ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 8 از 21 نخست 123456789101112131415161718 ... آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 205
    2008/12/29
    1,847
    487

پاسخ : سوال درباره باطری ماشین

خوب پس با این حساب که یک باتری 24ولت 80آمپری از نوع لیتیوم در بهترین حالت 1.5میلیون به بالا قیمت داره و از طرفی هر سال این باتری ها گرون میشه وباید حدود 2سال یک بار تعویض بشوند پس به نظر میرسه این گزینه رد میشه .از طرفی مشکلات مربوط به تعویض سیستم شارژ و نصب برد محافظ و پک کردن باتری هاو...............

و از طرفی اگر قرار به چنین هزینه هایی باشه خرید یک ویلچر کانادایی که باتری های 55آمپری فابریک داره و حتی قابل افزایشه به صرفه تره.

مثل این مدل

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

حالا مرحله بعدی تشخیص فضای دقیق محفظه باتری و بررسی حقیقت ظرفیت باتری ها است . و فکر کردن به طرحهای آقای های ولتاژ

جناب مستر والت متاسفانه من اصفهان هستم و امکان نصب چراغ راهنما ها را ندارم اما امیدوارم بچه های تهران چندتاشون که امکانشو دارند اقدامات لازم را انجام دهند.
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2012/06/22
    تهران
    39
    1

خب بچه ها ببینین

اول اینکه از نوشته کنار باتری عکس گرفتم به این نتیجه رسیدیم که چی ؟ هر کدوم از باتری ها:

جایی هم که باتری ها رو گذاشتن این شکلیه:

ارتفاع کف تا سر باتری:

اینم عرض:

اون طرحی هم که اقای Hi Voltage میگن چیزه خوبیه اما همینجوریش که من با این سوار اسانسور مترو میشم سخت جا میشه اینکارو کنیم که اصلا جا نمیشه تو اسانسور.......

صندلی رو که میدی بالا دو تا میله زیره صندلی هست این شکلی میشه:

بعد که صندلی رو بر میگردونی سر جاش اون دو تا میله که به صندلی وصله میخوابه رو اون دوتا میله گرد کلفتا:

اون فضای خالی بالا باتری هم زیاد نیست حدود 4-5 سانته...............
    2008/09/29
    6,000
    443

بله من شتباه کوچیکی کردم که نتیجه منفی بزرگی داشت شرمنده همه بروبچ با سواد :redface:

پس با این حال باطری لیتیومی حذف میشه بزارین بروی باطری ها نیکل متال هم یه تحقیقی بکنم . ولی شما دوستان روی افزایش فضای همین باطری های سلید اسید که بنظر من بد ترین باطری برای این دستگاه بخاطری C پایینشون هست (ولی خوب ارزونتره) کار کنید که شاید این تنها راه منتقی باشه.

راستی ولتاژ بالا جان اون عکس اولیم چشمو گرفت! جناب والت میشه پشت صندلیت به صورت تخت باطری سلید اسید بزاریم؟ من باطری های 2 ولتی هم دیدم که میشه یه پک قشنگ حتی برزنتی براش بدیم بدوزن و بزاریم پشت صندلیت . رو اینم بفکرید :rolleyes:
    2012/03/02
    1,337
    90

اون فضای خالی بالا باتری هم زیاد نیست حدود 4-5 سانته...............
    بله اما پهن تر ازاون نقاشی شماست وبیش از طول و عرض باتری هاست
    دادا بعدا یه کلاس نقاشی واسمون بذار :mrgreen:
    اون طرحی هم که اقای Hi Voltage میگن چیزه خوبیه اما همینجوریش که من با این سوار اسانسور مترو میشم سخت جا میشه اینکارو کنیم که اصلا جا نمیشه تو اسانسور.......
    میگم اونا فقط طرح اولیه است / قرار نیست اونقدر بیرون باشه . مشلما ضایع است و باید بهتر و جمع تر باشه
    همونطور که اروین گفت / از پشت صندلی تا بیرون چرخ کلی فضای خالی است که تو عکس 1 مشخصه
    حتی از باتری 6 یا 13 ولتی با عرض حدود6 سانت هم میشه روی هم چیند
    مثلا یه سری باتری 12 ولت با ضخامت کم (مثل باتری های دوربین فیلم برداری بزرگ ) که سایزش عالیه واس این کار / یه کاور پهن باتری که به پشت نصب بشه .
    2012/03/06
    1,628
    29

باطری موتور هم گزینه خوبی هست برای اینکار.
    من تهران نیستم. یکی یه نگاه بندازه ببینه تو بازار باطری اتمی برای موتور پیدا میشه یا نه؟ چون اسیدی یکمی خطریه!
    زکات علم نشر آن است
    بیشتر با من اشنا بشین :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
    ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0
    2007/03/15
    تبريز
    2,712
    154

برای کمبود جا میشه از باطری موتور سیکلت استفاده کنید که عین یک دیوار آجری پشت صندلی چیده بشه فکر کنم 6 ولتی هستن . در ضمن میشه از باطری ups های 500 وات هم استفاده کرد قیمتش فکر کنم حول و حوش 25 هزار تومن است .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2012/02/14
    1,185
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط aliila
    برای کمبود جا میشه از باطری موتور سیکلت استفاده کنید که عین یک دیوار آجری پشت صندلی چیده بشه فکر کنم 6 ولتی هستن . در ضمن میشه از باطری ups های 500 وات هم استفاده کرد قیمتش فکر کنم حول و حوش 25 هزار تومن است .
    نقل قول نوشته اصلی توسط b e h n a m
    باطری موتور هم گزینه خوبی هست برای اینکار.
    من تهران نیستم. یکی یه نگاه بندازه ببینه تو بازار باطری اتمی برای موتور پیدا میشه یا نه؟ چون اسیدی یکمی خطریه!
    من چندتا کاتالوگ برای این باتری های اسیدی البته نوع خشک اون رو دیدم. اگه بخوایم هر کار کنیم نهایتا برای اینکه به 80 آمپر برسیم به جایی نزدیک به 1.5 تا 2 برابر این چیزی که الان هست نیاز داریم .
    این مشخصات و ابعاد یک باتری 12 ولت 5.5 آمپر هست . یعنی همون باتری موتور .

از این باتری ها 30تا نیاز داریم . 15 تا موازی که 82.5 آمپر رو بوجود میارن سری با 15 تای دیگه که ولتاژ خروجی رو می کنن 24 ولت . حالا این 30 تا رو ضربدر فضایی که اشغال می کنه بکنین می بینید تقریبا دو برابر فضای فعلی میشه .

2007/03/15
    تبريز
    2,712
    154

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد م

از این باتری ها 30تا نیاز داریم . 15 تا موازی که 82.5 آمپر رو بوجود میارن سری با 15 تای دیگه که ولتاژ خروجی رو می کنن 24 ولت . حالا این 30 تا رو ضربدر فضایی که اشغال می کنه بکنین می بینید تقریبا دو برابر فضای فعلی میشه .
    چرا باید این دوتا باطری 35 آمپری حذف بشه ؟ مگه پول علف خرسه ؟ خوب اونا سر جاش بمونه و ......
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2012/02/14
    1,185
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط aliila
    چرا باید این دوتا باطری 35 آمپری حذف بشه ؟ مگه پول علف خرسه ؟ خوب اونا سر جاش بمونه و ......
    درصورتی که اون باتری ها هم باشن که دیگه جایی برای باتری های جدید نمی مونه و بر فرض هم اگه یک جای کوچکی مونده باشه با گذاشتن این باتری ها نمی تونید آمپر رو زیاد تغییر بدید .
    اگه هم پشت صندلی بذارید باید فکر تعادل اون رو توی سربالایی ها بکنید .

2012/03/02
    1,337
    90

باهات موافقم . حتی مجبور نیستیم باتری های جدید رو 40 امپر در نظر بگیریم .
    دوستان پیشنهاد میکنم یه کم تو افکارمون اصلاح بوجود بیاریم و جریان باتری رو حدود 25 امپر بگیریم .مثلا 10 تا باتری با همون مشخصات معرف محمد م که 5 تایی با هم موازی واین 2 پک بدست اومده با هم سری بشه که مجموعا میشه 24 ولت 27 امپر .
    یادتون باشه فکر کردنش راحته . اما انجامش .... داستانی
صفحه 8 از 21 نخست 123456789101112131415161718 ... آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 205