اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اقا یه جونمرد نیست کمک کته؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اقا یه جونمرد نیست کمک کته؟

سلام تروخدا کمک کنید من می خوام یه ولت متر بسازم :cry2:2روزم بیشتر از وقتم نمونده خیلی پیش رفتم ولی هنوزم گیر داره اگه خواستین میتونم مدارم هم بذارم مر30

پاسخ : ولت متر

میخوای با میکرو باشه یا بدون میکرو............رنج اندازهگیری........dc or ac ......... به هر حال من ایسی 7107 با چند قطعه و سون سگمنت ولتمتر میشه ...... مدارات هم تو اینترنت و اگه تو انجمن سرچ کنی زیاد پیدا میشه........... به هرحال اگه خواستی بگو شماتیک وpcb وتوضیحات این ولتمتر 7107 برات بزارم
    ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

پاسخ : ولت متر

سلام اولا ممنون
      ولی باید بگم این پروژه منطقی امه نمی شه با میکرو ساخت باید از یه روشی به اسم شیب دوگانه استفاده کنم
      رنجش هم 0 تا 2 ولت هست
      به این صورت که اول یه ولتاژ از ورودی می گیره به یه انتگرالگیر می ده بعد خروجیش به یه شمارنده فرستاده می شه و شمارنده تا جایی که برابر با ورودی بشه میشماره و اون رو داخل یک لچ میریزه تا دخیره کنه وقتی به مقدار دلخواه رسید در اولش یه سوییچ داره که اون سوییچ میاد و یک ولتاژ رفرنس رو انتخاب می کنه تا خازن انتگرالگیر دشارژ بشه
      بازم اگه بخواهید می تونم توضیحات بیشتر بدم الان مشکل من اینه که (البته زیاد مشکل دارم ولی اولش) من چه جوری به سوییچ بفهمونم که الان خازن تخلیه شده و عوض شه ورودی dc
      ممنون :eek:

دیدگاه

پاسخ : اقا یه جونمرد نیست کمک کته؟

نوشته اصلی توسط mingil
        سلام تروخدا کمک کنید من می خوام یه ولت متر بسازم :cry2:2روزم بیشتر از وقتم نمونده خیلی پیش رفتم ولی هنوزم گیر داره اگه خواستین میتونم مدارم هم بذارم مر30
        سلام-ولتمتر دیجیتال که راحته با میکرو
        فقط باید دقت کنی ولتاژ روی پایه از 5 بیشتر نشه(با تقسیم مقاومتی تنظیم کن) بعدشم ADC کن
        بگذار سرنوشت هر راهي که مي خواهد برود،ما راهمان جداست...
        بگذار اين ابرها تا مي توانند ببارند،ما چترمان خداست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X