اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

می خواهم الکترونیک بخوانم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

می خواهم الکترونیک بخوانم؟

سلام خدمت همه دوستان گرامی من عدالت فیضی هستم دانشجوی کاردانی کامپیوتر و هدفم از عضویت در این سایت هم علاقه ام به علم الکترونیک هستش و کلی سوال دارم که می خوام ازتون بپرسم
    من چطوری میتونم در کنار رشته تحصیلی ام الکترونیک هم کار کنم به صورت حرفه ای آیا لازم هست که حتما مدرک دانشگاهی داشته باشم؟
    از کجا میتونم شروع به تحصیل در این رشته بکنم؟
    شما چه مقایسه ای بین دو تا رشته کامپیوتر و الکترونیک میتونید داشته باشید؟
    هدف نهایی من از تحصیل در این رشته "دقیقا نمی دونم!"ولی حس کنجکاوی زیادی نسبت به این رشته دارم البته به کامپیوتر هم خیلی علاقه مندم و می خوام که در آینده 10 سال دیگه حرفه ای به تمام معنا در هر دوزمینه بشم.

لطفا دوستان عزیز یه راهنمایی خیلی جامع به من ارائه بدید تا بتونم به این اهدافم برسم....
    با نهایت تشکر.... :job:

پاسخ : می خواهم الکترونیک بخوانم؟

دو تا زمینه در عین حال که به هم وابسته هستن ولی تقریبا هیچ ربطی به هم ندارن از لحاظ تخصصی
    به نظر من یکی اش رو انتخاب کن و به صورت حرفه ای تا آخر برو

در مورد الکنرونیکم باید بگم ربطی به مدرک نداره - بیشتر تجربه ست البته در حد معمول نه مثلا طراحی خفن یه آی سی

در ضمن نگفتید نرم افزار ید یا سخت افزار؟؟؟
    بر محمد و آل محمد صلوات
    "اللهم صل علی محمد و آل محمد"
    آموزش نرم افزار ADS و HFSS
    طراحی اسیلاتور / طراحیPower Amp / تقویت کننده2طبقه/ طراحیLNA آموزش تصویری HFSS

دیدگاه

دوست عزیز ممنون از اینکه جواب دادی من نرم افزار می خونم ولی خوب علاقه رو چیکار کنم؟به نظر شما نمیشه تو هر دو زمینه هم به صورت تخصصی کار کرد؟

دیدگاه

من لیسانس کامپیوتر هستم ولی بیشتر از الکترونیک یا مکانیک پول در میارم . به حرف من گوش نکن ولی بهتره ترک تحصیل کنی و بری در آموزشگاههای آزاد درس بخونی. چندتا از بچه ها - سالار ها - همین انجمن خودشون آموزشگاه دارن و خصوصی و ارزان درس میدن . چرا میخوای 120 واحد وصایای امام و عربی و برهان نظم بخونی ؟

یک سوال دارم ارزش مدرک mcsd ماکروسافت بیشتره یا کارشناشی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شریف ؟
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

ابوریحان بیرونی بود فکرکنم حالا مهم نیست کیمیاگری میکرد چشم درد گرفت رفت پیش حکیم حکیم بهش دارو داد و 100 سکه طلا ازش گرفت بعد
          نصیحتش کرد گفت من کیمیاگرم نه تو.
          تو این زمونه علاقه کیلو چنده برو مطب برای 5 دقیقه 20 تومن بده بعد میفهمی چرا بابات هی میگفت پسرم میخواد دکتر بشه بیچاره پدرها.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Edalat12
            خوب علاقه رو چیکار کنم؟به نظر شما نمیشه تو هر دو زمینه هم به صورت تخصصی کار کرد؟
            می تونی بچسبی به الکترونیک در عین حالی که برنامه نویس و... خوبی هم هستی - مخصوصا اگه به الکترونیک واقعا علاقه داشته باشی و البته حوصله براش!!!
            _حوصله_ رو وقتی اومدی تو الکترونیک منظورم رو می فهمی
            تو این دوره زمونه باید تو چند تا کار سررشته داشته باشی و تو یکی ش تخصص تا بتونی پول در بیاری و البته حالش ببری!!!

نوشته اصلی توسط aliila
            یک سوال دارم ارزش مدرک mcsd ماکروسافت بیشتره یا کارشناشی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شریف ؟
            در رابطه با نظر این دوستمون هم باید بگم بستگی به خودت داره
            اگه میخوای پول در بیاری و پولدار باشی اصلا بزن تو کار بازار و درس رو بیخیال

البته از درس هم میشه پول در آورد ولی مکافات و دردسرش بیشتره مخصوصا تو ابران
            به نظر من مدرک خشک و خالی به هیچ دردی نمی خوره . باید دید برای مملکتت چی کار کردی . حالا با مدرک یا بدون مدرک

نوشته اصلی توسط Ghasede del
            ابوریحان بیرونی بود فکرکنم حالا مهم نیست کیمیاگری میکرد چشم درد گرفت رفت پیش حکیم حکیم بهش دارو داد و 100 سکه طلا ازش گرفت بعد
            نصیحتش کرد گفت من کیمیاگرم نه تو.
            تو این زمونه علاقه کیلو چنده برو مطب برای 5 دقیقه 20 تومن بده بعد میفهمی چرا بابات هی میگفت پسرم میخواد دکتر بشه بیچاره پدرها.
            جالبه افراد باسوادمون که این حرف ها رو میزنن .وای به بقیه
            آخه عزیز من!! این دکتر که برای 5 دقیقه 20 تومن از شما میگیره 10-15 سال قبلشم ببین که برای این 20 تومن ول معطل بوده و 24 ساعت داشته درس می خونده اون وقت بعضی هم تو بازار ....
            داره پول سوادش رو از شما میگیره - سوادی که من و شما نداریم و اون براش خون دل خورده مهندس ها هم همین طور - البته هر دو تاشون باسواداشون رو میگم!!!

تازه همشون هم آنچنانی پول در نمیارن-ببین چه قدر دکتر بیکار ریخته تو مملکت والبته مهندس

به نظر من تو ایران یه همچین تفکراتی وجود داره که حاضر نیستن برای دوا دکتر یا حتی تحقیقات در هر زمینه ای چه مهندسی چه دارویی و... پول خرج کنن
            میگن: مگه داره چه کار میکنه . کوه میکنه.یه کم قراره این مخ ش رو به کار بگیره.اون وقت 20 میلیارد به فرض برای یه آنتن میخواد پول بگیره
            نمیدونن کجا چه خبره
            البته به دوستمون برنخوره ها- کلی گفتم
            مخلص ایشون وهمه بچه ها هم هستیم
            بر محمد و آل محمد صلوات

دیدگاه

آخه عزیز من!! این دکتر که برای 5 دقیقه 20 تومن از شما میگیره 10-15 سال قبلشم ببین که برای این 20 تومن ول معطل بوده
              بابا ها حتی اونایکه بی سواد هستن خوب میدونن فرق بین دکتر و مهندس چه شما که باید بهتر بدونی ولی خب حلا من چندتا دلیلشو میگم
              اولآ فیزیک کجا و تجربی کجا این از سختی راه مهندسی.
              دومآ مهندس شدی مبارکه وقتی که شما میخوای مکانی دایر کنی کارگاهی سوله ای دفتری باید از چندین خان عبور کنی مکان تجاری باشه وغیره
              اما یک دکتر میتو نه یک از اطاق های منزلش رو مطب کنه .مججوزشم سریع صادر میشه به همین راحتی.
              ببینم مهندس برای کار نیمه تموم پول میگیری اگر برای کارفرما پول نسازی پولی بابتش میگیری.
              دکتر پولشو پیش میگیره چه خوب شی چه بمیری تو بیمارستان ازت امضا میگیرن میگن زیر عمل مردی پای خوت پول ما رو باید بدی.
              من برای گوشم که چرک داره تا حلا 500 بار رفتم دکتر متخصص یه چیزی رو کاغذ مینویسه بابتش پول میگیره بعد میگه نسخه از ما
              شفا از خدا همین و شما به صاحب کارت بگو کار ازما کاکرد یانه از خدا ببینم یه پاپاسی بهت میدن.
              حالا با زیر میزیاشون که همه هم میدونن کار نداریم.تنها جایی که از مشتری پول زور میگیرن هیچ جایی هم جواب نمی دن تو این صنفه.
              از یه مطب دربو داغون حداقل ماهی 10 تومن در میارن همه جا هم میتونن کارکنن مهندس شما همه جا میتونی کار کنی یا باید
              ماهی خداتومن کرایه بدی. یه دکترای الکترونیک اگر بیسواد باشه دستش سریع رو میشه ولی بی سوادترین دکتر براحتی داره کار میکنه.
              البته دکتر های خوبی هم داریم و خدایش کی داره حال میکنه دکتر یا مهندس.

دیدگاه

مهندس اگه مهندس باشه میتونه بیشتر از یه دکتر در بیاره

درباره دکتر ها هم نوشتم که هم باسواد دارن هم بی سواد - منم منظورم باسواداشونه
                ولی برای مطب و ... اوناهم مثل ما درسر میکشن و تازه کلی دادگاه مادگاه هم دارن برای بعضی شکایتهای الکی که ازشون میشه که ما مهندس ها نداریم

مثلا از عمران بگم
                انصافا تو این اخبار تا حالا چند بار شنیدید مبحث 19 و رعایت قوانین ساختمان سازی و گود برداری و...
                حالا تاحالا شنیدید کسی برای اهمال کاری ای که در گود برداری ساختمان داشته و باعث شده چندین نفر بمیرن اعدام بشه یا حتی بره زندان؟!!!
                ولی دکتر زندانی تا دلت بخواد البته دکتر از نوع قلابی !!!
                بر محمد و آل محمد صلوات

دیدگاه

مهندس اگه مهندس باشه میتونه بیشتر از یه دکتر در بیاره

درباره دکتر ها هم نوشتم که هم باسواد دارن هم بی سواد - منم منظورم باسواداشونه
                  ولی برای مطب و ... اوناهم مثل ما درسر میکشن و تازه کلی دادگاه مادگاه هم دارن برای بعضی شکایتهای الکی که ازشون میشه که ما مهندس ها نداریم

مثلا از عمران بگم
                  انصافا تو این اخبار تا حالا چند بار شنیدید مبحث 19 و رعایت قوانین ساختمان سازی و گود برداری و...
                  حالا تاحالا شنیدید کسی برای اهمال کاری ای که در گود برداری ساختمان داشته و باعث شده چندین نفر بمیرن اعدام بشه یا حتی بره زندان؟!!!
                  ولی دکتر زندانی تا دلت بخواد البته دکتر از نوع قلابی !!!
                  والا ما نود درصد مهندسایی که میبینیم از مشکلات نالونن خداوکیلی دکتر نالون ندیدیم اونجایی هم که از دکترها شکایت میشه وغرامت میگیرن
                  ایران نیست داستانهایی از اتفاقاتی که افتاده دارم مستند که مجال گفتنش نیست خدایش هیچ صنفی مثل این دکترها هوای همدیگر رو ندارن
                  میدونی مهندس فرق بین دکتر بدن با دکتر الکترونیک چیه مثل فرق سرهنگ گاهی و سرهنگ ارتش میمونه.
                  تو جامعه ما دکتر یعنی مطب کلاس ولی تا بگی دکتر الکترونیک باد همه میخوابه.
                  بنظر من دوستانی که میخوان برای علاقه برن دنبال الکترونیک بهتر اول یه منبع درآمد خوب بدست بیارن بعد برن دنبال علاقشون اگر بابا هواشونو داره
                  هر کاری دوست دارن بکنن.

دیدگاه

یه مسئله دیگه بگم و تموم میدونی مهندس بیشتر مشاغل برق والکترونیک رو در ایران کسایی در دست دارن که حتی نمیدونن جریان
                    الکتریکی چی هست کسایی رو میشناسم هنوز با اهمتر نمی تونه کار کنه ولی تو کار برق ادعا داره.
                    حالا اگر کسی دکتر نباشه ومطب بزنه سریع خفتش میکنن می برن کسی نمی تونه بدون داشتن دکترای دارو سازی داروخونه بزنه
                    حالا میری قطعه بگیری فروشنده فرق بین خیار با خازن رو نمی دونه.

دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان من تصمیم رو گرفتم هر دوشونو حتی اگه شده تا دکترا هم ادامه میدم فقط کافیه که آدم اراده کنه و شروع کمه اون وقت میبینید که پول چطوری دنبال آدم میاد حالا برای شروع شما چه منابعی رو به من معرفی می کنید تا از پایه خوب شروع کنم و تا 10 سال آینده جزو بهترین ها باشم البته اگر امکان داره کتاب های الکترونیکی با لینک دانلود بهم معرفی کنید انشاءالله که بتونیم دوستان و همکاران علمی خوبی برای هم باشیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X