اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتقال دیتا از طریق خطوط برق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتقال دیتا از طریق خطوط برق

کسی اطلاعاتی داره

طراحی و ساخن فرستنده و گیرنده ، برای انتقال دیتا روی برق شهری

یه رهنمایی کنین
    اگه فایلی توی سایت هست لینک بزارین ممنون میشم

پاسخ : انتقال دیتا از طریق خطوط برق

والا یکی بهم گفت که از طریق فرکانس هستش پس اگر اینجور باشه باید فرکانس برق شهر برای سرعت بیشتر بالا بره که در این صورت اونوقت وسایل برقی دارای مشکل می شن که اگر اینجوری باشه باید برای هر وسیله برقی توی خونه یک دستگاهی باشه که فرکانس رو پایین بیاره و بعد هم ..........
    ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sinior
      کسی اطلاعاتی داره

طراحی و ساخن فرستنده و گیرنده ، برای انتقال دیتا روی برق شهری

یه رهنمایی کنین
      اگه فایلی توی سایت هست لینک بزارین ممنون میشم
      در مورد پروتکل X10 موارد زیادی هست که بهتره از گزینه جستجو استفاده کنید!
      It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

x10 چی هست؟

دیدگاه

سلام
          تا اونجایی که من میدونم دوست عزیز تو کشور امریکا اینترنتشون از طریق برق شهره و دیتا رو از این طریق میفرستن
          اما شما میتونی برای کسب اطلاع بیشتر از نحوه ارسال دیتا در پستهای فشار قوی که توسط خود خطوط فشار قوی انتقال داده میشن استفاده کنی
          در پست های فشار قوی جهت ارتباط پستها با هم و همچنین ایجاد سیستم plc بین پست ها از این روش استفاده میشه(البته در کل 3 روش هست که این یکیشونه)
          که این دیتا توسط تل موجها در وردی پست در یافت میشن(اگه دیده باشین دوتا سبد توری در بالای خط وردی به پست هست که اینها همون تل موج ها هستن البته یه تل موج کافیه اما تو ایران از دوتا استفاده میشه فکر کنم برای بالا بردن ظریب اطمینان)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کیان
            والا یکی بهم گفت که از طریق فرکانس هستش پس اگر اینجور باشه باید فرکانس برق شهر برای سرعت بیشتر بالا بره که در این صورت اونوقت وسایل برقی دارای مشکل می شن که اگر اینجوری باشه باید برای هر وسیله برقی توی خونه یک دستگاهی باشه که فرکانس رو پایین بیاره و بعد هم ..........
            ریطی به تغییر فرکانس نداره. سیگنال دیتا که فرکانس بالا داره رو روی سیگنال برق شهر سوار میکنند.
            من هم در مورد PLC یا PLCC که میشه power line communication carrier (اگه اشتباه نکنم البته) شنیدم که به همین شکل هستند. این سیگنال برای دستگاه ها حکم نویز داره و حذف میشه و مشکلی ایجاد نمیکنه.
            شنیدم مصرف کننده ها هم باید درست حسابی باشند مثلا این لامپ کم مصرف های چینی ارزون قیمت که کلی نویز رو روی شبکه ایجاد میکنند کار این سیستم رو مختل میکنند.
            [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

به نظر حالت ساده ش اینجویه

توسط دوتا خازن که ظرفیتشون کمه و فقط اجازه عبور فرکانس بالا را میده - دیتا به خط تزریق میشه و در نقطه دیگه توسط خازن هایی دیتا به گیرنده میرسه

حالا میشه برای محدود نشدن در مقاومت سیم و .... دیتا را روی فرکانس بالاتری سوار کرد و به مسافت های طولانی تر فرستاد
              --------------------------- --------------------------

دیدگاه

اینها رو ببینید:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=44772.0

https://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=54137.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=7982.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=18217.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=36566.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=3651.0
                لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
                لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
                با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
                اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
                يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

سلام
                  موضوع جالبیه، من هم دوست دارم رو این موضوع تحقیق کنم
                  شنیدم که در پست های برق قطعه ای به نام موج گیر (تله موج) قرار میگیره که در واقع فیلتری (مدار RLC ) هستش که از ورود سیگنال های مخابراتی (سیگنال هایی با فرکانس به مراتب بالاتر از 50 هرتز برق شهر) که به روی خطوط برق فرستاده میشه به داخل پست جلوگیری میکنه ، کسی راجع به این سیگنال ها اطلاعاتی داره؟
                  چه نوع سیگنال هایی هستند؟ با چه نوع مدولاسیونی؟ و اینکه کلا چه چالش هایی وجود داره برای انتقال دیتا با استفاده از سیم برق؟ چرا واسه تلفن یا اینترنت ازشون استفاده نمیشه؟
                  حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
                  خام بودم - پخته شدم - سوختم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ROBERTO
                    سلام
                    موضوع جالبیه، من هم دوست دارم رو این موضوع تحقیق کنم
                    شنیدم که در پست های برق قطعه ای به نام موج گیر (تله موج) قرار میگیره که در واقع فیلتری (مدار RLC ) هستش که از ورود سیگنال های مخابراتی (سیگنال هایی با فرکانس به مراتب بالاتر از 50 هرتز برق شهر) که به روی خطوط برق فرستاده میشه به داخل پست جلوگیری میکنه ، کسی راجع به این سیگنال ها اطلاعاتی داره؟
                    چه نوع سیگنال هایی هستند؟ با چه نوع مدولاسیونی؟ و اینکه کلا چه چالش هایی وجود داره برای انتقال دیتا با استفاده از سیم برق؟ چرا واسه تلفن یا اینترنت ازشون استفاده نمیشه؟
                    درباره موج گیر نشنیدم ولی این طور که معلومه برای اینه که امواج مخابراتی وارد پست نشن تا تو کار وسایل اختلال ایجاد نشه، ولی تو خطوط انتقال فکر نمی کنم مشکلی باشه که سیگنال مخابراتی(فرکانس بالا) سوار بشه.
                    اینجا (لینک اول پست 7#) فایل PDF یه چیزایی نوشتم که مربوط به 3-4 سال قبله.
                    تا اون جایی که من تحقیق کردم، الان بزرگترین مشکلش اینه که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست وگرنه مشکلات فنی حل شدن، یکی از مشکلات فنی، نویزی هست که خطوط برق حامل دیتای فرکانس بالا روی ایستگاه های محلی رادیویی میندازن که البته تو ایران همچین چیزایی نداریم ولی تو ایران چیزی که زیاد داریم نوسانات زیاد خود برق ولتاژ بالا هست (دیدم که میگم) و کیفیت پایین خطوط برق.
                    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
                    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
                    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
                    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
                    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

بری دستگاهش رو بخری بهتره به خطرش نمی ارزه !!!!!
                      ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

شکل موج خروجی بعد از سوار کردن فرکانس 120 کیلو هرتز چگونه باید باشد؟
                        چگونه باید فهمید که فرکانس 120 کیلو روی برق شهر سوار شده است یا نه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X