اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایده برای طراحی حرفه ایی یک سیستم آبیاری باغچه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایده برای طراحی حرفه ایی یک سیستم آبیاری باغچه

با سلام و درود خدمت اساتید محترم
    بنده در حال طراحی یک سیستم حرفه ایی برای آبیاری باغچه هستم (به طور وسیع در سطح باغ ...)
    دو سه روزی است دارم در مورد سخت افزارش تحقیق می کنم ایده من این بود
    atmega16
    led بارگراف
    شیر برقی ماشین لباسشویی
    سنسور رطوبت cmr
    سنسور دما pt100
    می خواستم نظر شما دوستان را که در این زمینه کار کردین بدانم چون اکثر سنسور های ما مقاومتی هستند به نظرتان از a/d خارجی استفاده کنیم یا a/d میکرو کافی است؟ و همچنین وضعیت سنسور ها باید به چه صورتی باشد به نظرتان سنسور ها را ایزوله کنم بفرستیم زیر خاک خوبه یا رو هوا دقت خوبی دارنند :biggrin:
    نظرتان در مورد شیر برقی چه طور است جوابگوی فشاری که لازم داریم را دارد؟؟؟
    نظرتان در مورد نمایش خروجی چگونه است (به نظر من با led 7seg به صرفه است یا از lcd کاراکتری استفاده کنم با ظاهر کسل کنندش :nice؟؟؟

با تشک.ر

پاسخ : ایده برای طراحی حرفه ایی یک سیستم آبیاری باغچه

اگه میخواهی یه پروژه انجام بدی خب همون چیز هایی که نوشتی رو درست کن البته بگم شیر لباسشویی قدرتش باید زیاد باشه و از اون به نظر من استفاده نکن
    اگه میخوای یه باغ رو ابیاری کنی بهتره از این شیلنگ های مخصوص ابیاری قطره ای تهیه کنی و سراون هممون شیر لباسشویی ببندی وبه میکرو برنامه بدی که هر وقت زمین خشک شد شیر رو باز کنه به مدت 30 دقیقه و بعدش هم ببنده
    Sometimes to get more best things
    Have lost the good things

http://up.vatandownload.com/images/4...yoiozp4ro7.gif
    3A(HD) PS

دیدگاه

شیر برقی ماشین لباس شویی مشکلی با فشار نداره .مشکل دبی کم آبه چون خوجیش کوچیکه باید ببینید براتون مناسب هست یا نه
      کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
      ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FreeMen
        با سلام و درود خدمت اساتید محترم
        بنده در حال طراحی یک سیستم حرفه ایی برای آبیاری باغچه هستم (به طور وسیع در سطح باغ ...)
        دو سه روزی است دارم در مورد سخت افزارش تحقیق می کنم ایده من این بود
        atmega16
        led بارگراف
        شیر برقی ماشین لباسشویی
        سنسور رطوبت cmr
        سنسور دما pt100
        می خواستم نظر شما دوستان را که در این زمینه کار کردین بدانم چون اکثر سنسور های ما مقاومتی هستند به نظرتان از a/d خارجی استفاده کنیم یا a/d میکرو کافی است؟ و همچنین وضعیت سنسور ها باید به چه صورتی باشد به نظرتان سنسور ها را ایزوله کنم بفرستیم زیر خاک خوبه یا رو هوا دقت خوبی دارنند :biggrin:
        نظرتان در مورد شیر برقی چه طور است جوابگوی فشاری که لازم داریم را دارد؟؟؟
        نظرتان در مورد نمایش خروجی چگونه است (به نظر من با led 7seg به صرفه است یا از lcd کاراکتری استفاده کنم با ظاهر کسل کنندش :nice؟؟؟

با تشک.ر
        آقا منم بازی
        حقیقتش هم سفارش این کارو یکی از آشناها داده هم واسه خودمون لازم دارم
        اگه موافق باشی با هم بریم جلو
        من تو فکرم یه سیستم ساده بود که مثلا سه بار در روز به مدت مثلا 20 ثانیه(اینش توسط کابرش تنظیم میشه) باغچه رو آبیاری کنه
        حداکثر با LCD تاچ اسکرین(این سفارش اون بنده خدا هست)
        و اما واسه شیر
        ببین اون چیزی که تو سر من بود استفاده از یه لوله دور باغجه بود که هر چند سانتیش سوراخ میشه و یه سر فواره بسته میشه
        حالا اگه بتونیم فشار آب رو کم و زیاد کنیم آب از لبه باغچه تا مرکزش میرسه و خیلی عالی میشه
        واسه شیرش هم شیر آماده کنترل فشار هست(مربوط به صنایع نفت و گرونم باید باشه) منم خودم با سروو موتور باز یه چیزایی تو سرم هست
        حتی اگه بتونیم به سیستم تلفن وصلش کنیم خیلی توپ میشه
        به سنسور برای تشخیص رطوبت و دما فکر نکردم
        اگه با من موافقی بسم الله
        ها؟
        آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

شلنگ و فوارش که تو بازار هست اما به نظر من اون نوارهای آبیاری قطره ای بهتره .از اون فواره ایش بیشتر برای چمن استفاده می کنند.
          در مورد شیرش هم خیچ نیازی به شیر های کنترل فشار نیست تو آبیاری یک شیر صفر ویک کافیه شیرهای قابل تنظیم خیلی گرونه اینجا هم استفاده نداره
          ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
            شلنگ و فوارش که تو بازار هست اما به نظر من اون نوارهای آبیاری قطره ای بهتره .از اون فواره ایش بیشتر برای چمن استفاده می کنند.
            در مورد شیرش هم خیچ نیازی به شیر های کنترل فشار نیست تو آبیاری یک شیر صفر ویک کافیه شیرهای قابل تنظیم خیلی گرونه اینجا هم استفاده نداره
            آره اونم میشه
            اما اون وسیله به صورت یه دایره آبیاری میکنه
            و مثلا برای ی باغچه کوچیک نصف آب میریزه بیرون و برای باغچه بزرگتر گوشه ها آب نمیخوره
            منم گفتم ک با سررو میشه یه ارزونش رو ساخت :biggrin:
            آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
              آره اونم میشه
              اما اون وسیله به صورت یه دایره آبیاری میکنه
              و مثلا برای ی باغچه کوچیک نصف آب میریزه بیرون و برای باغچه بزرگتر گوشه ها آب نمیخوره
              منم گفتم ک با سررو میشه یه ارزونش رو ساخت :biggrin:
              نه اون بزرگهای فلزی را نمیگویم .یک سری پلاستیکی هم درست کردند که با زاویه مثلا 20 درجه ای نسبت به خاک آب را می پاشه(وسط یک سری خیابانهای اصفهان که مثلا یک باغچه چمن با عرض 1متر داره از اینها استفاده شده) .در مجموع 100ها نوع نازلهای آبیاری و آب پاش وجود داره
              ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                نه اون بزرگهای فلزی را نمیگویم .یک سری پلاستیکی هم درست کردند که با زاویه مثلا 20 درجه ای نسبت به خاک آب را می پاشه(وسط یک سری خیابانهای اصفهان که مثلا یک باغچه چمن با عرض 1متر داره از اینها استفاده شده) .در مجموع 100ها نوع نازلهای آبیاری و آب پاش وجود داره
                آها گرفتم
                اینایی که ی طرفه میپاشن دیگه؟
                البته ما ی نمونه پلاستیکی داریم ک با فشار آب میچرخه
                ولی نشتی خیلی داره

دیدگاه

آها گرفتم
                  اینایی که ی طرفه میپاشن دیگه؟
                  البته ما ی نمونه پلاستیکی داریم ک با فشار آب میچرخه
                  ولی نشتی خیلی داره
                  بله همون یک طرفه ها منظورم اما اصلا سیستم حرکتی نداره .فقط یک نازله که آب ازش بافشار خارج میشه.
                  برای اینکه دیدتون نسبت به سیستمهای آبیاری خانکی بیشتر باز بشه این سایت محصولات جالبی داره که کم وبیش تو ایران هم قابل تهیه است:
                  http://www.claber.com/en/products/irrigation.asp
                  ولتر

دیدگاه

پاسخ : ایده برای طراحی حرفه ایی یک سیستم آبی&#1575

با ورم نمیشد اینقدر دوستان این انجمن فعال باشند در عرض 24 ساعت این همه همیار آمده ....
                    آقا منم بازی
                    حقیقتش هم سفارش این کارو یکی از آشناها داده هم واسه خودمون لازم دارم
                    اگه موافق باشی با هم بریم جلو
                    من تو فکرم یه سیستم ساده بود که مثلا سه بار در روز به مدت مثلا 20 ثانیه(اینش توسط کابرش تنظیم میشه) باغچه رو آبیاری کنه
                    حداکثر با LCD تاچ اسکرین(این سفارش اون بنده خدا هست)
                    و اما واسه شیر
                    ببین اون چیزی که تو سر من بود استفاده از یه لوله دور باغجه بود که هر چند سانتیش سوراخ میشه و یه سر فواره بسته میشه
                    حالا اگه بتونیم فشار آب رو کم و زیاد کنیم آب از لبه باغچه تا مرکزش میرسه و خیلی عالی میشه
                    واسه شیرش هم شیر آماده کنترل فشار هست(مربوط به صنایع نفت و گرونم باید باشه) منم خودم با سروو موتور باز یه چیزایی تو سرم هست
                    حتی اگه بتونیم به سیستم تلفن وصلش کنیم خیلی توپ میشه
                    به سنسور برای تشخیص رطوبت و دما فکر نکردم
                    اگه با من موافقی بسم الله
                    ها؟
                    خود من چند روز به فکر طراحی این سیستم افتادم و مهمترین رکن هم برای من به صرفه بودنش است اگر قرار باشه یک شیر خودات تومانی و تجهیزات گرون استفاده شود که سیستم ها تایمر و آبیاری زیادی برای فروش است و تقریبا هم کارشون حرف نداره ...
                    سیستمی که مد نظر من است یک سیستم کنترلی هوشمند است که با توجه به خروجی سنسور ها (دما رطوبت) آبیاری را به صورت خودکار انجام می دهد و اگر رطوبت و دما در حالت نرمال باشد سیستم از تایمر دستور می گیرد که مثلا روزی 20 دقیقه یا ....
                    و می خواهم چند تا کلید هم برای کنترل منوال بگذاریم
                    (به همین سادگی :nice

بله همون یک طرفه ها منظورم اما اصلا سیستم حرکتی نداره .فقط یک نازله که آب ازش بافشار خارج میشه.
                    برای اینکه دیدتون نسبت به سیستمهای آبیاری خانکی بیشتر باز بشه این سایت محصولات جالبی داره که کم وبیش تو ایران هم قابل تهیه است:
                    http://www.claber.com/en/products/irrigation.asp
                    حالا داداش از این تشکیلات تو ایران است :eek: کجا میشه تو پایتخت پیداش کرد :cry:
                    اگر این سیستم ها دارای قیمت مناسب م تنظیم فشار باشند که خیلی بدرد ما می خورنند

در مورد لوله بندی و شیوه آبیاری چه راهی مد نظر شماست؟
                    خود من بهترین مورد را لوله اب کولر می دانم که هم زخیمن و نازکنند و هم تقریبا فشار خوبی را تحمل می کنند
                    البته من به جای شیر برقی یک ایده دیگه هم داشتم که استفاده از سیستم آبرسانی کولر بود (پمپ آب - شناور)
                    راحت هم میشه پمپ را با یک رله فعال کرد و فشار خوبی هم دارد البته پمپ زیادی وجود دارد که نسبت به فشاری که می دهنند قیمت آن ها زیاد است ....
                    نظر شما دوستان چیست؟

>>>البته این بحث مربط به AVR بود نمی دوننم چرا مدیران تغییر مسیر دادن دوست داشتم دوستان میکرو هم نظری در مورد سنسور ها دهند اما...<<<

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ایده برای طراحی حرفه ایی یک سیستم آبیا

نوشته اصلی توسط FreeMen
                      با ورم نمیشد اینقدر دوستان این انجمن فعال باشند در عرض 24 ساعت این همه همیار آمده .... خود من چند روز به فکر طراحی این سیستم افتادم و مهمترین رکن هم برای من به صرفه بودنش است اگر قرار باشه یک شیر خودات تومانی و تجهیزات گرون استفاده شود که سیستم ها تایمر و آبیاری زیادی برای فروش است و تقریبا هم کارشون حرف نداره ...
                      سیستمی که مد نظر من است یک سیستم کنترلی هوشمند است که با توجه به خروجی سنسور ها (دما رطوبت) آبیاری را به صورت خودکار انجام می دهد و اگر رطوبت و دما در حالت نرمال باشد سیستم از تایمر دستور می گیرد که مثلا روزی 20 دقیقه یا ....
                      و می خواهم چند تا کلید هم برای کنترل منوال بگذاریم
                      (به همین سادگی :nice

خود من بهترین مورد را لوله اب کولر می دانم که هم زخیمن و نازکنند و هم تقریبا فشار خوبی را تحمل می کنند
                      البته من به جای شیر برقی یک ایده دیگه هم داشتم که استفاده از سیستم آبرسانی کولر بود (پمپ آب - شناور)
                      راحت هم میشه پمپ را با یک رله فعال کرد و فشار خوبی هم دارد البته پمپ زیادی وجود دارد که نسبت به فشاری که می دهنند قیمت آن ها زیاد است ....
                      نظر شما دوستان چیست؟

>>>البته این بحث مربط به AVR بود نمی دوننم چرا مدیران تغییر مسیر دادن دوست داشتم دوستان میکرو هم نظری در مورد سنسور ها دهند اما...<<<
                      من نمیدونم کجا گفتم تجهیزات گرون بذارین که همتون گیر دادین به من :cry2:

واسه لوله کشی من خیلی داستان تو سرمه
                      حتی ی زمانی فکر میکردم اب رو با لوله معمولی ببریم بالا بعد با این سر دوشی های حمام که آبو چرخ میکنن از فاصله 2-3 متری سطح زمین بریزیم رو باغچه!
                      میشه هم از این لوله های مشکی سوراخدار که مخصوص آبیاری قطره های هست استفاده کنیم

فقط ی پیشنهاد
                      اگه خواستی پمپ کولر بذاری من میگم پمپ تخلیه لباسشویی بذار
                      هم دپی آب بیشتره
                      هم فشارش
                      هم کم حجمتره
                      از همه مهمتر خیلی ارزونتره(من پارسال یکی خریدم 4 تومن)
                      فقط باید زیر مخزن آب نصب کنی و شیلنگ خروجی رو تا لبه مخزن بیاری بالا

کسی میتونه در مورد سنسورها بیشتر توضیح بده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FreeMen

نظر شما دوستان چیست؟

من پایتخت نشین نیستم بچه دهاتم اما تو این سایت فروش داره و تهران هم نمایندگی فروش داره . اینها اورجیناله وگرون قیمت .من خودم یک سال پیش یدونه تایمر آبیاری که رو خودش شیر برقی داشت و با 4تا باتری کار می کرد و چینی بود را 18خریدم.تمام تنظیمات را هم داشت اما سنسور نداشت .

http://www.chare.ir/index.php?dispat...tegory_id=4060

این لینک هم دادم فقط برای ایده گرفتن .

به نظر من شلنگ کولر خیلی باریکه البته بستگی به شرایط استفاده شما داره.یک سر بروید فروشگاه وسایل آبیاری قطره ای انواع نوار و شلنگ و دریپر را دارند
                        http://www.chare.ir/index.php?dispatch=categories.view&category_id =4060
                        ولتر

دیدگاه

من نمیدونم کجا گفتم تجهیزات گرون بذارین که همتون گیر دادین به من :cry2:

واسه لوله کشی من خیلی داستان تو سرمه
                          حتی ی زمانی فکر میکردم اب رو با لوله معمولی ببریم بالا بعد با این سر دوشی های حمام که آبو چرخ میکنن از فاصله 2-3 متری سطح زمین بریزیم رو باغچه!
                          میشه هم از این لوله های مشکی سوراخدار که مخصوص آبیاری قطره های هست استفاده کنیم

فقط ی پیشنهاد
                          اگه خواستی پمپ کولر بذاری من میگم پمپ تخلیه لباسشویی بذار
                          هم دپی آب بیشتره
                          هم فشارش
                          هم کم حجمتره
                          از همه مهمتر خیلی ارزونتره(من پارسال یکی خریدم 4 تومن)
                          فقط باید زیر مخزن آب نصب کنی و شیلنگ خروجی رو تا لبه مخزن بیاری بالا

کسی میتونه در مورد سنسورها بیشتر توضیح بده؟
                          پیشنهادت جالب بود اما من هنوز نتونستم شیر برقی لباسشویی توی تهران گیر بیارم چه برسه پمپش .. .. . البته شاید تنبلی از خودمه :rolleyes:
                          ولی فکر کنم این تجهیزات فقط فقط توی تعمیرگاه های ماشین لباس شویی و دست تعمییر کار ها است جای فروش ندارد ... :cry2:

در مورد سنسور ها ایده من این است
                          من دو سنسور مقاومتی در نظر دارم یکی pt100 و دیگری cmrs که اولی سنسور مقاومتی دما است که از رنج -200 تا +800 می تونه اندازه گیری کنه و دیگری هم سنسور رطوبت است که توی بازار هم قیمتش 1000 تومان است و دقتش خیلی بالاست این سنسور ها از نوع مقاومتی هستند و برای استفاده از آن ها باید از پورت A/D استفاده کنیم به طوری که سنسور را به همراه یک مقاومت سری کرده و به منبع مثبت وصل کنیم و خروجی آن را اندازهگیری کنیم و دلیل استفاده از مقاومت هم برای ایجاد یک منبع جریان برای سنسور است البته من دوست دارم دوستان بیشتر روی سنسور ها ایده دهند...
                          و این که دوستان کشاورز ما در مورد درصد رطوبت خاک و همچنین دمای مناسب خاک و متناسب رنج متعادل دمایی توضیحاتی ارایه دهند و همچنین برای گرفتن دما رطوبت باید حتما سنسور را با خاک در ارتباط باشه یا ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FreeMen
                            پیشنهادت جالب بود اما من هنوز نتونستم شیر برقی لباسشویی توی تهران گیر بیارم چه برسه پمپش .. .. . البته شاید تنبلی از خودمه :rolleyes:
                            ولی فکر کنم این تجهیزات فقط فقط توی تعمیرگاه های ماشین لباس شویی و دست تعمییر کار ها است جای فروش ندارد ... :cry2:

در مورد سنسور ها ایده من این است
                            من دو سنسور مقاومتی در نظر دارم یکی pt100 و دیگری cmrs که اولی سنسور مقاومتی دما است که از رنج -200 تا +800 می تونه اندازه گیری کنه و دیگری هم سنسور رطوبت است که توی بازار هم قیمتش 1000 تومان است و دقتش خیلی بالاست این سنسور ها از نوع مقاومتی هستند و برای استفاده از آن ها باید از پورت A/D استفاده کنیم به طوری که سنسور را به همراه یک مقاومت سری کرده و به منبع مثبت وصل کنیم و خروجی آن را اندازهگیری کنیم و دلیل استفاده از مقاومت هم برای ایجاد یک منبع جریان برای سنسور است البته من دوست دارم دوستان بیشتر روی سنسور ها ایده دهند...
                            و این که دوستان کشاورز ما در مورد درصد رطوبت خاک و همچنین دمای مناسب خاک و متناسب رنج متعادل دمایی توضیحاتی ارایه دهند و همچنین برای گرفتن دما رطوبت باید حتما سنسور را با خاک در ارتباط باشه یا ....
                            سلام
                            من با LM35 و LM335 برای دما موافقترم چون خیلی راحت راه میافتن
                            و ی سنسور هم هست برای رطوبت یکی دوبار باهاش کار کردم خیلی اذیتم کرد
                            شمارشو نمیدونم چیه ولی تغییراتش اصلا خطی نیست(عکسشو میذارم)

راستی من هم شیر برقی دارم
                            هم پمپ لباسشویی
                            خیلی راحت گیر میاد
                            ولی الان دم دستم نیست
                            شما میدونی مثلا برای یک متر مربع چقدر آب لازمه؟ چون ساختن مخزن برای من یکم درد سر داره

دیدگاه

خب جدای از سخت افزار و سنسورهای مورد نیاز شما باید اول به این نتیجه برسید که دقیقا چه سیستمی میخواد پیاده بشه بعد دنبال سخت افزارش باشید.
                              شرکتهایی هستند که از این سیستم ها میسازند و پیشنهاد میکنم برای گرفتن ایده و حتی الامکان بهبود اون یه سر به سایت این شرکتها بزنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X