اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند تا سوال از مدار منطقی

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند تا سوال از مدار منطقی

من ندونستم کجا این سوال رو بپرسم گفتم این جا بهتره

1- دیتا شیت چیه ؟

2- می خوام توضیحاتی در مورد مفاهیم زیر بدونم :

Voh Vih V ol Vil Tphl Tplh اونهایی که با حرف کوچیک نوشتم اندیش فرض کنید .

پاسخ : چند تا سوال از مدار منطقی

نوشته اصلی توسط علی آقایی فر
    من ندونستم کجا این سوال رو بپرسم گفتم این جا بهتره

1- دیتا شیت چیه ؟

2- می خوام توضیحاتی در مورد مفاهیم زیر بدونم :

Voh Vih V ol Vil Tphl Tplh اونهایی که با حرف کوچیک نوشتم اندیش فرض کنید .
    با سلام

دیتا شیت به اطلاعات یک قطعه و یا یک وسیله اطلاق میشود .

اینها ( Voh Vih V ol Vil Tphl Tplh ) نام گذاری شکل موج قطعات الکترونیکی و بخصوص دیجیتالی است ، اگه اشتباه نکنم !!

دیدگاه

این یه نمونه دیتاشیت هست:

http://www.datasheet4u.com/download.php?id=455499
      دیتاشیت ها در کتابهای مرجع الکترونیک یا کتابهای مخصوص دیتاشیت ها براحتی یافت می شن. علاوه بر اون توی اینترنت هم با زدن اسم هرچیزی باضافه ی کلمه ی دیتاشیت می تونید فرمت پی دی اف دیتاشیت ها رو به راحتی دانلود کنید.
      تقریبا هرالمانی در الکترونیک دارای دیتاشیته. یه دیتاشیت ممکنه مثل فایل بالا در مورد یک تراشه(آی سی) توضیح داده باشه. که مثلا کارایی آن، کاربرد کلی اش، نحوه ی کارش، شکل پایه هاش و اتصالاتش، مدارهای داخلی اش، شرایط کاری اش(دما، ولتاژ ، جریان و ...) رو می تونه توضیح داده باشه.

Voh سطح بالای ولتاژ خروجی و Vol سطح پایین ولتاژ خروجی هست. و به همین ترتیب Vil و Voh هم سطح پایین و بالای ولتاژ ورودی هستند. با توجه به این پارامترها نویز مارجین تعریف می شه . یه مثال برای کاربرد این پارامترها مثلا اینه که اگر بخواهید خروجی یک آی سی را به ورودی آی سی دیگری متصل کنید باید سطوح بالا و پایین آی سی اول در محدوده ی ورودی بالاو پایین آی سی دوم باشه تا مدار درست کار کنه.
      Tphl و Tplh زمانهای تاخیر از ورودی به خروجی هستند(اولی از high به low و دومی زمان تاخیر از low به high هست)

امیدوارم مفید بوده باشه و دیر نباشه! :rolleyes:
      It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!

دیدگاه

سلام اصل کار بد نیست، ولی اگه یه خورده علمی تر و تخصصی تر باشه بهتر می شه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X