ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 11 از 21 نخست ... 234567891011121314151617181920 ... آخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 205
    2012/03/02
    1,337
    90

پاسخ : سوال درباره باطری ماشین

برای ساخت ژنراتوری که باطری ها رو شارژ کنه من یه پیشنهاد میدم میشه از موتور های 1 سیلندر هواپیماهای مودل استفاده کرد البته نیاز به اگزوز دارن و یه مینی آلتر ناتور خوب میخایم !

ایول ....ایول / عجب حافظه خرابی دارم من .. :sad: / میخواستم اینو بگم یادم رفت . موتورهاشون خیلی کوچیک و جمع و جورن و قیمتشون از فکر کنم 90000 تومن به بالا ست .

به نظر من باتری خورشیدی مناسب نیست

آقای والت این طرح که الان گذاشتی واس شما چقدر زمان برده ؟
    2012/03/02
    1,337
    90

یه سوال بچه ها اگه باتری در حال حرکت شارژ هم یشه مشکلی واسش پیش میاد؟مثلا همین باتری خورشیدی.
    خیر . بچه ها گوش کنید ببینین چی دارم میگم .
    1-باتری های خودش میمونه . 2- باتری جدید اضافه نمیشه 3- یک موتور برق کوچیک اضافه میشه که فقط کار شارژ و حرکت اما با برق و همون موتور الکتریکی رو انجام بده
    زمانی که موتور برق روشنه باتری ها فقط مثل خازن کار صافی ولتاژ رو انجام میده (مثل اتومبیل )و بیشتر از موتور برق انرژی میگیریم / و یا همزمان باهم که کمکی برای باتری باشه که مدت زیاد تری دووم بیاره .

هزینه کمتر و بازده بیشتر / نظرتون چیه ؟
    2012/03/02
    1,337
    90

آقای walt چون موتور کنار باتری و دردسترس است ، پس لطفا یه عکس دقیق از تمام نوشته ها و برچسب موتور بگیر و بذار (مهم )
    2-یک عکس هم از گیر بکس و موتور (چرخ دنده ها و یا فولی و تسمه ) بگیر .
    :agree:
    2008/12/29
    1,847
    487

به نظرمن کلا از فکر سیستم تولید انرژی بنزینی برید بیرون موتورهای این ویلچر 2تا700واته .حالا برفرض هم ما توان شارژ باتری را بگیریم 700وات یعنی نصف پیک توان مصرفی موتور بازده تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریکی هم در حالت ایده آل بگیریم 50درصد ............................نتیجه ما با نصب یک موتور بنزینی یک اسب در نهایت در ایده آل ترین حالت حدود 350وات انرژی الکتریکی داریم .حالا این تازه قسمت کوچیکی از مشکل بود .اگر هنوز کسی روی این روش اسرار داره بازهم در مورد مشکلاتش توضیح بدم.....................

آقا آروین من آخرش قیمت این متال هیدریدها را نفهمیدم آمپر ساعتی روی 1.2ولت چند در میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این باتری ها تو پروژه ما دوتا مزیت داره اول اینکه نیاز به مدار شارژ و محافظ نداره و از طرفی چگالی انرژی بالایی دارد...................

در هر صورت به نظر من معقول ترین روش اضافه کردن فضا زیر صندلی است.

آقای والت از نظر قد اگر صندلیتون بالاتر بره مشکلی ندارید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آیا امکان استفاده از دست برای مثلا چرخاندن یک ژنراتور را دارید ؟؟؟؟؟؟؟؟شاید بشه روی این ژنراتور دستی فکر کرد و مثلا ترکیبش با یک پنل خورشیدی...........
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2010/03/05
    3,251
    71

موتور هواپیمای مدل بدرد نمیخوره ...
    چون باید در سرعت بالا حرکت کنه تا با باد خنک بشه ...
    به فکر موتور پمپ اب یا موتور برق باشید که از 1 اسب تا 10 اسب و بالاتر در بازار موجودند ...
    براحتی میتونید با یه موتور 3 اسب هم باتری ها رو شارژ کنید هم توان مورد نیاز موتور رو تامین کنید ...
    2008/12/29
    1,847
    487

نقل قول نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
    موتور هواپیمای مدل بدرد نمیخوره ...
    چون باید در سرعت بالا حرکت کنه تا با باد خنک بشه ...
    به فکر موتور پمپ اب یا موتور برق باشید که از 1 اسب تا 10 اسب و بالاتر در بازار موجودند ...
    براحتی میتونید با یه موتور 3 اسب هم باتری ها رو شارژ کنید هم توان مورد نیاز موتور رو تامین کنید ...
    فکر کنم از اول تاپیک را نخوندید .....مشکل اصلی ما کمبود جا است .می دونید یک موتور3اسب با ژنراتورش چقدر بزرگ و سنگینه و چقدر دود لرزش و صدا داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ولتر
    2008/12/29
    1,847
    487

پاسخ : پاسخ : سوال درباره باطری ماشین

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد م
    ایشون که خودشون طراح خوبی هستن . اگه یک مکانیک خوب هم داشتیم و البته وقت و دسترسی به هم هم داشتیم این کار بهتر بود . این همه ربات و ....... ساختیم برای چی ؟ خوب همینجا بدرد می خوره دیگه . ولی خوب طراحی همچین دستگاهی از راه دور یکم سخته ..... .
    چطوری میشه از 4share دانلود کرد ؟ من قبلا از طریق لیجر http://upnload.net دانلود می کردم اما الا میگه باید اکانت بخری .
    از سایت فایل گیر استفاده کنید محدودیت حجمش 10مگ و به جای یوزر و پسtestبنویسید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

ولتر
    2009/12/28
    2,138
    77

بهتر حدس در کار نباشه ابتدا راهنمایش کنید جریان رو در سرعت و شیبهای مختلف بگیره
    فکر نمی کنم 3 اسب لازم باشه اگر حساب کنید 3 اسب توان گرفتن از 24 ولت میشه 93 آمپر

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود
    2008/12/29
    1,847
    487

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghasede del
    بهتر حدس در کار نباشه ابتدا راهنمایش کنید جریان رو در سرعت و شیبهای مختلف بگیره
    فکر نمی کنم 3 اسب لازم باشه اگر حساب کنید 3 اسب توان گرفتن از 24 ولت میشه 93 آمپر
    تو صفحه قبل من محاسبات را با یک موتور یک اسب حساب کردم .اما اصلا استفاده از موتور احتراقی در چنین وسیله کار معقولی نیست و با این ابعاد و با هزینه زیر 1میلیون تقریبا غیر ممکنه.
    ولتر
    2008/09/29
    6,000
    443

نقل قول نوشته اصلی توسط deremel400
    به نظرمن کلا از فکر سیستم تولید انرژی بنزینی برید بیرون موتورهای این ویلچر 2تا700واته .حالا برفرض هم ما توان شارژ باتری را بگیریم 700وات یعنی نصف پیک توان مصرفی موتور بازده تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریکی هم در حالت ایده آل بگیریم 50درصد ............................نتیجه ما با نصب یک موتور بنزینی یک اسب در نهایت در ایده آل ترین حالت حدود 350وات انرژی الکتریکی داریم .حالا این تازه قسمت کوچیکی از مشکل بود .اگر هنوز کسی روی این روش اسرار داره بازهم در مورد مشکلاتش توضیح بدم.....................
    این سیستمی که من گفتم روی ماشین های جدید میزارن اگر Top Gear رو ببینی دارن از سوخت فسیلی از این روش استقاده میکنن. باطری ها توسط یه موتور شارژ میشن و باطری ها ماشین رو به حرکت در میارن و غیره ... هر وقتم بخای خاموشش میکنی با باطری میری ای میزنی کنار شارژ میکنی بعد میری...

آقا آروین من آخرش قیمت این متال هیدریدها را نفهمیدم آمپر ساعتی روی 1.2ولت چند در میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این باتری ها تو پروژه ما دوتا مزیت داره اول اینکه نیاز به مدار شارژ و محافظ نداره و از طرفی چگالی انرژی بالایی دارد...................
    ولتاژ اون باطری که من پرسیدم 1.2 بود و ظرفیتش 12Ah که عکسشم هست همون آبیه که تو دستمه. ولتاژ بالا و پایینش بله 1 و 1.3V هست که برای کار ما عالیه...
    این باطری رو میداد 14.5 روی تعداد. برای همون 40AH میشه 21 عدد باطری سری و 3.3 باطری موازی که میشه 69 عدد باطری 14.5 هزار تومنی که میشه 1 ملیون و در واقع همون قیمت لیتیوم یونه :eek: و سنگین تر...

آقای والت از نظر قد اگر صندلیتون بالاتر بره مشکلی ندارید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آیا امکان استفاده از دست برای مثلا چرخاندن یک ژنراتور را دارید ؟؟؟؟؟؟؟؟شاید بشه روی این ژنراتور دستی فکر کرد و مثلا ترکیبش با یک پنل خورشیدی...........
    آخه اگر با دست میخاست اینکارو بکنه که ویلپر دستی میگرفت :icon_razz: .

باطری خورشیدی هم میتون نهایت 80 وات بده اونم روی مدل های 2 لایه. یک لایه واتی 4 هزار تومنه هنوووز! 2 لایه هم خیلی سخت گیر میاد.
    اگر جناب والت جریان دستگاهشو برامون بگیره بزاره که معرکه میشه روی هوا که نمیشه چیزی رو تغذیه کرد :eek: .

صفحه 11 از 21 نخست ... 234567891011121314151617181920 ... آخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 205