سیم پیچ ثانویه با تعداد 1000 دور سیم لاکی نمره 0.35 بدست اوردم که با یکسوسازی مجدد و خازن صافی ولتاژ تقریبی و نزدیک 500 ولت و با توان بیش از یک امپر گرفتم . در کل 20 ماسفت که هر 10 عدد بصورت موازی برای هر سر سیم پیچ اولیه بسته شده و با توجه به امپدانس بالای ماسفتها براحتی تحریک شده و مدار مرتب کار میکرد ولی مدار با داشتن چنین ترانسی که حدود 6 کیلو بود و مصرف زیاد سیم لاکی بهتر دیدم که یک مدار معادل کلیدزن برای ان طراحی کنم این رو گفتم که جواب دوستمون که گفتن محال هست را داده باشم و تو این دنیا هیچ غیر ممکنی وجود نداره!!!!

دیدگاه

ین طور که شما گفتی فقط میتونی جریانش رو تا 1.4 آمپر ببری بالا تازه اون هم در شرایط ایده آل.
          تازه اون هم با خروجی dc.
          میشه توضیح بدین اون 1.4 آمپر رو چطور بدست اوردین محاسبه کردین.
          و اون چی بود..... قانون بقای انرژی...... چه ربطی به موضوع داره؟

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

شما نگفتی از باتری استفاده کردی یا از ؟ چند ولت وچند امپره ؟؟

اخه باتری ماشین تقریبا 700 واته / باتبدیل یا تغییر انرژی به وجود نمیاد (قانون پایستگی انرژی)
            حال 500 ولت 2 امپر ؛ یعنی 1000 وات ؟؟؟

دیدگاه

من مدار فوق را بصورت غیره سوییچینگ با استفاده از یک اوسیلاتور متقارن و دادن ان به دو کانال ماسفت ده تایی که درین انها به یک ترانسفورماتور 6 کیلویی اهنی حلقوی که هسته ان با استفاده از هسته یک موتور تک فاز تشکیل شده ساختم که اولیه از یک سیم پیچ سه سر یعنی 30+30 دور سیم نمره 1.5 و با یک سیم پیچ ثانویه با تعداد 1000 دور سیم لاکی نمره 0.35 بدست اوردم که با یکسوسازی مجدد و خازن صافی ولتاژ تقریبی و نزدیک 500 ولت و با توان بیش از یک امپر گرفتم . در کل 20 ماسفت که هر 10 عدد بصورت موازی برای هر سر سیم پیچ اولیه بسته شده و با توجه به امپدانس بالای ماسفتها براحتی تحریک شده و مدار مرتب کار میکرد ولی مدار با داشتن چنین ترانسی که حدود 6 کیلو بود و مصرف زیاد سیم لاکی بهتر دیدم که یک مدار معادل کلیدزن برای ان طراحی کنم این رو گفتم که جواب دوستمون که گفتن محال هست را داده باشم و تو این دنیا هیچ غیر ممکنی وجود نداره!!!!
              کاری که شما کدی هم سویچینگ هست فقط فرکانست پایینتره.
              اخه باتری ماشین تقریبا 700 واته / باتبدیل یا تغییر انرژی به وجود نمیاد (قانون پایستگی انرژی)
              حال 500 ولت 2 امپر ؛ یعنی 1000 وات ؟؟؟
              جناب های ولتاژ شما چرا توان باطری رو که با وات نمی سنجن . oo:

دیدگاه

باتری ماشین 60 امپر ساعته / استاد یعنی نمیشه اونجوری برای درک بهتر اسم برد ؟؟

دیدگاه

باتری ماشین 60 امپر ساعته / استاد یعنی نمیشه اونجوری برای درک بهتر اسم برد ؟؟
                  های ولتاژ جان شما که کار شناس الکترونیک نیستی نباید اشتباه کنی ماشاالله دستت تو کاره عملی می چربه.
                  منظورت60*12=720
                  نه عزیزم باید بگی اگر 60 آمپر ازش بکشم بعد از یک ساعت خالی میشه و ولتاژش افت میکنه.
                  شما میتونی 120 آمپر ازش بکشی ولی نیم ساعته خالی میشه.
                  همچنین میشه گفت Wh=U*I*h که میشه وات ساعت.
                  البته در عمل بخاطر تلفات زودتر خالی میشه پس براحتی توان 1000 وات رو تامین میکنه .

دیدگاه

آخ آخ شرمنده :redface: نزول حافظه به خنگی دچارم کرده :sad:
                    خوبه حالا دارم یه فایندر دیجیتال میسازم /و تغذیشو (سوئیچینگ 20 ولت)که ساختم ؛ برای خرید باتریش عمیقا رو این مطلب متمرکزم :cry2:
                    استاد حق با شماست / خوبه سریع اومدید . وگرنه شاید (که حتما) تاپیکو به بیراهه میبردم :rolleyes:

دیدگاه

آخ آخ شرمنده :redface: نزول حافظه به خنگی دچارم کرده :sad:
                      خوبه حالا دارم یه فایندر دیجیتال میسازم /و تغذیشو (سوئیچینگ 20 ولت)که ساختم ؛ برای خرید باتریش عمیقا رو این مطلب متمرکزم :cry2:
                      استاد حق با شماست / خوبه سریع اومدید . وگرنه شاید (که حتما) تاپیکو به بیراهه میبردم :rolleyes:
                      دوست من بمن نگو استاد به این کلمه حساسیت دارم بعدش من و شما اشتباه کنیم مهم نیست چون کسی به حرفهای
                      ما که توجه نمی کنه نه عنوان داریم نه مدرک فوقش دو سه نفر رو گمراه میکنیم. بیخیال :biggrin:

دیدگاه

سلام
                        دوستان عزیزم منم نه مدرک دارم نه عنوان پس شدیم سه نفر(ما سه تا رو کجا میبرید :icon_razz
                        یه نکته هم من اضافه کنم عامل محدود کننده ای هم برای گرفتن جریان وجود داره که مقاومت داخلی باتریه که باعث محدودیت توان میشه
                        استادا درست گفتم؟

دیدگاه

دوستان عزیزم منم نه مدرک دارم نه عنوان پس شدیم سه نفر(ما سه تا رو کجا میبرید :icon_razz
                          یه نکته هم من اضافه کنم عامل محدود کننده ای هم برای گرفتن جریان وجود داره که مقاومت داخلی باتریه که باعث محدودیت توان میشه
                          استادا درست گفتم؟
                          خدا رو شکر شدیم سه نفر کم کم داشتم میون این همه کارشناس احساس غریبی میکردم. :cry:
                          درسته مقاومت داخلی موثره برای همین توی محاسبات باید رنج تغییرات ولتاژ ورودی رو در نظر گرفت
                          خلاصه اون 1000 وات رو میده ولی زمانش کم میشه.قانون بقای انرژی هم مثل لایه ازون سوراخ نمیشه. :icon_razz:

دیدگاه

خدا رو شکر شدیم سه نفر کم کم داشتم میون این همه کارشناس احساس غریبی میکردم. :cry:
                            استاد کارشناس کیلویی چنده؟شما حرفت واس ما مدرکه عنوانه.......(شما گلهای گلی )
                            استاد فکر کنم پوش پول راست کارشون باشه درسته؟

دیدگاه

خوب گفتم که مشکل جریان نداریم میتونیم 2 باتری رو با هم موازی کنیم مشکل دادن جواب سوالات و طراحی مدار ساده یا با مانیتورینگ راستش این مدار یک کاربرد عالی داره و میشه در رودخانه اب شیرین باش ماهی گیری کرد! :eek:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X