اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نرم افزار ChiliProg

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نرم افزار ChiliProg

کد HTML:

<h2 style="text-align: center;"><span style="color: #ff0000;">[b]نرم افزار ChiliProg V1.0[/b]</span></h2>
یکی از نرم افزارهای قدرتمند جهت پروگرام نمودن میکروکنترلرهای AVR نرم افزار AVRDUDE می باشد. AVRDUDE با قابلیت پشتیبانی از تعداد بسیار زیادی پروگرامر، از محبوبیت بسیاری در میان کاربران و علی الخصوص کاربران لینوکس برخوردار است. برای کار کردن با این نرم افزار می بایست تمامی دستورات از طریق خط فرمان (در محیط ویندوز از طریق DOS) به نرم افزار اعمال گردد که همین نحوه پروگرام نمودن باعث گشته این نرم افزار در میان کاربران ویندوز زیاد مورد استفاده نبوده و کاربران با این نرم افزار پرقدرت ناآشنا باشند.
نرم افزار ChiliProg بر پایه نرم افزار AVRDUDE، توسط وب سایت ECA طراحی گشته و شما می توانید بدون نیاز به نوشتن دستور در خط فرمان در محیط ویندوز، بصورت یک نرم افزار کاربر پسند از نرم افزار استفاده نموده و میکروی خود را پروگرام نمایید.
محیط ساده و کاربرپسند این نرم افزار باعث گشته تا با چند کلیک ساده به تمامی امکانات میکروکنترلر دسترسی داشته باشید. در ادامه امکانات برنامه را مرور خواهیم کرد.
<center>
[img]http://vip.eca.ir/sharing/uploads/13403757771.jpg[/img]
</center>

محیط اصلی برنامه به 7 قسمت تقسیم می شود.
قسمت اول منو که شامل گزینه های معمول موجود در هر نرم افزار دیگری می باشد. مهمترین گزینه در این منو، گزینه Buffer بوده که می توانید فایل بارگزاری شده خود را مشاهده نمایید. امکانات دیگر گزینه ها در صفحه اصلی موجود بوده که به اختصار توضیح خواهیم داد.
اولین بخش از دست چپ، گزینه Programmer بوده که می توانید در این قسمت پروتکل برنامه ریزی میکرو و پورت مورد استفاده خود را انتخاب نمایید. ( این قسمت به مرور تکمیلتر خواهد شد)
دومین قسمت با نام Microcontroller مشخص شده است. در این قسمت شما نوع میکروکنترلر خود را انتخاب می نمایید. در زیر منوی کرکره ای، ID میکروی انتخابی شما نوشته می شود.
قسمت بعدی Fuse Bit بوده که جهت اعمال فیوزبیت ها به میکرو مورد استفاده قرار می گیرد. با کلیک بر روی مقدار هر فیوز بیت صفحه ای باز شده و شما می توانید فیوزبیت های خود را تیک بزنید.
در قسمت Auto شما می توانید با تیک زدن، اعمالی را که قصد انجام آنها را دارید مشخص نمایید و با کلیک بر روی دکمه Auto تمامی عملیات تیک خورده به ترتیب انجام شوند.
در قسمت Command شما می توانید تمامی دستورات را بصورت تکی بر روی میکرو اعمال نمایید. لیست کامل دستورات از منوی Command قابل دسترس می باشند.
بخش Consol، در این بخش تمامی اعمال انجام شده بر روی میکروکنترلر ثبت گشته و پیغام های مربوط به عملیات انجام شده، در این قسمت نمایش داده خواهد شد.
در این پروگرامر لازم نیست که هر بار بعد از ایجاد فایل HEX برنامه خود را از اول بارگزاری نمایید. در هربار پروگرام نمودن میکرو، فایل HEX شما بصورت خودکار از آدرس داده شده بارگزاری می شود.

<h3 style="text-align: center;"><span style="color: #ff0000;">[url="http://www.eca.ir/?page_id=464"]<span style="color: #ff0000;">دانلود نسخه &#32;صفحه اصلی نرم افزار</span>[/url]</span></h3>

پاسخ : نرم افزار ChiliProg

سلام به همه دوستان من یه سوال داشتم میخواستم بدونم این ارور چیه وقتی فلش رو load میکنم و write رو میزنم پیدا میشه؟
    avrdude.exe: invalid file format &#039;\Documents&#039; in update specifier
    avrdude.exe: error parsing update operation &#039;flash:w:C:\Documents&#039;
    من به آمار زمین مشکوکم...
    اگر این شهر پر از آدم هاست......
    پس چرا این همه دل ها تنهاست؟

دیدگاه

چون با دستورات داس کار می کنه، در صورتی که یک space بین حروفات باشه آدرس رو نمی تونه پیدا بکنه

دیدگاه

خیلی ممنون دوست عزیز امتحانش میکنم تشکر
        من به آمار زمین مشکوکم...
        اگر این شهر پر از آدم هاست......
        پس چرا این همه دل ها تنهاست؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X