اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه تخصیص اصولی فیوز ها برای منزل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه تخصیص اصولی فیوز ها برای منزل

با سلام
    برای یک واحد حدودا 130 متری که سیستم گرمایشی اون پکیج هست و سیستم سرمایشی کولر آبی با دو خواب چند فیوز و برایچه قسمت هایی به طور اصولی نیازمندیم ؟

پاسخ : نحوه تخصیص اصولی فیوز ها برای منزل

من دیدم کسی جواب نداده بهت جواب میدم ولی دوستان تکمیلش کنند منظورت روو از پکیج ندونستم !(کلمه اش رو میدونم اما منظور شما نه) ببین رفیق شما برای هر قسمت با توجه به نوع سیم و میزان آمپر و نوع وسیله برقی که داری فیوز با مقدار مناسب بذار مثلا برای روشنایی می تونی از فیوز 10 آمپر از نوع A استفاده کنی و برای پریزات هم 16 و برای کولر آبی رو من نمیدونم چون تا حالا ندیدم و نمی ندونم مقدار آمپرمصرفیش چقدره اگه زیاد بود 25 بذار حالا برای هر سیم تو جعبه فیوز با توجه به موارد بالا یه فیوز بذار اگه مبهم بود بگو تا بیشتر توضیح بدم
    همه انسان ها هدفند پس هیچ گاه آنها را وسیله رسیدن به اهدافت قرار مده

دیدگاه

پمپ پکیج هم برق مصرف میکنه دیگه . بهتره نیست یه فیوز جدا براش بذاریم ؟ چند آمپر باشه بهتره؟
      چند تا پریز رو سر راه یک فیوز قرار بدیم ؟ بیشتر سوال من اینه که برای یه ساختمان تعداد فیوز ها رو چگونه حساب می کنند و برای چه جا هایی ؟
      فکر کنم کولر آبی یه چیزی حدود 7 - 8 آمپر مصرف کنه

دیدگاه

معمولا انشعاب روشنایی و پریز رو جدا مگیرن .تعداد پریز و روشنایی که از هر انشعاب می گیری از 12 تا نباید بیشتر بشه.پیشنهاد من اینه:
        روشنایی اتاق خواب و سرویس بهداشتی 1 انشعاب، روشنایی پذیرایی 1 انشعاب ،روشنایی آشپزخانه یک انشعاب که فیوز سر راهشون میتونه 10 یا 16 آمپر باشه.اما پریزهای پذیرایی 1 انشعاب ،پریزاتاق های خواب و سرویس بهداشتی 1 انشعاب با فیوز 16 آمپر.اما آشپزخانه با توجه به وسایل مورد استفاده مثل تهویه ،تصفیه آب،اجاق،ظرفشویی،لباس شویی ،چرخ گوشت و ...می تونی هر 4 یا 5 تا پریز رو به یه انشعاب بدی مثلا اگه 10 تا پریز داشتی 2 تا 5 تایی هر کدوم فیوز 16 آمپر.
        برای پکیج و کولر هر کدوم انشعاب جداگانه 25 آمپر.جمعا 8 یا 9 فیوز استفاده میشه.
        دوستان اگه کسی نظری داره بگه!!!
        خدایا نمی گویم دستم را بگیر .... عمریست گرفته ای ..... مبادا رها کنی

دیدگاه

جواب دوستمون کامله هرچند برای آشپزخانه هم اگه همه پریزها رو یک انشعاب 1.5 قرار بدی موردی نیست چون در آن واحدکه از همه شون اسفاده نمیشه خصوصا اگه جعبه فیوز تو آشپزخانه اس و فاصله کم باشه که به نظرم اصلا لازم نیس !یک سری هم به نشریه 110 بزن خیلی خوب مطالب توضیح داده شده موفق باشی

دیدگاه

برای پکیج و کولر هر کدوم انشعاب جداگانه 25 آمپر.جمعا 8 یا 9 فیوز استفاده میشه.
            مطمئنی 25 آمپر میخواد ؟ زیاد نیست؟

دیدگاه

دوست عزیز فیوزی که برای کولر نیازه حداکثر دوبرابر جریان نامی اونه وگرنه بیفایده میشه. همینطور برای بقیه مصرف کننده ها، بجز اونایی که محدودیت جریانی شون معلومه.
              امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
              از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

معمولا فیوز ها رو به شرح زیر انتخاب می کنن

فیوز اصلی 25 یا 32 ( شرکت برق هم کنتور 25 یا 32 رو به شما می فروشه )
                روشنایی 10 آمپر
                پریز ها 16 آمپر
                پکیج و کولر 16 آمپر

برای تعداد هم معمولن تعداد 12 خط پریز رو حدکثر یک خط می کنن
                البته بهتره که اتاق خوابها - آشپزخانه و حال .و پذیرایی دارای فیوز جدا باشه
                برای روشنایی هم اتاقها + حال و پذیرایی و آشپزخانه رو فیوز جداگانه می زارن
                برای پکیج یک فیوز جدا برای کولر هم فیوز جداگانه

اینها مشروط به اینه که از فیوز ها 60 درصد بیشتر جریان نکشی
                مثلا اگه یه لوستر 100 وات 6 آمپر داری باید یه فیوز جدا براش بیاری

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط esafb52
                  جواب دوستمون کامله هرچند برای آشپزخانه هم اگه همه پریزها رو یک انشعاب 1.5 قرار بدی موردی نیست چون در آن واحدکه از همه شون اسفاده نمیشه خصوصا اگه جعبه فیوز تو آشپزخانه اس و فاصله کم باشه که به نظرم اصلا لازم نیس !
                  اتفاقا تو اشپزخونه لباس شویی هست ماشین ظرف شویی شاید باشه جناب پلو پز و چرخ گوشت هم هستند oo:شاید ماکروفر هم باشه یه یخچال و فریزر هم هست پس به نظرم 16 میخواد 10 کم میاره
                  گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                  همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107
                    اتفاقا تو اشپزخونه لباس شویی هست ماشین ظرف شویی شاید باشه جناب پلو پز و چرخ گوشت هم هستند oo:شاید ماکروفر هم باشه یه یخچال و فریزر هم هست پس به نظرم 16 میخواد 10 کم میاره
                    امین آقا قبلا که من اصولشو نخونده بودم، سره کار طبق تجربه ی قدیمی تر ها برای خطی که پریز داشت 16 آمپر میذاشتیم
                    برای انشعابهایی هم که فقط روشناییی بود 10 میذاشتیم
                    یه 25 هم میذاشتیم واسه اصلی
                    بعدا که اومدیم درساشو خوندیم دیدم بابا دمه خودمون گرم ندونسته مثه یک مهندس فیوز بندی میکردیم!
                    فقط یکم اشتباه داشت که میومدیم بعضی جاها روشنایی رو با پریز قاطی میکردیم که حالا فهمیدیم اشتباه بوده و درستش کردیم
                    بگو دمتون گرم :nerd:

دیدگاه

فقط یکم اشتباه داشت که میومدیم بعضی جاها روشنایی رو با پریز قاطی میکردیم که حالا فهمیدیم اشتباه بوده و درستش کردیم
                      میشه توضیح بدی چرا اشتباه هست؟

دیدگاه

ساده است رفیق
                        چون اگه یه وسیله رو وصل کردی به پریز و به هر دلیل اتصالی کرد روشنایی رو از دست ندیدم خصوصا اگه شب باشه !!!!!!!
                        ضمنا من پست قبلیمو اصلاح کنم که گفته بودم "جواب دوستمون کامله هرچند برای آشپزخانه هم اگه همه پریزها رو یک انشعاب 1.5 قرار بدی موردی نیست چون در آن واحدکه از همه شون اسفاده نمیشه خصوصا اگه جعبه فیوز تو آشپزخانه اس و فاصله کم باشه که به نظرم اصلا لازم نیس !" منظورم یک انشعاب 2.5بود که به اشتباه 1.5 نوشته بودم درحالیکه دوستمون پیشنهاد داده بود 2 مسیر برق واسه پریزا آشپزخانه ببریم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط esafb52
                          ساده است رفیق
                          چون اگه یه وسیله رو وصل کردی به پریز و به هر دلیل اتصالی کرد روشنایی رو از دست ندیدم خصوصا اگه شب باشه !!!!!!!
                          ضمنا من پست قبلیمو اصلاح کنم که گفته بودم "جواب دوستمون کامله هرچند برای آشپزخانه هم اگه همه پریزها رو یک انشعاب 1.5 قرار بدی موردی نیست چون در آن واحدکه از همه شون اسفاده نمیشه خصوصا اگه جعبه فیوز تو آشپزخانه اس و فاصله کم باشه که به نظرم اصلا لازم نیس !" منظورم یک انشعاب 2.5بود که به اشتباه 1.5 نوشته بودم درحالیکه دوستمون پیشنهاد داده بود 2 مسیر برق واسه پریزا آشپزخانه ببریم
                          عذر میخام جسارت میکنم داداش ولی سره یک مسیر دو مسیر زیاد بهم گیر ندیم بهتره، چون ممکنه یک آشپزخونه بزرگ باشه و در عین حال پر مصرف که ممکنه دو مسیر 2.5 هم کم باشه واسش ،از طرفی ممکنه یک آشپزخونه انقدر کوچیک و کم مصرف باشه که یک مسیر 2.5 اضافی هم باشه براش .
                          پس هر جفتش درسته زیاد فرقی نداره

دیدگاه

سلام.تابلو فیوز منازل تو چه فاصله ای از کف زمین نصب میشه؟

دیدگاه

من از 1.40 تا 1.60 دیدم البته تا زیر قوطی تابلو جعبه فیوز البته استاندارش رو نمیدونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X