ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32
    2012/06/27
    8
    1

سيم کشي روشنايي

سلام,من يه ساختمان قديمي رو نور پردازي کردم و بار رو تقريبا بين سه فاز تقسيم کردم,وقتي پروژکتورها روشن ميشن سيم نول خيلي گرم ميشه ولي سيم سه فاز هيچ حرارتي نداره,مگه اگه بار متعادل باشه جريان نول صفر نميشه؟ لطفا راهنمايي کنيد. با تشکر
    2007/02/18
    مشهد
    2,404
    148

پاسخ : سيم کشي روشنايي

امپر هم گرفتی ببینی چقدره ؟؟؟

هر زمان تونستید مطلبی رو به مادربزرگتون بفهمونید یعنی اینکه اون مطلب رو درست فهمیدید البرت انیشتن

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن
    2012/06/27
    8
    1

نه,ساختمانش هم گرد هست و سيم اخرين پروژکتور رو به اولي وصل کردم(حالت حلقه اي),به هر فاز حدود1500تا2000وات مصرف کننده وصل هست و محيط حلقه حدود90متر با 4 رشته سيم4 در دور ساختمان و با يه کابل4*4 حدود 50متر به تابلو اصلي متصل هست
    2012/06/15
    همین آب و خاک
    101
    0

به هر فاز حدود1500تا2000وات مصرف کننده وصل هست
    شاید به این دلیله که کسینوس فی همشون رو یک گرفتی در حالی که ممکنه 1 نباشه.شما باید توان ظاهری (ولت-آمپر)هر فاز رو به طور متعادل در بیاری.البته این رو به طور کلی گفتم.برا لامپ با توان پایین نمی دونم ولی برا پروژکتور فکر می کنم تاثیر گذاره.
    دوستان نظرتون چیه؟
    خدایا نمی گویم دستم را بگیر .... عمریست گرفته ای ..... مبادا رها کنی
    2012/04/06
    65
    0

این کسیسنوس فی همه رو 1 گرفتی یعنی چی و اصلا خود این کسیسنوس فی چی هست و موارد کاربردش و نحوه محاسبه اش چطوره؟
    همه انسان ها هدفند پس هیچ گاه آنها را وسیله رسیدن به اهدافت قرار مده
    2012/05/13
    Planet Earth
    861
    365

این عیب میتونه از ارت ترانس توزیع هم باشه شایدم همون طور که گفتند مال توان مصرفی زیاد باشه یا نول را دوتا کنید یا سیمش را شمارش را بالا ببرید ولتاژ و جریان سیم نول چند هست؟
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)
    2012/04/06
    65
    0

این رو هم جواب بدین ممنون میشم (این کسیسنوس فی همه رو 1 گرفتی یعنی چی و اصلا خود این کسیسنوس فی چی هست و موارد کاربردش و نحوه محاسبه اش چطوره؟)
    همه انسان ها هدفند پس هیچ گاه آنها را وسیله رسیدن به اهدافت قرار مده
    2012/06/19
    121
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezabagheri14
    سلام,من يه ساختمان قديمي رو نور پردازي کردم و بار رو تقريبا بين سه فاز تقسيم کردم,وقتي پروژکتورها روشن ميشن سيم نول خيلي گرم ميشه ولي سيم سه فاز هيچ حرارتي نداره,مگه اگه بار متعادل باشه جريان نول صفر نميشه؟ لطفا راهنمايي کنيد. با تشکر
    !!
    يه سوال فني
    دوسته عزيز مگه با بار اهمي (روشنايي) هم ميشه كه بار متعادلي ساخت كه جريان صفر بشه؟! oo:
    از اون گذشته ؛ مگه شما داري پرژكتورها رو ستاره ميبندي كه توقع داري جريان صفر بشه ؟؟ oo:
    والا اگه من درست منظوره شما رو فهميده باشم طبيعيه كه نول گرم بشه
    شما داري از 3 تا سيمه 4 جريان ميكشي بعد جمع اون 3تا جريان رو وارده يك سيم 4 ميكني !
    چطوري انتظار ميره كه جريان صفر بشه؟؟ مگر در صورتي كه به روش خاصي مثه ستاره بسته شده باشن.
    اگه من اشتباه منظورتو فهميدم لطفا قضيه رو بشكاف ! :eek:
    2012/06/15
    همین آب و خاک
    101
    0

چطوري انتظار ميره كه جريان صفر بشه؟؟ مگر در صورتي كه به روش خاصي مثه ستاره بسته شده باشن.
    ببین برای هر تعداد بار معین (لامپ) یک فاز ویک نول داریم.خوب اینجوری ستاره میشه دیگه :nice:

دوسته عزيز مگه با بار اهمي (روشنايي) هم ميشه كه بار متعادلي ساخت كه جريان صفر بشه؟!
    ببین 3 تا فاز داریم که اختلاف ولتاژشون 120 درجه میشه.حالا فرض کن 3 تا باری که به هر فاز وصله دارای امپدانس مساوی باشد (بر فرض 3 تا مقاوت اهمی خالص).دامنه جریان هر فازمون میشه تقسیم دامنه ولتاژ سینوسی بر مقاومت هر فاز و فاز جریانهامون هم مثل ولتاژ با هم اختلاف 120درجه دارن.پس جمع برداری جریانهامون صفر میشه و جریانی از نول نمیگذره.
    خدایا نمی گویم دستم را بگیر .... عمریست گرفته ای ..... مبادا رها کنی
    2012/05/13
    Planet Earth
    861
    365

نقل قول نوشته اصلی توسط esafb52
    این رو هم جواب بدین ممنون میشم (این کسیسنوس فی همه رو 1 گرفتی یعنی چی و اصلا خود این کسیسنوس فی چی هست و موارد کاربردش و نحوه محاسبه اش چطوره؟)
    میدونیم که توان اکتیو مصرفی از حاصل ضرب ولتاژ در جریان در کسینوس فی هست این کسینوس فی معمولا برای بارهای سلفی مثل موتور ها حول 0.8 هست از کسینوس فی در انتخاب شماره کابل ها هم استفاده میشه چون در واقع دارای نقشی در محاسبه توان اکتیو هست البته این موضوع معمولا برای بارهای خانگی 1 فرض میشه چون سیم کشی هزینه بری ندارد اگر دوست دارید فرمولی هم اثبات کنم که این کسینوس فی از کجا اومده داخل فرمول توان بفرمایید(این کسینوس فی و بسطهاش همه جا هست از قدرت گرفته تا مخابرات :eek: )
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32