اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طریقه کار با Hyper terminal ویندوز برای ارسال و دریافت اطلاعات سریال به avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طریقه کار با Hyper terminal ویندوز برای ارسال و دریافت اطلاعات سریال به avr

من میخوام برای برقراری ارتباط سریال با میکروکنترلر از Hyper terminal استفاده کنم . شنیدم که میشه این کارو کرد اما هرچی بهش ور رفتم نتونستم تنظیماتشو درست کنم. اول برنامه شماره تلفن و ... میخواد که نمیدونم برای چیه و...
    کسی بلده؟

پاسخ : طریقه کار با Hyper terminal ویندوز برای ارسال و دریافت اطلاعات سریال به avr

سلام
    اول یک حقیقتی رو خدمتت عرض می کنم، بعدش اگه مایل بودی برو سراغ hyper :mrgreen: :
    ازش جواب دورست و حسابی ممکنه نتونی بگیری، بعد هی با max232 و میکرو و... ور میری، پس سراغش نرو :agree:
    به جاش با Terminal کدویژن کار کن که خیلی خوب جواب میده
    اما جواب سوالت:
    New Connection که میزنی، یه چنجره باز میشه، اسم و ایکن واسش انتخاب کن، داخل پنجره شماره تلفن هم چیزی نمیخواد وارد کنی، فقط شماره پورتت COMx رو انتخاب کن و Ok کن
    مهمترین قسمت کار اینجاست که باید تنظیمات BoudRate ,... رو انجام بدی که باید با میکرو یکی باشه
    همین
    اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

پاسخ : طریقه کار با Hyper terminal ویندوز برای ارسال و دریافت اطلاعات سریال به avr

ممنون. حالا خودمم یه تستی بکنم ببینم چطوره!!!
      من هرچی گشتم شماره پورت رو نتونستم انتخاب کنم. تو کدوم قسمتشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
        ممنون. حالا خودمم یه تستی بکنم ببینم چطوره!!!
        من هرچی گشتم شماره پورت رو نتونستم انتخاب کنم. تو کدوم قسمتشه؟
        ببخشید من اشتباه گفتم تو پست قبلی
        همون پنجره که شماره و کشور ازت می خواد وارد کنی، فیلد آخرش هست: Connect Using
        چندتا COMxx نوشته، یکیش رو انتخاب کن

دیدگاه

اینو که نمیشه بزرگش کرد. بزرگشم کنیم اون قسمتی که مقادیر رو نشون میده کوچیکه. یعنی اگه مثلا یه دیتای 100تایی بیاد نصفشو نشون نمیده.
          شما با Hyper terminal ویندوز سون کار نکردی؟ اون بهتر نیست؟
          یه برنامه میخوام که فقط مخصوص این کار باشه و نمیخوام به خاطر Hyper terminal بیام کدویژن نصب کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
            اینو که نمیشه بزرگش کرد. بزرگشم کنیم اون قسمتی که مقادیر رو نشون میده کوچیکه. یعنی اگه مثلا یه دیتای 100تایی بیاد نصفشو نشون نمیده.
            شما با Hyper terminal ویندوز سون کار نکردی؟ اون بهتر نیست؟
            یه برنامه میخوام که فقط مخصوص این کار باشه و نمیخوام به خاطر Hyper terminal بیام کدویژن نصب کنم.
            واس من که پنجرش بزرگه، اما اطلاعات ارسال نمی کنه گاهی، کلا دنگ و فنگ داره
            سون هم که Hyper Terminal نداره! من از هایپرترمینال xp داخل seven استفاده می کنم :nerd:
            بابا CV نصب کن، حجمی هم نداره که!
            بالاخره با یک کامپایلری کار می کنی شما، اکثرا یک محیط برای ارتباط سریال دارن، اگه هم بسکامی با ترمینال اون کار کن خب
            برانامه های دیگه ای هم برای کار با پورت سریال موجوده، اما همین کامپایلرها مناسبند

دیدگاه

سلام-میشه تنظیمات ونحوه کار با هایپر ترمینال کد ویژن رو توضیح بدید؟من جواب نگرفتم ببینم اشکال از چیه

دیدگاه

درود برشما
                تنظیمات هایپر ترمیتال که راحته ولی مشکلی که هست توی ویندوز 7 و 8 هایپر ترمینال حذف شده و لی باز میشه به صورت یک نرم افزار از تو سایت های مختلف دانلود کنید و نصبش کنید . ی برنامه دیگه ای هم به اسم serial com وجود داره که اونم جالبه و از هایپر تنظیماتش راحتره . تازه اگر هم با بسکام کار می کنید از ترمینال بسکام هم میشه استفاده کرد .
                چشم ها را باید شست ، جور دیگر باید دید . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hassantorabi
                  درود برشما
                  تنظیمات هایپر ترمیتال که راحته ولی مشکلی که هست توی ویندوز 7 و 8 هایپر ترمینال حذف شده و لی باز میشه به صورت یک نرم افزار از تو سایت های مختلف دانلود کنید و نصبش کنید . ی برنامه دیگه ای هم به اسم serial com وجود داره که اونم جالبه و از هایپر تنظیماتش راحتره . تازه اگر هم با بسکام کار می کنید از ترمینال بسکام هم میشه استفاده کرد .
                  ]چندتایی دانلود کردم اما هرکدومش یه مشکلی داره....

دیدگاه

برنامه هایپر رو از لینک زیر دانلود کن روش کرک کردنش رو هم گفته . من خودم از این برنامه استفاده می کنم
                    http://dl1.sarzamindownload.com/sdlf....Edition_7.exe

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hassantorabi
                      برنامه هایپر رو از لینک زیر دانلود کن روش کرک کردنش رو هم گفته . من خودم از این برنامه استفاده می کنم
                      http://dl1.sarzamindownload.com/sdlf....Edition_7.exe
                      مرسی-رمزش همین www.sarzamindownload.comهست؟
                      میزنم ارور میده

دیدگاه

خودتون تایپش کنید درست کار می کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X