اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شوکر ( نمونه آزمایشگاهی ! )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شوکر ( نمونه آزمایشگاهی ! )

من روی ساخت شوکر کار کردم البته به نتایج خوبی هم رسیدم یعنی یه جورایی قضیه تمومه
    فقط چندتا مسئله هست
    1. حجم شوکری که ما میتونیم بسازیم خیلی بزرگرتر از شوکر آقا پلیسه میشه !
    2. این شوکر بعد از استفاده ترانزیستور میسوزونه ! :mrgreen:
    3.من اصلا نمیدونم برای یک شوکر خوب و بی خطر به چه ولتاژی نیاز داریم که هم طرفو بگیره هم طرفو "مرحوم نکنه" !
    حالا ممنون میشم اگه دوستانی که اطلاعاتی دارن راهنمایی کنن

پاسخ : شوکر ( نمونه آزمایشگاهی ! )

میزان ولتاژ جهت قوس الکتریکی 31900 ولت( 31.9 کیلو ولت ) به ازای هر 1 سانتی متر در شرایط متعارفی ه

مثال
    فندک (که باهاش سیگار روشن می کنن ) حدود 40 کیلو ولت برق داره البته میزان جریان اون خیلی ضعیف ه
    کویل ماشین حدود 55 کیلو ولت برق داره البته جریانش نسبت به فندک بالاتر ولی در کل کمه
    شوکر ها : به نظر میاد دفاصله هوایی بین شاخک هاش حدود 3 سانت باشه با این فرض ولتاژش حدود 93 کیلو ولت ه

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

پاسخ : شوکر ( نمونه آزمایشگاهی ! )

نوشته اصلی توسط سعید باقرانی
      میزان ولتاژ جهت قوس الکتریکی 31900 ولت( 31.9 کیلو ولت ) به ازای هر 1 سانتی متر در شرایط متعارفی ه

مثال
      فندک (که باهاش سیگار روشن می کنن ) حدود 40 کیلو ولت برق داره البته میزان جریان اون خیلی ضعیف ه
      کویل ماشین حدود 55 کیلو ولت برق داره البته جریانش نسبت به فندک بالاتر ولی در کل کمه
      شوکر ها : به نظر میاد دفاصله هوایی بین شاخک هاش حدود 3 سانت باشه با این فرض ولتاژش حدود 93 کیلو ولت ه
      ممنون که وقت گذاشتین باقرانی جان
      حالا یه مشکل دیگه پیش اومد اگه بخام 93 کیلو ولت تولید کنم مجبور میشم یه ترانس بهش اضافه کنم که اینجوری بزرگتر میشه
      شما نمدونی آیا راه دیگه ای برای افزایش ولتاژش هست یا نه ؟ :eek:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X