اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک جهت انتخاب سخت افزار و نرم افزار برای انجام پروژه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک جهت انتخاب سخت افزار و نرم افزار برای انجام پروژه

دوستان عزیز برای انجام یه پروژه نیاز به راهنمایی دارم اولا نمی دونم از چه میکرویی استفاده کنم دوما نمی دونم با چه زبونی بهتره براش برنامه نویسی کنم لطفا بگین چکار کنم
    می خوام یه وسیله بسازم که شبیه دستگاههای mp3 پلیر به صورت تک کاربرده و تک منظوره عمل کنه کارش هم اینه که یه سری فایل رو از طریق فلش و یا وای فای میگیره و نسبت به هم مقایسه میکنه و یه کار روشون انجام میده و تغییراتی توی ماهیت اونا میده و روی مانیتور 3.5 اینچی خودش نتیجه رو به صورت گرافیکی نشون میده اکثر فایلایی روکه باهاشون کار میکنه فایلای سنگین اتوکد هستن این شرح کلی دستگاه بود . امکاناتی که می خوام داشته باشه اینا هستن :
    امکان ارتباط 2 طرفه با کامپیوتر از طریق usb3
    قابلیت پدیت نرم افزار توسط وای فای و اتصال به اینترنت و یا همون usb
    قدرت پردازش بالا
    ابعاد کل دستگاه حد اکثر به اندازه گوشی موبایل معمولی
    شبیه به ام پی تری پلیر تک کاربرده و تک منظوره باشه
    قیمت ساختش حداقل باشه
    ترجیحا نیاز به نصب سیستم عامل نداشته باشه (برنامه داخلی خودش طوری طراحی میشه که مثل همون mp3 پلیر نیازی به os برای انجام کاراش نداشته باشه )
    اصلا کسی اطلاع داره که این mp3 پلیر ها چه پروسسوری دارن و چه سیستمی دارن که قیمتشون زیر 20 تومن هست ؟
    در کل حداقل سخت افزار مورد نیاز رو بهم معرفی کنید که این قابلیتها رو داشته باشه
    لطفا مسیر حرکت رو بهم نشون بدین
    با تشکر

پاسخ : کمک جهت انتخاب سخت افزار و نرم افزار برای انجام پروژه

تا الان این همه بازدید داشته این پست ولی هیچکس هیچی ننوشته اگه ممکنه لااقل یه چیزی بنویسین دلم خوش بشه حداقل بنویسین جای درستی سوالمو مطرح کردم یا نه و یا اینکه اصلا از کی بپرسم

دیدگاه

پردازش فایل اتوکد در pc هم کارراحتی نیست . شما اول پیچیدگی فرمت و ساختار خود فایل رو تو pc حل کن بعد برو رو سیستم تعبیه شده .

راجب سخت افزار هم اگه پرتابل هست پس بشدت باید دنبال مصرف کمتر باشی که فکر کنم xmega یک سرو گردن بالاتره
      اگه دنبال سرعت بیشتری خوب لاجرم برو رو arm11
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام

usb3? افراد زیادی وجود ندارن که بتونن از همون یو اس بی 2 استفاده کنن! ...
        در مورد وای فای هم فک کنم جهان کیت یه ماژل سریال داشت ولی نشد ازش استفاده کنیم، خوشبختانه

در مورد پردازش فایل اتوکد چیزی نمیدونم ولی شک دارم کار آسونی باشه. اول این مرحله رو حل کن

من پیشنهاد می کنم از یه مینی 2440 یا یه همچین چیزی که سیستم عامل داشته باشه استفاده کن، خیلی کار راحت تر میشه، قول میدم هزینه ی نهاییش خیلی کمتر ازین بشه که بخوای خودت سر هم کنیش

در مورد mp3 اگه خودت بخوای بسازی با مگا 16 و یه vs1003 میشه ساختش.
        اون vs1003 تمام زحمت دیکد کردن و پخش آهنگو میکشه
        ولی شک دارم برا اتوکد ،همچین چیزی ساخته باشن
        پشت به کنکور ، رو به سربازی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
          پردازش فایل اتوکد در pc هم کارراحتی نیست . شما اول پیچیدگی فرمت و ساختار خود فایل رو تو pc حل کن بعد برو رو سیستم تعبیه شده .

راجب سخت افزار هم اگه پرتابل هست پس بشدت باید دنبال مصرف کمتر باشی که فکر کنم xmega یک سرو گردن بالاتره
          اگه دنبال سرعت بیشتری خوب لاجرم برو رو arm11
          دوست عزیز در مورد اون پردازش که گفتم منظور این نیست که میخواد خیلی جزیی و سیستمی اون فایلها رو تحلیل کنه بیشتر یه جور مقایسه بخشی از محتوای فایل ها با همدیگست که با c میشه براش برنامه نویسی کرد ولی اینکه این برنامه نوشته شده با سی روی چه بستر سخت افزاری این کار رو انجام میتونه بده برام جای سواله چون در وحله اول بیشتر مایلم که نیازی به os نداشته باشه سیستم جون تک منظوره هستش و هیچ کار دیگه ای نمیخواد بکنه . در صورتی که خیلی نیاز مبرم به os باشه از هسته لینوکس می خوام استفاده کنم و اون هم تا جایی که بشه محدود شه فقط برای کاری که قراره انجام بده
          سرعت کار و حجم تحلیل بالایی نیاز هست ولی در عین حال قیمت تموم شده دستگاه هم خیلی مهمه که اگه یه روزی موفق به اتمامش شدم توجیه تولید انبوه داشته باشه
          دستگاه پرتابل هست ولی نیازی به شارژ آنچنانی نداره مصرفش زیاد مهم نیست
          نوشته اصلی توسط black-8
          سلام

usb3? افراد زیادی وجود ندارن که بتونن از همون یو اس بی 2 استفاده کنن! ...
          در مورد وای فای هم فک کنم جهان کیت یه ماژل سریال داشت ولی نشد ازش استفاده کنیم، خوشبختانه

در مورد پردازش فایل اتوکد چیزی نمیدونم ولی شک دارم کار آسونی باشه. اول این مرحله رو حل کن

من پیشنهاد می کنم از یه مینی 2440 یا یه همچین چیزی که سیستم عامل داشته باشه استفاده کن، خیلی کار راحت تر میشه، قول میدم هزینه ی نهاییش خیلی کمتر ازین بشه که بخوای خودت سر هم کنیش

در مورد mp3 اگه خودت بخوای بسازی با مگا 16 و یه vs1003 میشه ساختش.
          اون vs1003 تمام زحمت دیکد کردن و پخش آهنگو میکشه
          ولی شک دارم برا اتوکد ،همچین چیزی ساخته باشن
          یو اس بی 3 رو به خاطر سرعت بالاش و حجم انتقال اطلاعاتش انتخاب کردم اینو میدونم که یه خورده مشکله واسه همینم دارم می پرسم که باید چکار کنم
          در باره اون ماژول که گفتین برای کار مناسب نیست چون مطمئنا حجم دستگاه رو بالا می بره باید یه سیستم دیگه براش پیدا کنم که مثل موبایل بشه همه این امکانات رو تو یه حجم کم جاسازی کرد
          در باره اون بحث پردازش اتوکد هم که گفتم نیازی به پردازش آنچنانی نیست و فقط یه مقایسه کوچیکه که اونم با سی میشه براش برنامه نویسی کرد .
          همونطور که گفتم تک کاربرده بودنش دلیل خوبیه که از مینی 2440 استفاده نشه چون اون یه چیز همه کارست و یه کامپیوتر کامله تقریبا و کلی امکانات اضافی داره به همین دلیل هم قیمتش خیلی بالاست و هم اینکه امکانات اضافیش باعث پیچیدگی بیش از حدش شده که نیازی به اینها نیست ضمنا گفتم که می خوام قیمت تموم شدش خیلی کمتر از این حرفا در بیاد اگه 1 دونه می خواستم بسازم از همون استفاده می کردم تا فقط بمونه دردسر نرم افزار نویسیش ولی می خوام جوری باشه که بشه تولید انبوه کرد و قیمتش معقول باشه .
          مشابه vs1003 چیزی وجود داره که بتونم برای مقایسه کدهای اسکی 2 تا فایل نسبت به هم ازش استفاده کنم ؟؟
          از راهنمایی هاتون ممنونم ولی با توجه به این توضیحات بگین چکار کنم ؟؟

دیدگاه

پاسخ : کمک جهت انتخاب سخت افزار و نرم افزار ب&#1585

عزیزم میدونی 2x2 چند تا میشه؟
            از دوران بچگی بیا بیرون، انقدر سوال بچه گونه نپرس!

دیدگاه

دوست عزیز با اینکه این سوالم بجه گونست و معادل همون 2*2 هستش ولی هیچکس تا الان بهم نگفته میشه 4 خب می گی چکار کنم یه موضوعه که دنبال جوابش هستم شما زحمت کشیدین و منو مسخره کردین بجای این کار می شد جواب این سوال بچه گونه رو به این بچه دبستانی می دادین تا اینقدر وقت کلاس رو نگیره و مدام نگه آقا اجازه 2*2 چند میشه .
              از اینهمه امید دادن و تشویق ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا رضایی
                دوست عزیز با اینکه این سوالم بجه گونست و معادل همون 2*2 هستش ولی هیچکس تا الان بهم نگفته میشه 4 خب می گی چکار کنم یه موضوعه که دنبال جوابش هستم شما زحمت کشیدین و منو مسخره کردین بجای این کار می شد جواب این سوال بچه گونه رو به این بچه دبستانی می دادین تا اینقدر وقت کلاس رو نگیره و مدام نگه آقا اجازه 2*2 چند میشه .
                از اینهمه امید دادن و تشویق ممنونم
                نمیدونم سرچ کردید یا نه تو سایت
                از این تاپیک های تخیلی زیاده(منظورم یه لیست امکانات خدا و ...)
                دیگه ما هم خسته شدیم از این تاپیک ها دیدیم
                سخت افزار برای کاری که میخواید نیست(منظورم usb3 هست)
                تنها چیزی که برای usb3 تا حالا دیدم یه ic رابط بوده که TI میزده الآن هم اطلاع ندارم
                پروتکل های دیگه مثل usb2-high speed یا اترنت با سرعت 1000Mbps هست و اینها هم داخل یه SoC هست و بردش هم باید باشه مثلا برد هایی که برای ARM های TI هست
                تمام چیزهایی که گفتم با یه سرچ تو سایت هم بدست میاد دلیل دیگه رفتار اعضای سایت هم همینه کاربر های تازه وارد بدون سرچ میان و همینطور سوال میپرسند

دیدگاه

از عزیزانی که برای رسیدن به جواب نهایی بهم کمک کردن ممنون :applause:
                  نتایجی که تا الان به دست آوردم :nerd:
                  به ناچار از usb2 استفاده میکنم :angry:
                  آرم 9 یا 11 رو به عنوان پروسسور استفاده میکنم :job:
                  هسته لینوکس هم به عنوان سیستم عامل :agree:
                  ال سی دی n96 به عنوان مانیتور
                  فقط یه سوال برام می مونه که فعلا نمیدونم بین آرم 9 و 11 کدوم رو انتخاب کنم :question: oo:
                  اگه یه عزیزی زحمت بکشه قدرت پردازش این 2 تا رو بهم بگه و مشخصاتشون (از جمله قیمت تموم شده یه برد حداقل ) بهتر می تونم انتخاب خودم رو انجام بدم :read:
                  در کل ممنونم از همه شما اساتید محترم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا رضایی
                    از عزیزانی که برای رسیدن به جواب نهایی بهم کمک کردن ممنون :applause:
                    نتایجی که تا الان به دست آوردم :nerd:
                    به ناچار از usb2 استفاده میکنم :angry:
                    آرم 9 یا 11 رو به عنوان پروسسور استفاده میکنم :job:
                    هسته لینوکس هم به عنوان سیستم عامل :agree:
                    ال سی دی n96 به عنوان مانیتور
                    فقط یه سوال برام می مونه که فعلا نمیدونم بین آرم 9 و 11 کدوم رو انتخاب کنم :question: oo:
                    اگه یه عزیزی زحمت بکشه قدرت پردازش این 2 تا رو بهم بگه و مشخصاتشون (از جمله قیمت تموم شده یه برد حداقل ) بهتر می تونم انتخاب خودم رو انجام بدم :read:
                    در کل ممنونم از همه شما اساتید محترم
                    یه سری برد هست به نام raspberry اینا 25 دلاری و 35 دلاری داره
                    نمیدونم تو ایران هست یا نه
                    ولی mini2440 هم هست که 300 هزار تومنه
                    lcdn96 هم به اینا نمیخوره باید lcd مخصوص به خودشو گذاشت
                    اینم با سرچ تو سایت بدست اومده یه سرچ بکنید ببینید چی به چیه
                    ARM9 ARM11 Cortex-A9 و ... بسته به نیازتون داره
                    خواهشا بقیه رو دیگه خودتون سرچ کنید اگه مشکلی بود که قبلا مطرح نشده اونوقت سوال بفرمایید

دیدگاه

با سلام
                      پاسخ:

raspberry است.

با آرم 11 و 700 مگاهرتز کار می کند.
                      رم 128 تا 256 مگابایت و سیستم عامل لینوکس دارد
                      با HDMI به مونیتور یا تلویزیون وصل می شود
                      USB2 نیز دارد.

25 پوند و 35 پوند است.

با سپاس
                      گشتی در لاله زار
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

از لطف همه عزیزان ممنون درباه raspberry خیلی تحقیق کردم برای کارم عالیه حرف نداره ولی متاسفانه هر چی گشتم فروشنده ای توی ایران پیدا نکردم
                        کسی میدونه اینو چجوری می تونم تهیه کنم ؟؟
                        با تشکر از لطف همه اساتید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X