اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه نویسی برای ارتباط دادن سنسور رطوبت SHT11 و میکروکنترلر16f877aبا پیکبیسیک

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه نویسی برای ارتباط دادن سنسور رطوبت SHT11 و میکروکنترلر16f877aبا پیکبیسیک

با سلام به اساتید بزرگوار
    کسی هست کمک کنه یه برنامه تر وتمیز براراه اندازی سنسور رطوبت sht11 توسط میکرو 16f877a با زبان برنامه نویسی پیک بیسیک بنویسیم؟
    پیشاپیش از کمکتون متشکرم
    خواهش میکنم اساتید در خصوص خطوط برنامه و عملکرد آن توضیح بدن

پاسخ : برنامه نویسی برای ارتباط دادن سنسور رطوبت SHT11 و میکروکنترلر16f877aبا پیکبیسیک

لطف میکنین دیتاشیت سنسور رو قرار بدین؟

ضمنا سعی کنین با زبان سی واسش برنامه بنویسین که راحت تر پیدا میشه!

دیدگاه

پاسخ : برنامه نویسی برای ارتباط دادن سنسور رطوبت SHT11 و میکروکنترلر16f877aبا پیکبیسیک

سنسور sht11 d سنسور خازنی + مدار 555 + مدار فرکانس متر === رطوبت سنج
      یا
      مدار RC +واحد ADC +واحد تایمر == رطوبت سنج

دقت مدار با 555 بیشتر شما بیشتر دنبال یک مدار فرکانس متر باشید

دیدگاه

سلام به همه
        دوستای عزیز دیتاشیت سنسور را از آدرس زیر دانلود کنید:
        http://www.techtoys.com.hk/Components/SHT1x/SHT1x.pdf

چون کد مربوط به picbasic برای این سنسور که کامل و درست باشه عملا پیدا نمیشه و از طرفی به خاطر سادگی این کامپایلر (و اینکه من و گروهم فقط این زبانو بلدیم)
        و همچنین اگر یه کد سالم در این خصوص با پیک بیسیک همراه با توضیحات کامل بنویسیم یه جوری یه مرجع سودمند درست کردیم . این درخواست همکاری رو از اساتید درخواست کردم
        من خودم شروع به یه مطالعه فشرده در این خصوص کردم که هرچی رو که به نتیجه برسم تو این فروم می نویسم
        ممنوه از هرکسی که کمک می کنه
        sana

دیدگاه

ببینین بهتره که بیخیال بیسیک بشین.مخصوصا اون کامپایلر! چون از شدت سادگی واسه اینطور کارها جوابگو نخواهد بود.(اگه هم بتونین با کلی دردسر همراه میشه-نظر شخصی)

اما اگه همچنان اصرار بر PICBasic pro دارین؛ میتونم واستون یه فایل آموزش همین کامپایلر رو که به زبان فارسی هم هست بفرستم واستون یا لینک دانلودش رو اینجا قرار بدم.

پیشنهاد نهایی: دیتاشیت اطلاعاتی که داده؛ تا حد زیادی به نظرم واضح میاد.اما با عرض شرمندگی الان وقت کافی برای مطالعه دقیق ندارم.فقط همین به چشمم خورد که برای اتدازه گیری رطوبت و دما فرمولی رو معرفی کرده بود(صفحه 5 دیتاشیت) که با نوشتن اون فرمول توی کد برنامه؛ میشه رطوبت رو بدست آورد.

دیدگاه

شاهرخ جان سلام
            میخواستم بدونم فایل آموزشی که داری مربوط به زبان c است یا بیسیک چون بیسیک رو خوب بلدم ولی c رو نه اگر در خصوص c چیزی داری که راحت بشه اونو یاد گرفت برام بفرستیش خیلی خیلی ممنون میشم ایمیلم هم اینه *****@gmail.com
            با تشکر

دیدگاه

آقا من بالاخره برنامشو با بیسیک نوشتم خیلی خوب جواب داد به زودی میزارم تو همین فروم :wow:

دیدگاه

هیچ راهی نیست بتونیم یه فایل رو تو این فروم پلود کنیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sanalink
                  هیچ راهی نیست بتونیم یه فایل رو تو این فروم پلود کنیم؟
                  اگه میخواین کد رو قرار بدین؛ زیر گزینه ی انتخاب سایز فونت علامت # قرار داره، اونو بزنین و بین دوتا عبارت code که میاد برنامه ای که نوشتین رو قرار بدین.البته واقعا لطف میکنین که میخواین این بزرگواری رو انجام بدین... :nerd: :job:
                  واسه پلود هم بهتره از سایت هایی مثل پرشین گیگ یا پیکوفایل و... استفاده کنین و لینکش دانلود رو اینجا قرار بدین.

دیدگاه

چشم همین کار رو انجام میدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X