اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

adc داخلی میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

adc داخلی میکرو

سلام

یه سوال میپرسم نخندینا!!!!
    اینکه تو دیتاشیت مینویسه این میکرو 8 پین ورودی adc داره یعنی چی؟
    یعنی 8 تا adc داره و ما میتونیم 8 تا ورودی انالوگ بهش بدیم و اونارو بخونیم؟ تنظیم خواندن و نوشتن در هر adcهم جداست؟
    من میخام از 2 تا adc مقدار بگیرم در یک لحظه! البته مهم اینه که در یک لحظه از ورودی نمونه بگیرن!
    کسی میتونه کمکم کنه؟

پاسخ : adc داخلی میکرو

نوشته اصلی توسط nasibanouri
    سلام

یه سوال میپرسم نخندینا!!!!
    اینکه تو دیتاشیت مینویسه این میکرو 8 پین ورودی adc داره یعنی چی؟
    یعنی 8 تا adc داره و ما میتونیم 8 تا ورودی انالوگ بهش بدیم و اونارو بخونیم؟ تنظیم خواندن و نوشتن در هر adcهم جداست؟
    من میخام از 2 تا adc مقدار بگیرم در یک لحظه! البته مهم اینه که در یک لحظه از ورودی نمونه بگیرن!
    کسی میتونه کمکم کنه؟
    سلام
    بله، 8 کانال adc داره و میتونه از 8 منبع آنالوگ نمونه برداری کنه، البته تنظیماتی که انجام می دید مربوط به کل واحد ADC میکرو هستش، بنابراین اگر دقیقا در یک لحظه بخوایید از منابع نمونه برداری کنید، اما با کانفیگ های متفاوت بعید میدونم امکان پذیر باشه، اما اگه در نمونه بردای کمی تاخیر باشه امکان پذبره
    اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

مرسی از جوابتون.

چیزی که من فهمیدم که هر میکرویی تعداد خاصی ADC داره، مثلا tms320f240 دوتا ADC داره و هر ADC چند تا پین ورودی که در هر لحظه فقط میتونه یک از این پین ها رو ساپروت کنه که باید کانفیگ بشه. مثلا tms320f40 برای هر ADC ، 8 تا پایه ورودی آنالوگ داره در کل 16 تا ورودی انالوگ. پس در هر لحظه حداکثر دو تا رو همزمان ساپورت می کنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nasibanouri
        مرسی از جوابتون.

چیزی که من فهمیدم که هر میکرویی تعداد خاصی ADC داره، مثلا tms320f240 دوتا ADC داره و هر ADC چند تا پین ورودی که در هر لحظه فقط میتونه یک از این پین ها رو ساپروت کنه که باید کانفیگ بشه. مثلا tms320f40 برای هر ADC ، 8 تا پایه ورودی آنالوگ داره در کل 16 تا ورودی انالوگ. پس در هر لحظه حداکثر دو تا رو همزمان ساپورت می کنه.
        بله!
        اگر یک میکرو مثلا 2 تا "واحد" ADC داشته باشه، همزمان میتونه از دو منبع نمونه برداری کنه
        اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X