اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میشه تایمر و کارهای دیگه همزمان در 8051 انجام بشه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میشه تایمر و کارهای دیگه همزمان در 8051 انجام بشه؟

سلام

من میخام یک مدار رو با میکرو تغذیه کنم و خروجی مدار رو بگیرم و در میکرو پردازش کنم.

مشکلی که دارم اینه که میخام دو تا موج مربعی (متناوب) در خروجی داشته باشم که با دو تایمر کار میکنند!
    اصلا نمیدونم وقتی تایمر داره میشماره میشه در همین حال به خط دیگه از برنامه رفت یا نه!!
    یعنی تایمر اول پالس رو بده ، همزمان تایمر دوم هم پالس رو ایجاد کنه و در حالیکه خروجی تایمر دوم صفر یا یک است(روی لبه نیست) من پردازش روی سیگنالآ‌های دیگر رو انجام بدم!!
    این کار میشه انجام بشه یا نه؟

پاسخ : میشه تایمر و کارهای دیگه همزمان در 8051 انجام بشه؟

شمارش تایمر یک عملیات سخت افزاری است و ارتباطی به انجام عملیات توسط CPU ندارد. در هر صورت برای جواب گرفتن بهتر، سوال خود را بصورت واضحتر مطرح کنید.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

پاسخ : میشه تایمر و کارهای دیگه همزمان در 8051 انجام بشه؟

نوشته اصلی توسط nasibanouri
      سلام

من میخام یک مدار رو با میکرو تغذیه کنم و خروجی مدار رو بگیرم و در میکرو پردازش کنم.

مشکلی که دارم اینه که میخام دو تا موج مربعی (متناوب) در خروجی داشته باشم که با دو تایمر کار میکنند!
      اصلا نمیدونم وقتی تایمر داره میشماره میشه در همین حال به خط دیگه از برنامه رفت یا نه!!
      یعنی تایمر اول پالس رو بده ، همزمان تایمر دوم هم پالس رو ایجاد کنه و در حالیکه خروجی تایمر دوم صفر یا یک است(روی لبه نیست) من پردازش روی سیگنالآ‌های دیگر رو انجام بدم!!
      این کار میشه انجام بشه یا نه؟
      سوال شما نامفهومه
      بعد از راه اندازی تایمر عمل شمارش بصورت خودکار انجام میشه و میکرو ادامه برنامه انجام میده تا زمانی که تایمر سرریز کنه و وارد روتین وقفه بشه
      [glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X