اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرمر میکروچیپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرمر میکروچیپ

سلام
    آقا پروگرمر میکروچیپ رو که حتی بچه ها داخل سایت گذاشتن رو از جایی می شه آماده اش رو خرید کرد؟

هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : پروگرمر میکروچیپ

سلام
    آقا پروگرمر رو برای برنامه MPLAB IPE که ماله خود میکرو چیپ هست رو میخوام هم برای تراشه های 18 و 33 جواب بده
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

سلام

داخل فروشگاه سایت هست

http://eshop.eca.ir/product_info.php?products_id=620

نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
      تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه

دیدگاه

سلام آقای رمضانی
        مثل همیشه ممنونم
        منم کامپایلر mplabx رو امروز دانلود و یه برنامه رو باهاش تکمیل و ریختم روی تراشه و به خوبی جواب داد ، واقعا کامپایلر عالی هست.
        آقا خودتون از چه پروگرمری استفاده می کنین؟(البته اگر فضولی نیست چون می خوام راه رفته رو یه بار دیگه نرم)
        من فعلا پروگرمر usb نو آوران رو دارم اما انگاری ds33 رو پشتیبانی نمی کنه

دیدگاه

مثل همیشه ممنونم
          خواهش میکنم , کار خاصی نکردم .

منم کامپایلر mplabx رو امروز دانلود و یه برنامه رو باهاش تکمیل و ریختم روی تراشه و به خوبی جواب داد ، واقعا کامپایلر عالی هست.
          بله این کامپایلر واقعا عالیه , شما وقتی با این کامپایلر کار میکنین فضای پیشرفت زیادی دارید , یکی از دلایلش نزدیک بودن قوانین برنامه نویسی این کامپایلر با قوانین برنامه نویسی PC هست و یا open sourc بودن این کامپایلر
          من وقتی توانستم یک حافظه SD رو راه اندازی کنم فقط کار با این حافظه رو یاد نگرفتم , با کلی نکات برنامه نویسی آشنا شدم که به سادگی با دقت کردن در کد ها و ساختار های سیستم فایل به دست اومد :smile:

آقا خودتون از چه پروگرمری استفاده می کنین؟(البته اگر فضولی نیست چون می خوام راه رفته رو یه بار دیگه نرم)
          من از یه پروگرامر یونی ورسال استفاده میکنم که هر میکرویی رو پروگرام میکنه , هر حافظه ای رو , هر ... بعضی وقتا فکر میکنم اگه مقاومتم تو سوکتش بزارم پروچرام میکنه :biggrin:
          که البته من زیاد ازش راضی نیستم چون تو پروگرام کردن ISP مشکل داره و نمیتونه ولتاژ 13 ولت رو کامل تامین کنه

من اگر بخاهم یه پروگرامر PIC تهیه کنم همین PICKIT2 رو تهیه میکنم چون از به روز شدنش خیالم جمع تره
          پروگرامری که من استفاده میکنم داخلیه اما میترسم لینکش رو اینجا بزارم و بعد برادران اجرایی به دلیل تجاری بودن اون رو منهدم کنن , ولی یدونه بیشتر نیست :biggrin: ( تی ان ام )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
            سلام
            آقا پروگرمر میکروچیپ رو که حتی بچه ها داخل سایت گذاشتن رو از جایی می شه آماده اش رو خرید کرد؟
            http://eshop.eca.ir/product_info.php?products_id=620

دیدگاه

سلام
              آقا پروگرمر رو از نمایندگی eca خریدم خدا رو شکر با pickit خوب جواب می ده حالا می خوام بدونم چه جوری می شه داخل mplab x تعریفش کرد که مستقیما از همونجا بریزم روی تراشه؟

دیدگاه

سلام
                دوستانی تجربه کار با mplab و پروگرمر تحت اون pickit رو ندارن که مستقیما داده ها رو انتقال بدن روی تراشه ؟ یا حتما ابتدا هگز تولید و باید بدیم به pickit ؟

ممنون می شم کمکم کنین

دیدگاه

سلام

ببخشید که دیر پاسخ میدم , من در این رابطه اطلاعات کمی دارم و تجربه استفاده از pickit 2 رو ندارم , اما داخل نرم افزار گزینه های مربوطه رو دیدم , هنگام ساختن یک پروژه میتوانید این پروگرامر رو انتخاب کنید و بعد در نوار ابزار کزینه های مربوطه رو انتخاب کنید

همچنین در پنجره پروژه در نوار بالایی اسم پروژتون رو کلیک کنید و با دابل کلیک بر روی نام کامپایلر یا نام تراشتون پنجره Project properties باز میشود و میتوانید پروگرامر خودتون رو انتخاب کنید

در صفحه 14 پی دی اف getting_started_with_mplab-x اطلاعاتی در این رابطه وجود داره , کم هست اما راهنماییتون میکنه

http://fadak-srt.persiangig.com/other/mplab-d/getting_started_with_mplab-x.pdf

اگه کسی اطلاعات بیشتری در این رابطه داره ممنون میشم توضیح بده

دیدگاه

سلام خدمت استاد گرامی baby_1

جسارت هست خدمتتون که دارم اینها رو میگم.ببخشید....

بعد از وصل کردن پروگرمر ؛ تو نرم افزار MPLAB IDE از منوی Programmer -> Select programmer->5 PIC kit2 رو انتخاب کنین.(منظور از 5: پنجمین گزینه ، پروگرمرPIC Kit هست)بعد که نرم افزار Config های مربوطه رو انجام داد؛ از منوی Configur -> Select Device رو انتخاب میکنین و بعد هم میکروی دلخواه تون رو انتخاب میکنین و....

باز هم معذرت که جسارت شد خدمتتون.

دیدگاه

قسمت اصلیش جا افتاد!!

نهایتا از منوی File->Import فایل هگز رو انتخاب میکنین و بالا ،گوشه ی سمت راست برنامه که آیکون های مربوط به پروگرمر ظاهر شدن؛ آیکون پروگرم رو کلیک میکنین و تمام!

دیدگاه

سلام
                        استاد ما که شمایین که خدای PIC هستین
                        مشکلی با mplab عادی ندارم تنظیمات ساده و راحت صورت می گیره اما در mplab x هیچ کدوم از این منوها وجود نداره
                        ممنونم از توضیحات همه دوستان
                        روش رو پیدا کردم
                        مشکل اصلی من این بود که اصلا حواس نبود و موقعی که برنامه پروگرمر یعنی PICkit باز بود سعی می کردم روی تراشه توسط mplabx داده هام رو بریزم که مداوم خطای زیر رو دریافت می کردم
                        Connecting to programmer...
                        The programmer could not be started: Could not connect to tool hardware: PICkit2PlatformTool, com.microchip.mplab.mdbcore.pickit2.PICkit2DbgTool Manager

روش حل مشکل:
                        تنظیمات هم باید به صوت زیر انجام بدین در mplabx

این تراشه مال منه
                        18f452
                        که شما به اسم تراشه خودتون باید تغییرش بدین
                        و با ذخیره تنظیمات و اتصال پروگرمر به کامپیوتر فقط باید دکمه زیر که دورش خط کشیدم رو کلیک کنین

و انتهای برنامه که عبارت رو می بینین نمی دونین چه انرژی بهتون می ده که بعد از 24 ساعت به جوابش برسین :job: داخل فروم microchip هم که گشتم خاطر نشون نشده بودن که باید پورت بسته باشه تا برنامه خودش بازش کنه(حداقل با این همه بازدید کننه یه یادآوری می کردن) و به پروگرمر اتصال پیدا کنه و از اونم بدتر که خودم حواسم به این موضوع نبود
                        Loading completed
                        Programming target...
                        Programming completed
                        Running target...

دیدگاه

عـــــالـــــی.......

راستی نظرتون راجع به پروگرمر PICkit3 چیه؟

پایه هستین درستش کنیم؟؟!!!

http://s3.picofile.com/file/7417676555/PICKIT3.rar.html

دیدگاه

سلام
                            داخل خود سایت میکروچیپ خیلی ازش تعریف شنیدم اما از آخرین باری که پروگرم PIC درست کردم دیگه انزجار شدید پیدا کردم برای درست کردنش (3بار فکر کنم 2 نوع متفاوت درست کردم که هیچ کدوم جواب نداد) بابت همین هم PICKIT 2 رو آماده تهیه کردم
                            اما پیشنهادم اینه که اگر درستش کردین خیلی عالی می شه چون علاوه بر تستش احتمالا و نهایتا شاید آقای بلورچیان هم نسبت به ساخت و تولید داخل کشور اقدام کنن و دیگه تا چند وقت دیگه به راحتی داخل بازار برای دیگرون هم پیدا بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
                              سلام
                              استاد ما که شمایین که خدای PIC هستین
                              مشکلی با mplab عادی ندارم تنظیمات ساده و راحت صورت می گیره اما در mplab x هیچ کدوم از این منوها وجود نداره
                              ممنونم از توضیحات همه دوستان
                              روش رو پیدا کردم
                              مشکل اصلی من این بود که اصلا حواس نبود و موقعی که برنامه پروگرمر یعنی PICkit باز بود سعی می کردم روی تراشه توسط mplabx داده هام رو بریزم که مداوم خطای زیر رو دریافت می کردم
                              The programmer could not be started: Could not connect to tool hardware: PICkit2PlatformTool, com.microchip.mplab.mdbcore.pickit2.PICkit2DbgTool Manager

روش حل مشکل:
                              تنظیمات هم باید به صوت زیر انجام بدین در mplabx

این تراشه مال منه
                              18f452
                              که شما به اسم تراشه خودتون باید تغییرش بدین
                              و با ذخیره تنظیمات و اتصال پروگرمر به کامپیوتر فقط باید دکمه زیر که دورش خط کشیدم رو کلیک کنین

و انتهای برنامه که عبارت رو می بینین نمی دونین چه انرژی بهتون می ده که بعد از 24 ساعت به جوابش برسین :job: داخل فروم microchip هم که گشتم خاطر نشون نشده بودن که باید پورت بسته باشه تا برنامه خودش بازش کنه(حداقل با این همه بازدید کننه یه یادآوری می کردن) و به پروگرمر اتصال پیدا کنه و از اونم بدتر که خودم حواسم به این موضوع نبود
                              Loading completed
                              Programming target...
                              Programming completed
                              Running target...
                              با سلام
                              دوست عزیز Baby
                              من با میکرو های PIC16F26K22 و PIC18F67K22 دارم کار میکنم
                              26K22 مشکلی نداره با Pickit2 پروگرام میشه ولی 67K22 اصلا توی لیست Pickit2 نیست و نمیشناسه میکرورو
                              حالا میخواستم بدونم اصلا میشه با Pickit2 پروگرامش کرد؟!
                              ورژن جدید فایل PK2DeviceFile.dat رو از کجا میشه گیر آورد؟!
                              و این که من روش شما رو برای پروگرام کردن 26K22 با MPLABX از طریق Pickit2 استفاده کردم ، Pickit2 بسته بود و همه تنظیمات درست انجام شده بود ولی بازم خطایی که شما میگرفتید میگیرم :(

باید چیکارش کنم دیگه؟!
                              و سوال دیگرم اینه که آیا میشه بدون پدیت کردن PK2DeviceFile.dat و بدون این که میکروی 67K22 اصلا توی لیست ساپورت Pickit2 باشه اونو با MPLABX از طریق Pickit2 به روش شما پروگرام کرد ؟!
                              درایور شبکه و nRF24L01
                              کاتالوگ محصولات
                              کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
                              شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
                              فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X