ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2012/06/12
    10
    0

كمك جهت انتخاب سخت افزار و نرم افزار براي انجام پروژه

دوستان عزيز براي انجام يه پروژه نياز به راهنمايي دارم اولا نمي دونم از چه ميكرويي استفاده كنم دوما نمي دونم با چه زبوني بهتره براش برنامه نويسي كنم لطفا بگين چكار كنم
    مي خوام يه وسيله بسازم كه شبيه دستگاههاي mp3 پلير به صورت تك كاربرده و تك منظوره عمل كنه كارش هم اينه كه يه سري فايل رو از طريق فلش و يا واي فاي ميگيره و نسبت به هم مقايسه ميكنه و يه كار روشون انجام ميده و تغييراتي توي ماهيت اونا ميده و روي مانيتور 3.5 اينچي خودش نتيجه رو به صورت گرافيكي نشون ميده اكثر فايلايي روكه باهاشون كار ميكنه فايلاي سنگين اتوكد هستن اين شرح كلي دستگاه بود . امكاناتي كه مي خوام داشته باشه اينا هستن :
    امكان ارتباط 2 طرفه با كامپيوتر از طريق usb3
    قابليت پديت نرم افزار توسط واي فاي و اتصال به اينترنت و يا همون usb
    قدرت پردازش بالا
    ابعاد كل دستگاه حد اكثر به اندازه گوشي موبايل معمولي
    شبيه به ام پي تري پلير تك كاربرده و تك منظوره باشه
    قيمت ساختش حداقل باشه
    ترجيحا نياز به نصب سيستم عامل نداشته باشه (برنامه داخلي خودش طوري طراحي ميشه كه مثل همون mp3 پلير نيازي به os براي انجام كاراش نداشته باشه )
    اصلا كسي اطلاع داره كه اين mp3 پلير ها چه پروسسوري دارن و چه سيستمي دارن كه قيمتشون زير 20 تومن هست ؟
    در كل حداقل سخت افزار مورد نياز رو بهم معرفي كنيد كه اين قابليتها رو داشته باشه
    لطفا مسير حركت رو بهم نشون بدين
    با تشكر
    2012/06/12
    10
    0

پاسخ : كمك جهت انتخاب سخت افزار و نرم افزار براي انجام پروژه

تا الان اين همه بازديد داشته اين پست ولي هيچكس هيچي ننوشته اگه ممكنه لااقل يه چيزي بنويسين دلم خوش بشه حداقل بنويسين جاي درستي سوالمو مطرح كردم يا نه و يا اينكه اصلا از كي بپرسم
    2007/03/15
    تبريز
    2,706
    148

پردازش فایل اتوکد در pc هم کارراحتی نیست . شما اول پیچیدگی فرمت و ساختار خود فایل رو تو pc حل کن بعد برو رو سیستم تعبیه شده .

راجب سخت افزار هم اگه پرتابل هست پس بشدت باید دنبال مصرف کمتر باشی که فکر کنم xmega یک سرو گردن بالاتره
    اگه دنبال سرعت بیشتری خوب لاجرم برو رو arm11
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2009/01/28
    Th
    438
    1

سلام

usb3? افراد زیادی وجود ندارن که بتونن از همون یو اس بی 2 استفاده کنن! ...
    در مورد وای فای هم فک کنم جهان کیت یه ماژل سریال داشت ولی نشد ازش استفاده کنیم، خوشبختانه

در مورد پردازش فایل اتوکد چیزی نمیدونم ولی شک دارم کار آسونی باشه. اول این مرحله رو حل کن

من پیشنهاد می کنم از یه مینی 2440 یا یه همچین چیزی که سیستم عامل داشته باشه استفاده کن، خیلی کار راحت تر میشه، قول میدم هزینه ی نهاییش خیلی کمتر ازین بشه که بخوای خودت سر هم کنیش

در مورد mp3 اگه خودت بخوای بسازی با مگا 16 و یه vs1003 میشه ساختش.
    اون vs1003 تمام زحمت دیکد کردن و پخش آهنگو میکشه
    ولی شک دارم برا اتوکد ،همچین چیزی ساخته باشن
    پشت به کنکور ، رو به سربازی...
    2012/06/12
    10
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط aliila
    پردازش فایل اتوکد در pc هم کارراحتی نیست . شما اول پیچیدگی فرمت و ساختار خود فایل رو تو pc حل کن بعد برو رو سیستم تعبیه شده .

راجب سخت افزار هم اگه پرتابل هست پس بشدت باید دنبال مصرف کمتر باشی که فکر کنم xmega یک سرو گردن بالاتره
    اگه دنبال سرعت بیشتری خوب لاجرم برو رو arm11
    دوست عزيز در مورد اون پردازش كه گفتم منظور اين نيست كه ميخواد خيلي جزيي و سيستمي اون فايلها رو تحليل كنه بيشتر يه جور مقايسه بخشي از محتواي فايل ها با همديگست كه با c ميشه براش برنامه نويسي كرد ولي اينكه اين برنامه نوشته شده با سي روي چه بستر سخت افزاري اين كار رو انجام ميتونه بده برام جاي سواله چون در وحله اول بيشتر مايلم كه نيازي به os نداشته باشه سيستم جون تك منظوره هستش و هيچ كار ديگه اي نميخواد بكنه . در صورتي كه خيلي نياز مبرم به os باشه از هسته لينوكس مي خوام استفاده كنم و اون هم تا جايي كه بشه محدود شه فقط براي كاري كه قراره انجام بده
    سرعت كار و حجم تحليل بالايي نياز هست ولي در عين حال قيمت تموم شده دستگاه هم خيلي مهمه كه اگه يه روزي موفق به اتمامش شدم توجيه توليد انبوه داشته باشه
    دستگاه پرتابل هست ولي نيازي به شارژ آنچناني نداره مصرفش زياد مهم نيست
    نقل قول نوشته اصلی توسط black-8
    سلام

usb3? افراد زیادی وجود ندارن که بتونن از همون یو اس بی 2 استفاده کنن! ...
    در مورد وای فای هم فک کنم جهان کیت یه ماژل سریال داشت ولی نشد ازش استفاده کنیم، خوشبختانه

در مورد پردازش فایل اتوکد چیزی نمیدونم ولی شک دارم کار آسونی باشه. اول این مرحله رو حل کن

من پیشنهاد می کنم از یه مینی 2440 یا یه همچین چیزی که سیستم عامل داشته باشه استفاده کن، خیلی کار راحت تر میشه، قول میدم هزینه ی نهاییش خیلی کمتر ازین بشه که بخوای خودت سر هم کنیش

در مورد mp3 اگه خودت بخوای بسازی با مگا 16 و یه vs1003 میشه ساختش.
    اون vs1003 تمام زحمت دیکد کردن و پخش آهنگو میکشه
    ولی شک دارم برا اتوکد ،همچین چیزی ساخته باشن
    يو اس بي 3 رو به خاطر سرعت بالاش و حجم انتقال اطلاعاتش انتخاب كردم اينو ميدونم كه يه خورده مشكله واسه همينم دارم مي پرسم كه بايد چكار كنم
    در باره اون ماژول كه گفتين براي كار مناسب نيست چون مطمئنا حجم دستگاه رو بالا مي بره بايد يه سيستم ديگه براش پيدا كنم كه مثل موبايل بشه همه اين امكانات رو تو يه حجم كم جاسازي كرد
    در باره اون بحث پردازش اتوكد هم كه گفتم نيازي به پردازش آنچناني نيست و فقط يه مقايسه كوچيكه كه اونم با سي ميشه براش برنامه نويسي كرد .
    همونطور كه گفتم تك كاربرده بودنش دليل خوبيه كه از ميني 2440 استفاده نشه چون اون يه چيز همه كارست و يه كامپيوتر كامله تقريبا و كلي امكانات اضافي داره به همين دليل هم قيمتش خيلي بالاست و هم اينكه امكانات اضافيش باعث پيچيدگي بيش از حدش شده كه نيازي به اينها نيست ضمنا گفتم كه مي خوام قيمت تموم شدش خيلي كمتر از اين حرفا در بياد اگه 1 دونه مي خواستم بسازم از همون استفاده مي كردم تا فقط بمونه دردسر نرم افزار نويسيش ولي مي خوام جوري باشه كه بشه توليد انبوه كرد و قيمتش معقول باشه .
    مشابه vs1003 چيزي وجود داره كه بتونم براي مقايسه كدهاي اسكي 2 تا فايل نسبت به هم ازش استفاده كنم ؟؟
    از راهنمايي هاتون ممنونم ولي با توجه به اين توضيحات بگين چكار كنم ؟؟
    2007/08/28
    شیراز
    305
    2

پاسخ : كمك جهت انتخاب سخت افزار و نرم افزار بر

عزیزم میدونی 2x2 چند تا میشه؟
    از دوران بچگی بیا بیرون، انقدر سوال بچه گونه نپرس!
    2012/06/12
    10
    0

دوست عزيز با اينكه اين سوالم بجه گونست و معادل همون 2*2 هستش ولي هيچكس تا الان بهم نگفته ميشه 4 خب مي گي چكار كنم يه موضوعه كه دنبال جوابش هستم شما زحمت كشيدين و منو مسخره كردين بجاي اين كار مي شد جواب اين سوال بچه گونه رو به اين بچه دبستاني مي دادين تا اينقدر وقت كلاس رو نگيره و مدام نگه آقا اجازه 2*2 چند ميشه .
    از اينهمه اميد دادن و تشويق ممنونم
    2009/10/04
    1,568
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا رضايي
    دوست عزيز با اينكه اين سوالم بجه گونست و معادل همون 2*2 هستش ولي هيچكس تا الان بهم نگفته ميشه 4 خب مي گي چكار كنم يه موضوعه كه دنبال جوابش هستم شما زحمت كشيدين و منو مسخره كردين بجاي اين كار مي شد جواب اين سوال بچه گونه رو به اين بچه دبستاني مي دادين تا اينقدر وقت كلاس رو نگيره و مدام نگه آقا اجازه 2*2 چند ميشه .
    از اينهمه اميد دادن و تشويق ممنونم
    نمیدونم سرچ کردید یا نه تو سایت
    از این تاپیک های تخیلی زیاده(منظورم یه لیست امکانات خدا و ...)
    دیگه ما هم خسته شدیم از این تاپیک ها دیدیم
    سخت افزار برای کاری که میخواید نیست(منظورم usb3 هست)
    تنها چیزی که برای usb3 تا حالا دیدم یه ic رابط بوده که TI میزده الآن هم اطلاع ندارم
    پروتکل های دیگه مثل usb2-high speed یا اترنت با سرعت 1000Mbps هست و اینها هم داخل یه SoC هست و بردش هم باید باشه مثلا برد هایی که برای ARM های TI هست
    تمام چیزهایی که گفتم با یه سرچ تو سایت هم بدست میاد دلیل دیگه رفتار اعضای سایت هم همینه کاربر های تازه وارد بدون سرچ میان و همینطور سوال میپرسند
    2012/06/12
    10
    0

از عزيزاني كه براي رسيدن به جواب نهايي بهم كمك كردن ممنون :applause:
    نتايجي كه تا الان به دست آوردم :nerd:
    به ناچار از usb2 استفاده ميكنم :angry:
    آرم 9 يا 11 رو به عنوان پروسسور استفاده ميكنم :job:
    هسته لينوكس هم به عنوان سيستم عامل :agree:
    ال سي دي n96 به عنوان مانيتور
    فقط يه سوال برام مي مونه كه فعلا نميدونم بين آرم 9 و 11 كدوم رو انتخاب كنم :question: oo:
    اگه يه عزيزي زحمت بكشه قدرت پردازش اين 2 تا رو بهم بگه و مشخصاتشون (از جمله قيمت تموم شده يه برد حداقل ) بهتر مي تونم انتخاب خودم رو انجام بدم :read:
    در كل ممنونم از همه شما اساتيد محترم
    2009/10/04
    1,568
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا رضايي
    از عزيزاني كه براي رسيدن به جواب نهايي بهم كمك كردن ممنون :applause:
    نتايجي كه تا الان به دست آوردم :nerd:
    به ناچار از usb2 استفاده ميكنم :angry:
    آرم 9 يا 11 رو به عنوان پروسسور استفاده ميكنم :job:
    هسته لينوكس هم به عنوان سيستم عامل :agree:
    ال سي دي n96 به عنوان مانيتور
    فقط يه سوال برام مي مونه كه فعلا نميدونم بين آرم 9 و 11 كدوم رو انتخاب كنم :question: oo:
    اگه يه عزيزي زحمت بكشه قدرت پردازش اين 2 تا رو بهم بگه و مشخصاتشون (از جمله قيمت تموم شده يه برد حداقل ) بهتر مي تونم انتخاب خودم رو انجام بدم :read:
    در كل ممنونم از همه شما اساتيد محترم
    یه سری برد هست به نام raspberry اینا 25 دلاری و 35 دلاری داره
    نمیدونم تو ایران هست یا نه
    ولی mini2440 هم هست که 300 هزار تومنه
    lcdn96 هم به اینا نمیخوره باید lcd مخصوص به خودشو گذاشت
    اینم با سرچ تو سایت بدست اومده یه سرچ بکنید ببینید چی به چیه
    ARM9 ARM11 Cortex-A9 و ... بسته به نیازتون داره
    خواهشا بقیه رو دیگه خودتون سرچ کنید اگه مشکلی بود که قبلا مطرح نشده اونوقت سوال بفرمایید
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12