اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حذف نویز جمع شونده از اسکنر ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حذف نویز جمع شونده از اسکنر ؟

سلام

فرض کنید لنز دوربین یا شیشه اسکنر لک شده و می خوام خروجی رو اصلاح کنم
    امکان اندازه گیری و آزمایش با هر ورودی هست (خود اسکنر رو داریم )

می خوام بدونم چه راهکاری توی پردازش تصویر معموله
    مقاله ای در این مورد هست ؟ چه کلمه هایی رو جستجو کنم ؟

خیلی متشکرم

اینم نمونه تصویر لک شده :

پاسخ : حذف نویز جمع شونده از اسکنر ؟

سلام. اولین کاری که لازمه انجام بشه اینه که یک کاغذ کاملاً سفید با این دستگاه اسکن بشه تا بشه محل لک ها رو به دست اورد. اگه این کار رو انجام بدی و عکسش رو هم بذاری بهتر میشه نظر داد.
    احتمالاً داخل لک ها رو میشه یه جوری بهبود داد ولی مرز لکه ها (مخصوصاً لکه های بزرگ) سخته یا شاید هم نشدنی.
    راستی چرا لکه رو از لنز یا شیشه تمیز نمیکنی؟ :icon_razz:
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

مگه نمیشه لنز رو تمیز کرد ؟؟
      اگر نمیشه با فتوشاپ به راحتی می تونی اینو درستش کنی !!
      با تشکر
      ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

از همه دوستان متشکرم
        من خودم لک رو با ریختن چای درست کردم که حذفش کنم :eek:

این پروژه یکی از درس هاست که باید روشی برای حذف خودکار این جور لکه ها پیدا کنیم و فرض مساله این هست که لکه پاک نمیشه !
        مثلا با اسکن کردن کاغذ سفید یا سیاه یا هر چیزی لکه رو پیدا کنیم و از این به بعد خروجی اسکنر رو بهش بدیم و خروجی درست و تحویل بگیریم

حالا من برای نوشتن گزارش کارم باید کار هایی که قبلا در این زمینه انجام شده هم بنویسم . برای همین می خوام بدونم تو پردازش تصاویر معمولا این کار رو چطور انجام می دن. دنبال مقالات علمی در این زمینه هستم

متشکرم

دیدگاه

مگه از سرچ گوگل چیزی دستگیرت نشد؟ این به دردت میخوره؟
          http://adsabs.harvard.edu/abs/2010SPIE.7830E..47W
          با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eehadi
            مگه از سرچ گوگل چیزی دستگیرت نشد؟ این به دردت میخوره؟
            http://adsabs.harvard.edu/abs/2010SPIE.7830E..47W
            خیلی متشکرم
            هیچ چیزی توی گ.گل پیدا نکردم. مشکل اصلی اینه که نمی دونم چه Keyword هایی رو جستجو کنم .
            لینکی که ادید همون چیزی هست که می خوام.

شما خودتون چه Keyword هایی رو پیشنهاد می دید ؟

متشکرم

دیدگاه

انتخاب کلمات برمیگرده به مهارت جستجو.من هم بهترین چیزی که پیدا کردم همین بود الان یادم نیست چی زدم چون کلمات مختلفی رو امتحان کردم ولی اگه این مقاله مرتبط با اون چیزی که میخواستی هست بهتره اول بری سراغ مراجعش بعد هم کلمات کلیدی رو از متن همین مقاله دربیاری.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eehadi
                انتخاب کلمات برمیگرده به مهارت جستجو.من هم بهترین چیزی که پیدا کردم همین بود الان یادم نیست چی زدم چون کلمات مختلفی رو امتحان کردم ولی اگه این مقاله مرتبط با اون چیزی که میخواستی هست بهتره اول بری سراغ مراجعش بعد هم کلمات کلیدی رو از متن همین مقاله دربیاری.
                من هیچ جا نه این مقاله رو پیدا کردم نه لیست مراجعش شو
                کسی به این سایت دسترسی داره ؟

متشکرم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rostamiani
                  من هیچ جا نه این مقاله رو پیدا کردم نه لیست مراجعش شو
                  کسی به این سایت دسترسی داره ؟

متشکرم
                  ظاهراً مقاله پولیه. اگه تونستم مقاله کامل رو بگیرم همینجا میذارم.

چکیده مقاله:
                  The dust on the camera's lens will leave dark stains on the image. Calibrating and compensating the intensity of the stained pixels play an important role in the airborne image processing. This article introduces an automatic compensation algorithm for the dark stains. It's based on the theory of flat-field correction. We produced a whiteboard reference image by aggregating hundreds of images recorded in one flight and use their average pixel values to simulate the uniform white light irradiation. Then we constructed a look-up table function based on this whiteboard image to calibrate the stained image. The experiment result shows that the proposed procedure can remove lens stains effectively and automatically.

صفحه اول مقاله

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X