اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل سروو با استفاده از mach3

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل سروو با استفاده از mach3

با سلام .

برای کنترل دستگاه CNC که با سروو کار میکنه و به mach3 وصل هست آیا بازم به درایور اون باید pulse و dir بدیم ؟ منظورم اینه که تفاوت سروو و استپر در اینجا فقط در حلقه باز و بسته بودنه و کنترلشون یکیه ؟

ممنون .
    [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

پاسخ : کنترل سروو با استفاده از mach3

در کنترل CNC به دو شیوه می تواند عمل شود. در روش اول به همان صورتی که شما توضیح دادید با درایور سرو مانند درایور استپر رفتار می شود و فقط Pulse و direction به آن اعمال می شود. در روش دیگر که مستلزم وجود کنترلر با سطح پردازش بالا است، سیگنال خط کش های متصل به میز توسط کنترلر قرائت می شود و بر حسب مختصات خوانده شده به سرو فرمان می دهد که در این شرایط کنترل حلقه بسته به عهده کنترلر CNC است. در مورد mach3 استفاده از روش اول مناسب است.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

پاسخ : کنترل سروو با استفاده از mach3

سلام دوستان عزیز
      بهترین الگوریتمی که برای mach 3 هست چیه ؟؟
      من توی Artcam 2010 طراحی میکنم با الگوریتم اندرسون (پسوند ncc)کار میکنم ولی زیاد جالب نیست اگه وسط کار stop کنی دیگه قاط میزنه معلوم نیست چیکار میکنه
      پسوند tap خوبه ولی از آرت کم که خروجی میگیرم تو mach کار نمیکنه
      بچه بودم غصه وبالم نبود هيچكي حريفه شوروحالم نبود
      بچه كه بودم آسمون آبي بود حتي شباي ابري مهتابي بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X