اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با adxl202

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با adxl202

سلام
    حدودا پارسال بود که این آیسی رو واسه بار اول را اندازی کردم و یادمه مثل ساعت کار می کرد :agree:

هفته پیش واسه یه کار دیگه بهش نیاز پیدا کردم
    همون مدارو بستم و همون برنامه رو ریختم ولی کار نکرد که نکرد :surprised:
    اصلا خروجی pwm نمی ده :angry:

البته من مقدار مقاومت و خازن استفاده شده تو پروژه قبلی رو یادم رفته :redface:

گفتم شاید آیسیسوخته یکی دیگه گرفتم ولی بازم کار نکرد یکی دیگه گرفتم بازم کار نکرد
    البته تو سومی تو یکی از محور ها خروجی pwm دارم ولی با تغییر زاویه هیچ تغییر محسوسی نمی کنه

یه جا دیدم که گفتن نباید این آیسی لمس بشه و غیره ....

والا ما اون یکی رو که لمس کرده بودیم و کارم می کرد

من از جهان کیت می گیرم که اصلا سنسور ها رو به صورت باز شده می فروشه و اگه قرار باشه با لمس بسوزه همون خانوم فروشنده داره ترتبشو میده

نظر شما چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ : مشکل با adxl202

اینم برنامه من
    $regfile = "m16def.dat"
    $crystal = 8000000

Config Lcdpin = Pin , Db4 = Portc.4 , Db5 = Portc.5 , Db6 = Portc.6 , Db7 = Portc.7 , E = Portc.3 , Rs = Portc.2
    Config Lcd = 16 * 2
    Cursor Off
    Config Portd.0 = Input
    Config Portd.1 = Input

Config Single = Scientific , Digits = 2

Config Timer1 = Timer , Prescale = 8

Declare Sub Getg()

Dim Setp As Word
    Dim Resetp As Word
    Dim Duty1 As Single
    Dim Duty2 As Single
    Dim Total As Long

Dim Antegral As Single
    Dim V As Single
    Dim V0 As Single
    Dim Tim As Single
    Dim Maxt As Single

Do
    Call Getg()
    Cls
    Lcd Setp ; " " ; Resetp
    Wait 1
    Loop

Sub Getg()
    '-------------------------------------------------------------------------------
    Bitwait Pind.0 , Reset
    Bitwait Pind.0 , Set
    Bitwait Pind.0 , Reset
    Bitwait Pind.0 , Set
    Bitwait Pind.0 , Reset
    Bitwait Pind.0 , Set
    Bitwait Pind.0 , Reset
    Bitwait Pind.0 , Set
    '-------------------------------------------------------------------------------
    Timer1 = 0
    Start Timer1
    Bitwait Pind.0 , Reset
    Stop Timer1
    Setp = Timer1
    Bitwait Pind.0 , Set
    Bitwait Pind.0 , Reset
    Bitwait Pind.0 , Set
    Bitwait Pind.0 , Reset
    Bitwait Pind.0 , Set
    Bitwait Pind.0 , Reset
    Bitwait Pind.0 , Set
    Bitwait Pind.0 , Reset
    Timer1 = 0
    Start Timer1
    Bitwait Pind.0 , Set
    Stop Timer1
    Resetp = Timer1
    Total = Resetp + Setp
    Duty1 = Setp / Total
    Duty1 = Duty1 - 0.5
    Duty1 = Duty1 * 0.125
    Duty1 = Duty1 * 9.8
    End Sub

لطفا یکی یه چیزی بگه قضیه اون ماژول rfid نشه که آخر خودم خودمو راهنمایی کردم :icon_razz:

دیدگاه

با با چقدر دانشمند تو این فروم هست
      یعنی هیچ کسمشکل ما رو نداشته عجیبه!!!!!!

من دیروز یکی دیگه گرفتم البته ایندفه به جای 18 هزار 24 هزار پول دادم تا یکی تو قلاف بگیرم !!!

لطفا دو ستانی که با این آیسی کار کردن در مورد سوختن این آیسی با لمس دست نظر بدن

دیدگاه

برای تمام دوستانی که میان پست ها رو نگاه میکنن ولی حتی زحمت یک جواب کوچیک رو به خودشون نمیدن متاسفم
        من که به شخصه هر وقت به مشکلی خوردم و این جا مطرح کردم جواب درست و درمونی دریافت نکردم و اگه پست هایی که زدم رو دیده باشد آخرش همیشه خودم به جواب رسیدم :wow:

حالام یه نکته خیلی بزرگ رو در مورد سنسور شتاب و تشخیص زاویه به شماره ADXL202 می گم که دوستان زین پس استفاده کنن

این سنسور هیچ قلق خاص حساسیت بالا یا از این داستان ها نداره فقط جنس تقلبی اون تو بازار هست

دقت کنید که مثلا فروشگاه جهان کیت این سنسور رو بدون قلاف قطعات SMD ( پلاستیک سیاه که نواری هست )
        میفروشه 18 هزار تومن که من 3 تا خریدم و هرسه عدد خراب بود

اینم بگم من یه آماتور نیستم که بخوام سنسور رو در حین لحیم کاری و این چیزا بسوزونم سنسور صد در صد در مغازه خراب فروخته میشه

و یک سنسور رو در قلاف از یه فروشگاه دیگه گرفتم که بی انصاف 24 تومن حساب کرد

ولی همون سنسور داخل قلاف بدون هیچ مشکلی کار میکنه و با لمس و این چیزام چیزیش نمیشه

یاداوری می کنم که من برای سنسور تبدیل درست کردم و هر سه تارم یه جور و با یه هویه و هرسه تارم رو یه پروژه تست کردم

نتیجه مهم اینکه این سنسور رو حتما تو بسته بندی یا قلافش تهیه کنین تا مثل من کلاه سرتون نره

دیدگاه

ببخشید مقدار مقاومت و خازنو برای بار جدید که استفاده کردین چند گذاشتین؟
          یادتون هست؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X