اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط بین مهندسی الکترونیک و مهندسی پزشکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط بین مهندسی الکترونیک و مهندسی پزشکی

سلام دوستان عزیز
    دانشجوی مهندسی الکترونیک هستم و می خوام واسه ارشد مهندسی پزشکی بخونم.خیلی دوست دارم بتونم مقاله ای تو زمینه استفاده از ابزار الکترونیک واسه ساخت سنسور های بیو الکتریک بدم.بنظرتون واسه اینکه یه خورده اطلاعاتم رو بیشتر کنم از کجا کمک بگیرم؟چون هیچ چیز از پزشکی نمیدونم!

پاسخ : ارتباط بین مهندسی الکترونیک و مهندسی پزشکی

سلام دوست عزیز، من هم مهندس الکترونیک هستم و واسه ارشد بیوالکتریک امتحان دادم و یه مقداری اطلاعات دارم، باید خدمتتون عرض کنم که ساخت سنسورهای پزشکی کار خیلی سختی هست و پارامترهای زیادی رو باید در نظر بگیری، به نظر من کتاب « تجهیزات پیزشکی، طراحی و کاربرد، نوشته ی جام وبستر، ترجمه ی پروفسور سیامک نجاریان و دانشجوهاش » رو حتما بخون، هم واسه ارشد درس مقدمه ای بر مهندسی پزشکی کمکت می کنه، هم دید خیلی خوبی واسه ورود به دنیای مهندسی پزشکی بهت میده، البته بار علمی زیادی نداره که بتونی فقط با استفاده از این کتاب وارد دنیای بیوسنسورها بشی، اما دید اولیه رو بهت میده، من خودم چون به مهندسی پزشکی خیلی علاقه داشتم، پروژه کارشناسی رو پردازش سیگنال قلب ( ECG ) کار کردم، به نظرم اگر دوست داری وارد مهندسی پزشکی بشی با پردازش سیگنال شروع کنی خیلی راحت تره، هم کلی کتاب در دسترس هست، هم داده زیاده و از اساتید مهندسی برق هم می تونی تا حدود زیادی کمک بگیری، چون یه جورایی پردازش سیگنال توی همه ی گرایش ها کاربرد داره و کار کردن باهاش راحت تره، پردازش تصاویر پزشکی هم میتونی کار کنی. اما اگر اصرار داری بیوسنسور کار کنی به نظرم حتما با یکی از اساتید مهندسی پزشکی مشورت کن تا راهنماییت کنن و اساتید مهندسی برق فکر نمی کنم توی این زمینه بتونن کمک زیادی کنن. موفق باشی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X