اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی در مورد تعمیر مشکل عجیب تلویزیون LCD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی در مورد تعمیر مشکل عجیب تلویزیون LCD

سلام دوستان
    مشکل عجیب و جالبی برای تلویزیون خونه بوجود اومده میخواستم ببینم دوستان نظرشون چیه و اگه حدس هایی درمورد اشکالش میزنن بگن تا بکمک هم بتونیم تعمیرش کنیم
    مدل تلویزیون X.Vision LCDو 32 اینچ
    اشکالش هم اینه که صحنه ها رو بصورت آهسته و همراه با سایه پخش میکنه :surprised:
    کنتراستش هم خیلی بالا رفته و رنگها هم بسیار پررنگ شدن
    آهسته بودن تصویرش هم در همه موارد هست حتی برفکها و منوهای خود تلویزیون
    و مورد دیگه اینکه گاهی خودبخود مشکل برطرف میشه اما باز دوباره همین مشکل بوجود میاد و ربطی به گرم یا سرد بودن تلویزیون هم نداره درضمن ضربه هم تاثیری نداره :mrgreen:
    این هم چند عکس از مدارات پشتش:
    http://s3.picofile.com/file/7420462147/pic_tv.rar.html
    و این هم فیلم مقایسه همزمان تصویرش با تصویر لپ تاپ:
    http://s3.picofile.com/file/7420469779/mov_tv.rar.html
    منتظر راهنمایی دوستان هستم!

پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

پاسخ : درخواست راهنمایی در مورد تعمیر مشکل عجیب تلویزیون LCD

ریست تنظیمات کارخانه زدید؟
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107
      ریست تنظیمات کارخانه زدید؟
      نه ،چجوری باید ریستش کرد؟
      فکر نکنم مشکل از تنظیماتش باشه چون بعضی وقتا خودش درست میشه باز دوباره خراب میشه.
      پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

سلام
        اقای کاخکی اسم tv رو ذکر نکردید. سامسونگ،LG ،سونی و .... . اسمشو بگید تا راهنمایی کاملتنون کنم .هنوز وقت نکردم فیلم و عکس رو دانلود کنم .چون اینترنتم ریخته بهم .در اولین فرصت که دانلودش کردم نگاه میکنم و مشکلش رو بهتون میگم ولی اسم tv فراموش نشه .در ضمن پشت تلوزیونتون نوشته MODE NO: هرچی اینجا نوشته بنویس چون این مدل تلوزیون هست .
        یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اقای دکتر
          سلام
          اقای کاخکی اسم tv رو ذکر نکردید. سامسونگ،LG ،سونی و .... . اسمشو بگید تا راهنمایی کاملتنون کنم .هنوز وقت نکردم فیلم و عکس رو دانلود کنم .چون اینترنتم ریخته بهم .در اولین فرصت که دانلودش کردم نگاه میکنم و مشکلش رو بهتون میگم ولی اسم tv فراموش نشه .در ضمن پشت تلوزیونتون نوشته MODE NO: هرچی اینجا نوشته بنویس چون این مدل تلوزیون هست .
          نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
          سلام دوستان
          مشکل عجیب و جالبی برای تلویزیون خونه بوجود اومده میخواستم ببینم دوستان نظرشون چیه و اگه حدس هایی درمورد اشکالش میزنن بگن تا بکمک هم بتونیم تعمیرش کنیم
          مدل تلویزیون X.Vision LCDو 32 اینچ

دیدگاه

پاسخ : درخواست راهنمایی در مورد تعمیر مشکل ع&

سلام
            فیلم و عکس رو دیدم

باید ای سی ایپرام را با فایل سالم پروگرام کنید ویا اینکه از آی سی خام استفاده کنید.
            دوم : می تواند پنل خراب باشد.

ضمن اینکه تعمیر LCD نیاز به تخصص بالا و ابزار خاص خودشو داره .مثل پروگرامر ویا هیتر برای قطعات SMD .

اقای کاخکی ما تعمیرگاه صوتی وتصویری داریم وتعمیرات CRT وLCD هم بخشی از کارمون هست .ولی چه جوری راهنماییت کنم که مشکل سخت افزاریش رو بگیری ؟؟
            حالا هرجور شما بفرمائید من در خدمتتون هستم .

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : درخواست راهنمایی در مورد تعمیر مشکل ع&

سلام
              فیلم و عکس رو دیدم

باید ای سی ایپرام را با فایل سالم پروگرام کنید ویا اینکه از آی سی خام استفاده کنید.
              دوم : می تواند پنل خراب باشد.

ضمن اینکه تعمیر LCD نیاز به تخصص بالا و ابزار خاص خودشو داره .مثل پروگرامر ویا هیتر برای قطعات SMD .

اقای کاخکی ما تعمیرگاه صوتی وتصویری داریم وتعمیرات CRT وLCD هم بخشی از کارمون هست .ولی چه جوری راهنماییت کنم که مشکل سخت افزاریش رو بگیری ؟؟
              حالا هرجور شما بفرمائید من در خدمتتون هستم .
              eeprom؟ مگه میشه؟!همون آی سی 24C64؟
              تجهیزات هم اسکوپ .هیتر دارم.از لحاظ لحیم کاری هیچ مشکلی ندارم و خوراکمه.
              چطور میتونم از سالم بودن پنل مطمعن بشم؟
              بطور کاملا غریزی به اون برد کوچکه که بین برد اصلی و پنل قرار داره شک دارم!یک ای سی هم روی همون برد هست که با فلش مشخص کردم (عکس 19062012108) یکم غیر عادی داغ میشه.
              این گاهی درست شدن های خودبخود دلیلش چی میتونه باشه؟
              راستی خودم تلویزیونهای CRT میتونم تعمیر کنم ولی LCD کاملا متفاوته! :mrgreen:
              مرسی

دیدگاه

مشکل میتونه نرم افزاری باشه و از طریق اپگرید نرم افزاری و یا فایل فلش مطمئن ؛؛ مشکل حل بشه
                قبل از هرکاری سعی کن فایل فلشش را پیدا کنی و چک کنی و یا از اطلاعات ایپرام و فلش کپی بگیری .

اما عیب شبیه به این را در سامسونگ داشتم که برد TFT خراب بود.
                همان بردی که به قول شما بین ماین و پنل قرار دارد:

ممکن است با سرویس این برد و هیتر گرفتن درست شود.

دیدگاه

سلام
                  اقای کاخکی تلوزیون رو چیکار کردید؟؟
                  یه تست میگم انجام بده تا مشکل تفکیک بشه ؛شما خروجی تصویر را به دستگاه دیگه وصل کن ببینید تصویر سالم است یا نه ؟؟ اگر سالم بود که از پنل دستگاه به عبارتی ماژول های برد ادرس پوسیدگی پیدا کرده
                  اگر نه که با نرم افزار یا تعویض خازنهای خط 5 یا 3.3 برطرف میشود

ای کاش همشهری بودیم می اوردی براتون درستش میکردم و یه پول خوبم ازتون میگرفتم :icon_razz: :redface:

دیدگاه

سلام
                    اقای کاخکی تلوزیون رو چیکار کردید؟؟
                    یه تست میگم انجام بده تا مشکل تفکیک بشه ؛شما خروجی تصویر را به دستگاه دیگه وصل کن ببینید تصویر سالم است یا نه ؟؟ اگر سالم بود که از پنل دستگاه به عبارتی ماژول های برد ادرس پوسیدگی پیدا کرده
                    اگر نه که با نرم افزار یا تعویض خازنهای خط 5 یا 3.3 برطرف میشود

ای کاش همشهری بودیم می اوردی براتون درستش میکردم و یه پول خوبم ازتون میگرفتم :icon_razz: :redface:
                    سلام
                    فعلا که هیچکار
                    این تلویزیون خروجی تصویر نداره هرچند فکر نکنم اون قسمتهاش مشکل داشته باشه چون از ورودی ها هرچی که باشه HDMI -RGB-COMPONENT و...همش همینطوره حتی منوهای خود تلویزیون همونطوره و کند اجرا میشه.
                    راستی مدل دقیقش هم LC-32imf4 هستش
                    یعنی ممکنه از تغذیه باشه؟

دیدگاه

یعنی ممکنه از تغذیه باشه؟
                      اقای کاخکی الان در مورد تلوزیون شما با همکاران صحبت کردم اونام نظرشون رو ایپرام و برد TFT بود.مثلا یکی از همکاران گفت موردی داشتم که با ایپرام هم حل نشده ؛یا اینکه یکی دیگشون در تلوزیون LG چنین موردی داشتم با تعویض برد TFT مشکل رفع شده .ولی فردا با یکی از همکاران که نمایندگی LG داره تماس میگیرم وازشون در این مورد سوال میپرسم .
                      اقای کاخکی یه پیشنهاد به عنوان یه دوست و یه تعمیرکار بهتون میکنم واون اینکه همیشه چیزهای شناخته شده و مارک بخرید در تمام زمینه ها .مثلا سامسونگ ؛ال جی؛سونی و..... مثلا اگر تلوزیون شما یکی از اینها بود تا الان مشکلشو حل کرده بودیم .چون هم نقشه داشتم هم تجربه خودم و دوستان بود .در صورتیکه من اولین بارم هست چنین تلوزیونی رو شنیدم

دیدگاه

اقای کاخکی الان در مورد تلوزیون شما با همکاران صحبت کردم اونام نظرشون رو ایپرام و برد TFT بود.مثلا یکی از همکاران گفت موردی داشتم که با ایپرام هم حل نشده ؛یا اینکه یکی دیگشون در تلوزیون LG چنین موردی داشتم با تعویض برد TFT مشکل رفع شده .ولی فردا با یکی از همکاران که نمایندگی LG داره تماس میگیرم وازشون در این مورد سوال میپرسم .
                        اقای کاخکی یه پیشنهاد به عنوان یه دوست و یه تعمیرکار بهتون میکنم واون اینکه همیشه چیزهای شناخته شده و مارک بخرید در تمام زمینه ها .مثلا سامسونگ ؛ال جی؛سونی و..... مثلا اگر تلوزیون شما یکی از اینها بود تا الان مشکلشو حل کرده بودیم .چون هم نقشه داشتم هم تجربه خودم و دوستان بود .در صورتیکه من اولین بارم هست چنین تلوزیونی رو شنیدم
                        ممنون بابت لطفتون
                        ولی ایکس ویژن مارک معروفیه که !چطور نشنیدین http://www.maadiran.com/ProductDetails.aspx?ProID=292
                        به هرصورت این تلویزیون رو ما چهار سال پیش خریدیم
                        خوب این برد TFT رو از کجا باید پیدا کنم؟
                        اصلا کار برد TFT چیه؟
                        راستی این رو هم بگم که تمام وسایلش حتی پنل و بیشتر آی سی هاش هم ساخت samsung هست و حتی کنترل سامسونگها هم به این میخوره
                        حالا ای سی eeprom کدومه؟ همون 24C64 یا ای سی دیگه ای؟
                        مشکل اینجاست که من اصلا نمیدونم هر قسمت تو این تلویزیونها چکار میکنه!

دیدگاه

ممنون بابت لطفتون
                          ولی ایکس ویژن مارک معروفیه که !چطور نشنیدین http://www.maadiran.com/ProductDetails.aspx?ProID=292
                          به هرصورت این تلویزیون رو ما چهار سال پیش خریدیم
                          خوب این برد TFT رو از کجا باید پیدا کنم؟
                          اصلا کار برد TFT چیه؟
                          راستی این رو هم بگم که تمام وسایلش حتی پنل و بیشتر آی سی هاش هم ساخت samsung هست و حتی کنترل سامسونگها هم به این میخوره
                          حالا ای سی eeprom کدومه؟ همون 24C64 یا ای سی دیگه ای؟
                          مشکل اینجاست که من اصلا نمیدونم هر قسمت تو این تلویزیونها چکار میکنه!
                          سلام
                          اقا از اینکه من دور جواب میدم عذرخواهی میکنم چون پیگیر کارتون هستم .
                          یکی از همکاران که نمایندگی lg داره میگه که چندین حالت میتونه اتفاق افتاده باشه .که من 2 مورد جدید و بهتون میگم
                          1: lcdهای lg یه گزینه ای داره که برای تشخیص رنگ ازش استفاده میکنه .مثلا میخان ببینن رنگ قرمز داره یا نه ؟؟وقتی اون گزینه رو میزنی تمام صفحه قرمز رنگ میشه یا بزنی blue ،ابی میشه و.... که اتفاقا میگفت ما به مشتری هامون میگم اگر یه موقع جدولی اومد رو صفحه و شما نتونستد باهاش کار کنید تلوزیون رو خاموش کنید. که به احتمال زیاد برای شما چنین چیزی میتونه اتفاق افتاده باشه .

2:بعضی مواقع تلوزیون یه شکی بهش وارد میشه و نیاز به این هست که ریست داده بهشه تا مشکل نرم افزاریش حل بشه .که نحوه ریست دادن در tv ها مختلف هست .مثلا در بعضی از LG ها روی شاسی یه جامپر داره که کنارش نوشته RESET .این جامپر رو برمیداری و برای یه لحظه اتصال کوتاش میکنی و ریست داده میشه .ضمن اینکه در بعضی از شاسی ها نزده RESET ولی در نقشه زده .

2:الف)بعضی از TV ها باید با (کنترل منو سرویس) وارد بشی و ریست بدی.که کنترل هم مخصوص هر نمایندگی هست .که رایگان بهمون میدن .مثلا برای سامسونگ که ماداریم شرکت 150 به غریبه ها میفروشه .یا ال جی 160 تومان فروش ازادش هست .

شما یه نگاهی تو بردها بنداز ببین چیزی بنام RESET پیدا میکنید؟؟کنار جامپر ها

مطمئن هستی که خودت یا کس دیگه وارد منو نشده و رنگ رو به RED تبدیل نکرده باشه ؟؟ یه دفعه خودش اتوماتیک اومده رو صفحه و حواستون نبوده و دستکاریش کرده باشید ؟؟

اره 24C64 در این نوع TV ایپرام هست

تو TV LCD ها بردها رو تعویض میکنن .و فقط برد تغذیه قابل تعمیر هست .تعویض برد هم فقط نمایندگی ها دارنند.تو بازار موجود نیست.

دیدگاه

سلام
                            اقا از اینکه من دور جواب میدم عذرخواهی میکنم چون پیگیر کارتون هستم .
                            یکی از همکاران که نمایندگی lg داره میگه که چندین حالت میتونه اتفاق افتاده باشه .که من 2 مورد جدید و بهتون میگم
                            1: lcdهای lg یه گزینه ای داره که برای تشخیص رنگ ازش استفاده میکنه .مثلا میخان ببینن رنگ قرمز داره یا نه ؟؟وقتی اون گزینه رو میزنی تمام صفحه قرمز رنگ میشه یا بزنی blue ،ابی میشه و.... که اتفاقا میگفت ما به مشتری هامون میگم اگر یه موقع جدولی اومد رو صفحه و شما نتونستد باهاش کار کنید تلوزیون رو خاموش کنید. که به احتمال زیاد برای شما چنین چیزی میتونه اتفاق افتاده باشه .

2:بعضی مواقع تلوزیون یه شکی بهش وارد میشه و نیاز به این هست که ریست داده بهشه تا مشکل نرم افزاریش حل بشه .که نحوه ریست دادن در tv ها مختلف هست .مثلا در بعضی از LG ها روی شاسی یه جامپر داره که کنارش نوشته RESET .این جامپر رو برمیداری و برای یه لحظه اتصال کوتاش میکنی و ریست داده میشه .ضمن اینکه در بعضی از شاسی ها نزده RESET ولی در نقشه زده .

2:الف)بعضی از TV ها باید با (کنترل منو سرویس) وارد بشی و ریست بدی.که کنترل هم مخصوص هر نمایندگی هست .که رایگان بهمون میدن .مثلا برای سامسونگ که ماداریم شرکت 150 به غریبه ها میفروشه .یا ال جی 160 تومان فروش ازادش هست .

شما یه نگاهی تو بردها بنداز ببین چیزی بنام RESET پیدا میکنید؟؟کنار جامپر ها

مطمئن هستی که خودت یا کس دیگه وارد منو نشده و رنگ رو به RED تبدیل نکرده باشه ؟؟ یه دفعه خودش اتوماتیک اومده رو صفحه و حواستون نبوده و دستکاریش کرده باشید ؟؟

اره 24C64 در این نوع TV ایپرام هست

تو TV LCD ها بردها رو تعویض میکنن .و فقط برد تغذیه قابل تعمیر هست .تعویض برد هم فقط نمایندگی ها دارنند.تو بازار موجود نیست.
                            خیلی ممنون بابت پیگیرت
                            مورد 1 که کاملا منتفی هست چون تلویزیون مشکل رنگ نداره و رنگها رو درسته پررنگ نشون میده ولی همگی درست هستن و همه رنگها موجوده
                            مشکل اصلی صحنه آهسته بودنشه
                            مورد 2 هم چک میکنم ببینم چنین چیزی هست یا نه هرچند فکر نکنم مشکل نرم افزاری داشته باشه چون بگیر نگیر داره یه وقت میبینی 1 روز هم کار میکنه و خراب نمیشه یه وقت چند روز خرابه و درست نمیشه.
                            دو نکته فکر کنم کم اهمیت رو هم بگم شاید باز هم کمکی باشه
                            1- وقتی تلویزیون درست کار میکنه بعضی وقتا مثلا هر یک ربع تا یک ساعت وسط تصویر یک خط چشمک خیلی سریع میزنه و باز درست میشه شاید کسی اصلا متوجه هم نشه
                            2- وقتی خرابه فقط پیکسلهای ردیف بالا (اولین ردیف افقی پیکسلها)درستند و مشکلی ندارند ولی حدود 20 ردیف افقی پایین تصویر کاملا قاطی هستند(تو فیلم هم معلومه)
                            اینطور که شما میگی احتمالا دیگه این تلویزیون ،تلویزیون بشو نیست!میشه پنلش رو با میکرو راه انداخت؟ :mrgreen: :eek: :eek: :eek:

دیدگاه

هرچند فکر نکنم مشکل نرم افزاری داشته باشه چون بگیر نگیر داره یه وقت میبینی 1 روز هم کار میکنه و خراب نمیشه یه وقت چند روز خرابه و درست نمیشه:
                              بهر حال چون دسترسی به دستگاهتون ندارم .ضرر نداره که یه ریستش بدی .
                              اگر رو شاسی نبود
                              با کنترل این دکمه ها رو سریع بزن شاید جواب بده .این برای LCD XVISION هست .چندین مرتبه امتحان کن
                              POWER OFF - MENU - MUTE- OK - POWER ON

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X