اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شهاب سنگ led

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شهاب سنگ led

سلام
    دوستان حتما دیدن این ال ای دی ههایی که تو بازار به ابشاری معروفن رو
    راستش من میخواستم یکیشو بسازم ولی به هر دری زدم نتونستم درست درش بیارم البته تا جدودی میدونم که با تایمر میشه تاخیرشو ایجاد کرد ولی نتونستم باز
    من اومدم تایور یک رو رو پری اسکیل 1قرار دادم و یه دو و لوپ ساختم که توش پین رو یک میکردم و تولیبل تایمر صفرش میکردم و هربار پرش یکی به tcnt اضافه میکردم ولی فقط خیلی سریع و خیلی کم نورش تغییر میکنه که به سختی تفاوتش قابل رویته میخوام مثل pwm نور led هارو کم و زیاد کنم ولی با هر پین از میکرو که خواستم حتی همشون حالا کسی این کارو کرده که بتونه راهمنایی کنه ممنون از لطف شما
    { خلاف قوانین - پاک شد }

پاسخ : شهاب سنگ led

سلام / اگه بتونی یه عکس پشت سر هم (3 تایی )و یا یه تیکه کلیپ کوچیک بذاری بهتره . تا بهتر موضوع رو درک کنیم /
    اگر ندیده باشیم هم مجبور نیستم به ایده عملکرد بازاری ها پی ببریم و اگه کسی اطلاعات به هر نحوی داشته باشه میتونه راه حلی باشه
    تو این پروژه ایا نیاز به اینه که یه تعداد یا یه ردیف از LED به ترتیب نورشون کم و به بعدی منتقل بشه و نه چشمک زدن صفر و یک . درسته ؟

ممنون

دیدگاه

pwm لازم نیست
      یه رقص نور 20 led درست کن با atmega32
      بعد یه خازن 100 تا 500 میکروفاراد با ال ای دی ها موازی کن.
      اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

ممنونن از جوابتون شما اینکارو کردید جواب داده؟ضمنا سخت افار زیاد میشه میخوام تو تابلو led هم از این برنامه استفاده کنم 26کاناله که 10-20تا برنامه داره اینم یه برنامشه اگه خازن بذارم که همه برنامه ها میریزه بهم میخوام با برنامه اینکارو بکنم که سخت افزار نمیخوام و کارای دیگمه مختل نمیکنه بهر حال ممنون از توجهتون و جواب
        { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r-el
          ممنونن از جوابتون شما اینکارو کردید جواب داده؟ضمنا سخت افار زیاد میشه میخوام تو تابلو led هم از این برنامه استفاده کنم 26کاناله که 10-20تا برنامه داره اینم یه برنامشه اگه خازن بذارم که همه برنامه ها میریزه بهم میخوام با برنامه اینکارو بکنم که سخت افزار نمیخوام و کارای دیگمه مختل نمیکنه بهر حال ممنون از توجهتون و جواب
          نه زیاد سخت افزار نمی خواهد
          با atmega8 طراحی کن
          اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

سلام
            چند تا کلیپ گذاشتم از این چیزی که میگم اگه دوستان بببینن و راهنمایی بیشتری کنن ممنون میشم[ftp=ftp://www.4shared.com/zip/-Y75xeeU/abshari.html]http://www.4shared.com/zip/-Y75xeeU/abshari.html[/ftp]
            { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

از دوستان کسی نیست یاری رساند :cry2:
              راهنمایی کنید برنامشو میتونم بنویسم البته انشاالله فکر نمیکنم زیاد سخت باشه ولی راه حلشو پیدا نکردم
              دوستی میگفت با تایمر میشه ولی نفهمیدم چطوری حدث زدم با مد مقایسه میشه ولی نمیدونم مطوئن نیستم کسی میتونه کمکی کنه؟
              { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

شرمنده /
                راستی لینک میذاری حتما خط بعدی بذار خراب نشه . در کل گرفتم
                فکر دوستمون هم خوب بود . که اینجوری میشه : اول با میکرو روشن میشن و وقتی قطع میشه خازن تا یه مدت کم نور میشه و بعد خاموش میشه . ولی کم کم روشن نمیشه . در کل اینم مد خوبیه / نیاز نیست خازن بزرگ با ال ای دی موازی کنی و میتونی یه خازن کوچیک قبل از درایور (ترانزیستور ها) LED ها بذاری و یه تامر کوچیک درست میشه .
                با میکرو احتمالا باید پالس بسازی که دیوتی سایکلش تغییر کنه و بعد 1 کامل بده و دوباره تغییر دیوتی سایکل / که منم سر در نمیارم

خوب فیلمتو دیدم . یه ذره فیلم گرفتی 3.5 مگا ! oo: / خوب این که راحته اول کامل روشن و بعد هر کدوم اروم خاموش میشن .
                من اگه بودم تایمشو انالوگ میذاشتم که پنج دقیقه هم روش زمان نذارم

دیدگاه

[ یه ذره فیلم گرفتی 3.5 مگا ! oo: / خوب این که راحته اول کامل روشن و بعد هر کدوم اروم خاموش میشن .
                  من اگه بودم تایمشو انالوگ میذاشتم که پنج دقیقه هم روش زمان نذارم
                  [/quote]

3.5مگا زیاده یا زمان فیلم کمه؟
                  این جمله اخرو نفهمیدم چیشد (من اگه بودم تایمشو انالوگ میذاشتم که پنج دقیقه هم روش زمان نذارم)
                  { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام
                    من کنترل نور و سرعت رو با pwm و میکروهای avr انجام دادم مشخصات led های آبشاری ولتاژ و جریان و زبان برنامه نویسیتون رو بگین که ان شالله اگر بتونم به نحوی کمکی کرده باشم
                    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون من با بیسکام کار میکنم و ابن چیزی که میگم از 5کانال تا 11کانالش هست و محدود به PWM نیست اگه نه من خودمم با PWM میتونم این کارو بکنم حتی دیدم که تا حدود بیستو اندی کانال درست کردن و تا حدود3متر این ال ای دی ها همینطوری عین یه شهاب سنگ در حرکت بودن اینو نمیفهمم فقط میدونم از مد مقایسه تایمر میشه استفاده کرد و خروجیهای دیگه رو صفر و یک کرد ولی یکم گیج میشم با این روش و نمیدونم راه حل دیگه ای هم داره یا نه ممنون از کمکتون
                      { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام
                        نگاه کنین دقیقا چیزی که می گین یعنی PWM اما مد مقایسه ایش رو با تایمر در آوردن.برای ساخت PWM با تایمر شما باید دو عدد تعیین یعنی زمان افزایش رو می گه که یعنی تایمر باید تا چه عددی بشماره و سپس خروجی یک بشه و بعد از یک شدن تا چه عددی بشماره و صفر بشه و توی اون حالت بمونه.
                        اما یه مشکلی هست با نهایت 3 تایمر متداول Atmega ساخت 6 کانال نهایتا امکان پذیر هست و اون هم در صورتی که خروجی ها مکمل هم باشن یا مدار رو طوری ببندین که با نات کردن دقیقا مثل هم باشن.اگر تعداد کانال های بیشتری هست مسلما به جز تایمر از تاخیرهای برنامه نویسی استفاده کردن و چون سرعت میکرو بسیار بالا هست شاید در نظر بیان که با تایمر استفاده کردن.
                        اگر نمونه مداری ازشون دارین و بتونین قرار بدین خیلی عالی می شه یا حتی خروجی ها رو با اسکوپ مانیتور کنین و ببینین که تقارن دارن یا خیر تا دقیقا مشخص بشه تایمر هست یا تاخیر.
                        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

متاسفانه مداری ندارم چون اینا چینیه و واردبازار شده ولی دیدم که برای افکتهای تابلوهای GED از این برنامه ها پیاده کردن در حدود 3متر LED چیدن کنار هم و از اول تا اخر اینا عین شهاب سنگ حرکت میکنن که اولی خیلی پر نور و اخری خیلی کم نورضمنا مشخصه که LED ها لرزش دارن و در حالی نورشون کم میشه که بصورت واضح از نزدیک ببینی مشخصه که با سرعت خیلی زیاد خاوشوروشن میشن نو با تعداد خاموش و روشن شدن نورشون کمو زیاد میشه
                          { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

اگر تعداد کانال های بیشتری هست مسلما به جز تایمر از تاخیرهای برنامه نویسی استفاده کردن
                            دیگه وقتی فقط با میکرو باشه و پای میکرو وسط اومده باید میکرویی با قضیه برخورد بشه .
                            مثلا به نظرم بهتره برای کانال های بیشتر از مالتی پلکسر استفاده کنید . مثل جاروب کردن تابلو روان
                            البته من زیاد از میکرو سر در نمیارم :rolleyes:

دیدگاه

سلام
                              من بعد از پست دیشب فیلم پلودیتون رو دیدم(مشکل از اینجا بود اگر اشتباه نکم سرور 4shared به درستی باز نمی شد)فکر نکنم این نورافکن توسط PWM یا تایمری نوشته شده باشه به زمان روشن و خاموش شدن که توجه کنیم مثل این می مونه که با LED ها یک خازن سری شده باشه و بعد از اعمال ولتاژ با دشارژ بودن خازن LED ماکزیمم نور خودش و با گرفتن شارژ رفته رفته کاهش پیدا می کنه و در انتهای مسیر هم توسط یک سیگنال منفی یا زمین که به همه خازن ها متصل هست خازن ها رو دشارژ می کنن و سپس مجددا مرحله بالا تکرار می شه (توسط یک مالتی پلکسر)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X