اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد انتخاب زمین در ترانس هایولتاژ و محاسبه ولتاژ بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد انتخاب زمین در ترانس هایولتاژ و محاسبه ولتاژ بالا

سلام
    من یه مدار ولتاژ بالا ساختم که در ورودی از ترانس ایزوله استفاده شده . ودر خروجی هم یه ترانس افزایش ولتاژ دارم ./
    سر زمین ترانس ولتاژ بالا که ایزوله از اولیه هست . به ورودی یا همون سیم های اولیه جرقه میپاشه (مثل خط قرمز)/ بیشتر وقتی خروجی مصرف نمیشه
    حالا موندم سر به اصطلاح زمین ثانویه ترانسمو کجا و چه جوری باید بریزم . چون ولتاژ خروجی ترانس خیلی خیلی زیاد است و مدار هم که ترانس ایزوله داره نمیزاره که ولتاژ به برق شهر خالی بشه . میترسم به همه جای داخل مدار آرک بزنه و خرابش کنه .

راه درست و صحیح زمین کردن اون ترانس به چه صورتی است؟

پاسخ : سوال در مورد انتخاب زمین در مدار ایزوله

تا اونجا ای که من دیدم تو شوکر ها به صورت زیر عمل میکنند که همیشه خروجی مصرف شه
    http://up.vatandownload.com/images/3td02uae7pzt6cmamcki.jpg
    اگه به اولیه ترانس ورودی متصل کنید که فکر نکنم اصلا جواب بده چون ایزوله هستند ...
    به نظرم بهتره با از روش بالا استفاده کنید یا به زمین پل دیود وصل کنید ...

دیدگاه

در مورد مصرف / ممکنه نشه مصرفش کرد . در همچین مواردی قبلا طبق گفته شما به زمین مدار(پل دیود) وصل میکردم . ولی الان سوالی واسم پیش اومده که با این ولتاژ به مدار وصل می کنم واقعا داره دفع میشه . علی اقا در مورد شوکر نمیگم . خروجی ولتاژ که ندارم بگم، متری شاید ! ولی حداقل چند ده هزار ولت تو تست اول داده . خروجی خودش قابل کنترل نیست مگر اینکه مصرف بشه . سر منفی ترانس هم کمتر از سر اصلی ولی باز ولتاژ بالایی داره / میخوام با اطمینان دفع بشه :smile:

دیدگاه

خوب 3 راه که بیشتر ندارید!
        به اولیه ترانس ورودی که اصلا جواب نمیده ... چون ایزوله هستن ...
        به اولیه ترانس های ولتاژ که الان داره خودش ارک میزنه (که اینم به احتمال قوی میتونه به مدار درایور اسیب بزنه ...)
        به منفی پل دیود
        البته یه مسئله ای که اینجا پیش میاد باید دیود های پل دیود ولتاژ بالا باشن ...

دیدگاه

سلام hi voltage عزیز
          می خواین ورودی و خروجی رو به هم متصل کنین که خروجی از حالت شناور بیاد بیرون؟
          اگر می خواین همچین کاری کنین از یه خازن با مقدار بسیار کم ولتاژ بالا یا خازن های به اصظلاح y استفاده کنین
          هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

Y cap در اثر جرقه داخلی دائم نمیسوزه؟

دیدگاه

سلام
              اکثر Y ها ولتاژ زیادی رو در خروجی تحمل می کنن من یه نمونه کوچیکش رو که گرفتم تا 14 کیلو ولت رو تحمل می کنه
              هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

پاسخ : سوال در مورد انتخاب زمین در مدار ایزول

به اولیه ترانس های ولتاژ که الان داره خودش ارک میزنه (که اینم به احتمال قوی میتونه به مدار درایور اسیب بزنه ...)
                به منفی پل دیود
                به زمین مدار، نه که نشه . ولی ظاهرا مدارو تهدید میکنه :sad: البته شاید دلیلی باشه که این کار مشکل نداشته باشه ؟ ولی من دلیل ندارم

می خواین ورودی و خروجی رو به هم متصل کنین که خروجی از حالت شناور بیاد بیرون؟
                اگر می خواین همچین کاری کنین از یه خازن با مقدار بسیار کم ولتاژ بالا یا خازن های به اصظلاح y استفاده کنین
                اره تفریبا / میخوام شناور نباشه ولی نمیدونم تو این مورد از کجا باید زمین بگیرم . در نهایت فکر کنم باید با همون خازن وصل کنم اما به کجا ؟
                شاید باید به زمین واقعی (کره زمین) وصل کنم . مثلا لوله ابی چیزی (محدودیت ). نیاز به دلیل محکم دارم تا از این کار صرف نظر کنم
                البته تو رو خدا با فرمول جماعت جواب ندید

راستی واس انتخاب قطعه محدودیت ندارم
                ممنون

دیدگاه

این خازن های Y رو باید بین اولیه و ثانویه ترانس قرار بدید
                  من بیشتر تو منابع سویچینگ دیدم استفاده بشه
                  این خازن ها در اثر ولتاژ های بالا بین دو صفحهشون ارک زده میشه که ترانس از داخل ارک نزنه خراب بشه
                  ولی نمیدونم به طور دائم بخواد ارک بزنه جواب میده یا نه .... در ضمن در زمانی که میخواین خروجی رو استفاده کنید هم باید این خازن رو قطع کنید ....

دیدگاه

من بیشتر تو منابع سویچینگ دیدم استفاده بشه
                    ایول . دقیقا .
                    منم با ترانس معمولی ندیدم
                    ولی نمیدونم به طور دائم بخواد ارک بزنه جواب میده یا نه
                    نهایت با مقاومت موازی / یا یه جرقه گیر میذارم
                    مشکل انتخاب زمین تو این رنج ولتاژ / کجا خالیش کنم ؟

دیدگاه

گفتم که بین اولیه و ثانویه ترانس میزارن و نیازی به زمین نیست ...

دیدگاه

جواب نداد / یه رعد تو همه جا پیچید . برق هم گرفتمون .البته ول کرد :biggrin:
                        من مطمءنم که یه راهی جز اینها واس این کار هست . من نمیدونم .

آقا کسی میدونه واس بالای 50 هزار ولت از کجا به ترانسم باید زمین بگیرم ؟؟؟؟ :sad:

دیگه من هم رو آوردم به ----->( ؟؟؟؟؟؟؟) و فوری فوری / -O<خطر مرگ تهدید میکنه !

شمایی که اینکارو کردی چرا نمیگی باید چه کنم ؟

دیدگاه

کدوم روش جواب نداد؟
                          منفی پل دیود یا خازن؟
                          شما باید یه جوری این ولتاژ رو مصرف کنی دیگه ...
                          بین منفی پل دیود و خروجی ترانس یه المنتی چیزی هم بزار که ترانس اسیب نبینه ...
                          دیود ها هم باید ولتاژ بالا باشن ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hi Voltage
                            سلام
                            من یه مدار ولتاژ بالا ساختم که در ورودی از ترانس ایزوله استفاده شده . ودر خروجی هم یه ترانس افزایش ولتاژ دارم ./
                            سر زمین ترانس ولتاژ بالا که ایزوله از اولیه هست . به ورودی یا همون سیم های اولیه جرقه میپاشه (مثل خط قرمز)/ بیشتر وقتی خروجی مصرف نمیشه
                            حالا موندم سر به اصطلاح زمین ثانویه ترانسمو کجا و چه جوری باید بریزم . چون ولتاژ خروجی ترانس خیلی خیلی زیاد است و مدار هم که ترانس ایزوله داره نمیزاره که ولتاژ به برق شهر خالی بشه . میترسم به همه جای داخل مدار آرک بزنه و خرابش کنه .

راه درست و صحیح زمین کردن اون ترانس به چه صورتی است؟

با سلام

یک عکس از ترانس ولتاژ بالا قرار دهید.

مقدار ولتاژ بالا چقدر است؟

سر زمین آن و سر مقابل چجوری تفکیک شده ؟ ( نحوه سیم پیچی و عایق کاری چیه ؟ )

با سپاس
                            گشتی در لاله زار
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

یک عکس از ترانس ولتاژ بالا قرار دهید.
                              مقدار ولتاژ بالا چقدر است؟
                              سر زمین آن و سر مقابل چجوری تفکیک شده ؟ ( نحوه سیم پیچی و عایق کاری چیه ؟ )
                              سلام
                              اقا متاسفانه دوربین در حال حاضر ندارم
                              ولی در کل شبیه به تسلا و هایترانس است . 3 تا سیم پیچ لوله ای بلند داخل هم گذاشتم/ فاصله بینشونو عایق پر کردم . نسبتا داره جواب میده . الان که فلای بک وصل کردم و انتظار بر اینه که یه پایه ترانس ولتاژ نده . خوب نا خواسته یه کم (1 تا 2سانت ارک) میده .فاصله پایه هم با یکی از پایه ها کمه و دیگه نمیتونم تغییر بدم .
                              ودر کل این پایه در هر حال باید زمین بشه . نمیشه از 2 جا ولتاژ بالا داشته باشم . میخوام فقط از بالا ترین نقطه ولتاژ بده .

ممنون :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X