اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیفن تصویری با شرایط ویژه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیفن تصویری با شرایط ویژه

دوستان ما یه آیفن تصویری لازم دارم که ( دقیقا" اینکارو انجام بده نه کمتر نه بیشتر) 2 تا ورودی داریم پس میشه 2 تا برد دم در ( شمالی جنوبی) که هر کدوم رو کسی زنشگو زد تصویر همون بیاد روی صفحه گوشی و اگرم خاستی بتونی سویچ کنی روی در های شمالی و جنوبی

پاسخ : آیفن تصویری با شرایط ویژه

نوشته اصلی توسط arvinfx
    دوستان ما یه آیفن تصویری لازم دارم که ( دقیقا" اینکارو انجام بده نه کمتر نه بیشتر) 2 تا ورودی داریم پس میشه 2 تا برد دم در ( شمالی جنوبی) که هر کدوم رو کسی زنشگو زد تصویر همون بیاد روی صفحه گوشی و اگرم خاستی بتونی سویچ کنی روی در های شمالی و جنوبی
    سلام من نگرفتم که چی شد. oo: oo:

مثلا شما 2تا پنل دوربین دار گذاشتی یکی برای در A و یکی برای در B ؟؟و یه ایفون هم گذاشتی برای هر دوی ایناها
    حالا میخای وقتی یه نفر زنگ Aرو زد فقط Aرو نشون بده و وقتی یه نفر B رو زد در Bرو نشون بده ..؟؟؟
    منظورتون اینه ؟؟
    یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

دوست عزیز شما باید گوشیتون قابلیت پشتیبانی 2تا پنل رو داشته باشه(اختلاف قیمت زیادی نداره). شما باید از این گوشی ها بگیرید و وصل کنید به 2 تا پنل. از هر پنل که زنگ بزنن تصویر میاد روی گوشی و از همون گوشی شما میتونی تصویر رو سوییچ کنید. اگر اشتباه متوجه منظور شما نشده باشم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
        آروین جان این آیفونی که شما نیاز داری تو بازار موجوده
        من یک مورد اینجوری نصب کردم
        شرکت تابا اومده گوشی های مخصوص این کار رو ساخته که روی گوشی دو تا کلید برای سویچ کردن داره که هر کدوم از پنل ها رو بتونی نگاه کنی
        البته جدیدا اکثره گوشی های تابا دوتا سوکت برای دوتا پنل داره ولی اون شستی که بشه پنل مورد نظر رو نگاه کرد فقط گوشی ها ی مخصوص خودش داره
        موفق باشی

دیدگاه

بله دکتر جون همینه منظورم.

بهزاد جان میدونی چیه همسایه ها گیر دادن بیا آیفنامونو تصوریی کن . منم مدارشو یکی 2 بار دیدم فقط البته مدار آیفن معمولی رو کامل بلدم میگن که با همون سیمکشی میشه بستش . شما که تجربه داری میتونی بگی سخته یا آسون؟ و اینکه این مدل 2 تصویری شمار و قیمتش چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx

بهزاد جان میدونی چیه همسایه ها گیر دادن بیا آیفنامونو تصوریی کن . منم مدارشو یکی 2 بار دیدم فقط البته مدار آیفن معمولی رو کامل بلدم میگن که با همون سیمکشی میشه بستش . شما که تجربه داری میتونی بگی سخته یا آسون؟ و اینکه این مدل 2 تصویری شمار و قیمتش چیه؟
            سلام
            دوست عزیزم سعی میکنم امشب برات یه لینک بذارم که با زبان شیرین فارسی و بصورت عملی اموزش نصب ایفون تصویری رو نشون میده.
            یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx

سختیه خاصی نداره
              مثل همون تصویری عادی میمونه :
              از هر گوشی( یا هر واحد) 4 رشته سیم میره به پنل، که در حالت دو پنله از هر گوشی 4 رشته سیم میاد ، 4رشته برای یک پنل و 4 رشته برای پنل دیگه.
              از هر پنل هم درب بازکن دره خودش کنترل میشه به این صورت که هر پنل فعال باشه دره مربوط به همون باز میشه
              احتمالا شما بخاطره این مدارات با خودت فکر کردی شاید سخت باشه؟ نه اون مدارات داخل گوشی هست و چیزه خاصی بهش اضافه نشده
              در حقیقت به سیم کشی آیفون قبلی اگه تصویری بوده 4 رشته سیم اضافه میشه؛ اگه هم صوتی بوده که سیم به اندازه کافی هست
              خیالت راحت باشه مهندس شروع کن به تعویض خدا بزرگه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ^^BEHZAD^^
                سختیه خاصی نداره
                مثل همون تصویری عادی میمونه :
                از هر گوشی( یا هر واحد) 4 رشته سیم میره به پنل، که در حالت دو پنله از هر گوشی 4 رشته سیم میاد ، 4رشته برای یک پنل و 4 رشته برای پنل دیگه.
                از هر پنل هم درب بازکن دره خودش کنترل میشه به این صورت که هر پنل فعال باشه دره مربوط به همون باز میشه
                احتمالا شما بخاطره این مدارات با خودت فکر کردی شاید سخت باشه؟ نه اون مدارات داخل گوشی هست و چیزه خاصی بهش اضافه نشده
                در حقیقت به سیم کشی آیفون قبلی اگه تصویری بوده 4 رشته سیم اضافه میشه؛ اگه هم صوتی بوده که سیم به اندازه کافی هست
                خیالت راحت باشه مهندس شروع کن به تعویض خدا بزرگه
                ممنون از توضیحت، فقط متوجه 1 چیز نشدم از هر گوشی ( از هر واحد ) فقط 4 تا سیم میاد بیرون؟ و برای پنل های 4 رشته برای هر کدوم یعنی با هم موازی میشن دیگه؟

خوب شد گفتی ما در واقع 2 دره ایم و اول در حیاط باز میشه و بعد در داخل راهپله! ( برای این گفتم شمالی جنوبی که آخه بعضی ها اصلا گیج میشن وقتی می گم 2 دره ایم :icon_razz: ) حالا هر کی میاد از بیرون وارد بشه باید یه بار در بیرون رو بزنه که در بازکنش فعال بشه تا من بتونم از بالا درو براش باز کنم بعد باید بیاد در دوم رو بزنه زنگشو که اون فعال بشه بعد من باز کنم؟! این که خیلی ستمه :surprised:

نه سختیش برای این بود که 2نفر کشیدن و نشده و مجبور شدن 2 آیفونه بشن!!! یکی تصویری یکی معمولی. و یه مورد دیگم این بود که شنیدم برق گوشی ها 220 ولته که خیلی فکرمو مشغول کرده!

تا یادم نرفته این قضیه سویچ چیه توی ایفت تصویری؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                  ممنون از توضیحت، فقط متوجه 1 چیز نشدم از هر گوشی ( از هر واحد ) فقط 4 تا سیم میاد بیرون؟ و برای پنل های 4 رشته برای هر کدوم یعنی با هم موازی میشن دیگه؟

خوب شد گفتی ما در واقع 2 دره ایم و اول در حیاط باز میشه و بعد در داخل راهپله! ( برای این گفتم شمالی جنوبی که آخه بعضی ها اصلا گیج میشن وقتی می گم 2 دره ایم :icon_razz: ) حالا هر کی میاد از بیرون وارد بشه باید یه بار در بیرون رو بزنه که در بازکنش فعال بشه تا من بتونم از بالا درو براش باز کنم بعد باید بیاد در دوم رو بزنه زنگشو که اون فعال بشه بعد من باز کنم؟! این که خیلی ستمه :surprised:

نه سختیش برای این بود که 2نفر کشیدن و نشده و مجبور شدن 2 آیفونه بشن!!! یکی تصویری یکی معمولی. و یه مورد دیگم این بود که شنیدم برق گوشی ها 220 ولته که خیلی فکرمو مشغول کرده!
                  خواهش
                  تا یادم نرفته یه چیزی رو اصلاح کنم که اگه آیفون قبلی تون صوتی باشه مثلا یه صوتی 8 واحدی ،اگه بخوای دو پنله بکشی احتمال زیاد باید برای هر واحد یه کابل دو زوج بکشی(4رشته)
                  پس باید متوجه شده باشی که گوشی ها به هیچ وجه موازی نمیشن!!! از هر گوشی 4 رشته سییم مستقیم میره به پنل.
                  البته اگه سیم کشه قبلی از هر واحد یک 4 زوج آورده باشه پایین نیازی نیست، مشکل حله.
                  خب حالا بریم سره موضوع خودمون : ببین داداش اون که گفتم هر پنل فعال باشه دره همون باز میشه یعنی اینکه شما خودت میتونی با شستی روی گوشی اون پنل رو فعال کنی و درشو باز کنی
                  البته به نظره من اگه دوتا در بعد از هم هستند یعنی باید از دوتاش رد بشه طرف چرا میخوای دوپنله نصب کنی ؟؟ از همون پنل که میذاری یه در بازکن هم برای در دوومیه بکش!

تا یادم نرفته این قضیه سویچ چیه توی ایفت تصویری؟
                  کدوم سویچ ؟ همین که میگفتم سویچ میشه رو پنل ها یا اون که میگن سویچر ؟؟؟ اویه رو که من خودم همینجوری میگم
                  ولی دومیه چیزه خاصی نیست یک میکرو سویچ یا سوییچر هست که وقتی پنل روشن میشه و تصویر رو نشون میده اون فعال میشه و یک کنتاکت باز رو میبنده که شما هر کاری میتونی باش بکنی ،مثلا چراغ های دمه در رو روشن کنی
                  بازم اگه چیزی یادم رفت بیزحمت بگو تا بگم . مرسی

دیدگاه

برق 220 ولت رو چطوری میارین پشت مونیتور؟

سویچ هم منظورم این بود:

دیدگاه

هر مانیتور یک کابل دو رشته برای اتصال به برق 220 داره
                      پس باید حواست باشه اگه میخای از صوتی به تصویری عوض کنی حتما باید یه جوری برق رو به مانیتور برسونی ، چون بداخل قوطی کلید پشت صوتی که کسی برق 220 نمیذاره زحمتش پای شماست
                      راستش این سوئیچری که شما تصویرشو گذاشتی من تاحالا توی آیفون تصویری ها ندیدم oo:
                      البته شنیدم که اولین سری آیفون تصویری هایی که وارده بازار شده بوده سوئیچر داشته که احتمالا اینم میتونه از اونا باشه
                      اگر نه هم که من مورده این نوع سوئیچرها اطلاعاتی ندارم :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ^^BEHZAD^^
                        هر مانیتور یک کابل دو رشته برای اتصال به برق 220 داره
                        پس باید حواست باشه اگه میخای از صوتی به تصویری عوض کنی حتما باید یه جوری برق رو به مانیتور برسونی ، چون بداخل قوطی کلید پشت صوتی که کسی برق 220 نمیذاره زحمتش پای شماست
                        راستش این سوئیچری که شما تصویرشو گذاشتی من تاحالا توی آیفون تصویری ها ندیدم oo:
                        البته شنیدم که اولین سری آیفون تصویری هایی که وارده بازار شده بوده سوئیچر داشته که احتمالا اینم میتونه از اونا باشه
                        اگر نه هم که من مورده این نوع سوئیچرها اطلاعاتی ندارم :redface:
                        میشه از سیم E , F استفاده کرد هان؟ :redface:

دیدگاه

این سویچری که عکسو گذاشتین سویچر اسمش سویچر مجتمع هست. قبلا برای اینکه سیم کشی ایفون صوتی رو عوض نکنن میومدن و سویچر رو پشت هر گوشی داخل واحد قرار میدادن.( سیوچرهای کوچیکی بود) اینجوری کلان 4تا سیم برای همه مشترک بود و برای هر واحد هم یک سیم زنگ جدا گانه نیاز بود. الان دیگه معمولا در همه ایفون ها یک سویچر داخل پنل هست و دیگه نیازی نیست شما سویچر مجتمع قرار بدین یا پشت هر گوشی یک سویچ قرار بدین که خودش باعث افت کیفیت میشه. اینجوری کلان برای هر واحد 4 تا سیم جداگانه میکشین. مثلا اگه ساختمان شما 4 واحدی باشه شما میتونید یه کابل 8 زوج (یعنی 16تا سیم) یا 10 زوج (20 تا سیم) استفاده کنید و برای هر واحد 4 تا سیم به پشت پنل و گوشی وصل کنید.
                          در مورد برق گوشی هم نکته جالبی بود استفاده از سیم E , F ایفون صوتی ولی این سیم نارک هست و شما باید محاسبه کنید و ببینید تعداد گوشی های موجود و توان مصرفی چقدر هست و ببینید ایا این سیم تحمل این جریان رو داره یا نه. ولی در کل فکر کنم نمیشه این کارو کرد و ایمن نیست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirna3r
                            این سویچری که عکسو گذاشتین سویچر اسمش سویچر مجتمع هست. قبلا برای اینکه سیم کشی ایفون صوتی رو عوض نکنن میومدن و سویچر رو پشت هر گوشی داخل واحد قرار میدادن.( سیوچرهای کوچیکی بود) اینجوری کلان 4تا سیم برای همه مشترک بود و برای هر واحد هم یک سیم زنگ جدا گانه نیاز بود. الان دیگه معمولا در همه ایفون ها یک سویچر داخل پنل هست و دیگه نیازی نیست شما سویچر مجتمع قرار بدین یا پشت هر گوشی یک سویچ قرار بدین که خودش باعث افت کیفیت میشه. اینجوری کلان برای هر واحد 4 تا سیم جداگانه میکشین. مثلا اگه ساختمان شما 4 واحدی باشه شما میتونید یه کابل 8 زوج (یعنی 16تا سیم) یا 10 زوج (20 تا سیم) استفاده کنید و برای هر واحد 4 تا سیم به پشت پنل و گوشی وصل کنید.
                            در مورد برق گوشی هم نکته جالبی بود استفاده از سیم E , F ایفون صوتی ولی این سیم نارک هست و شما باید محاسبه کنید و ببینید تعداد گوشی های موجود و توان مصرفی چقدر هست و ببینید ایا این سیم تحمل این جریان رو داره یا نه. ولی در کل فکر کنم نمیشه این کارو کرد و ایمن نیست.
                            سیمکشی ما خیلی مزخرفه سیم ها هم همه گیر کردن توی خورطومی! فقط باید با همین سیمکشی یه کارش کرد. من تا حالا ندیدم کسی برق آیفن تصویری رو از دو شاخه برق بگیره! یعنی از همون سیم ها استفاده میکنن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                              سیمکشی ما خیلی مزخرفه سیم ها هم همه گیر کردن توی خورطومی! فقط باید با همین سیمکشی یه کارش کرد. من تا حالا ندیدم کسی برق آیفن تصویری رو از دو شاخه برق بگیره! یعنی از همون سیم ها استفاده میکنن؟
                              نه نه
                              اگه از اون 2تا سیم استفاده کنی فک میکنم واسه خودت مشکل درس کنی
                              اولا که هر واحد قراره برق گوشی خودشو خودش بده و نیازی نیست که از پایین برق بیاری بالا!
                              از اون گذشته اگه بیای به 2 رشته از سیمهای داخل اون کابل برق 220 وصل کنی به احتمال خیلی زیاد نویز میندازه روی سیمکشی بعد یه عمری همه هم سایه ها پشت سرت میگن آیفون ها رو خوب نصب نکرده
                              ببین اگه قوطی کلیدی نیست که بشه توکار برق رو ببری پشت گوشی ، انشالا که دیگه یه پریز نزدیکه گوشی ها هست
                              میتوتی از اون نوع گوشی هایی بگیری که خودش دوشاخه داره بعد بزنی به پریز
                              یا اگه از اونایی میگیری که فقط یه سیم بدون دوشاخه داره میتونی پریز رو باز کنی و از داخل وصل کنی به سیمهای برق.
                              من میگم اگه یکم رو کار کار کنی و کثیف بشه بهتره تا توکار باشه و یکم نویز داشته باشه و "ویز ویز " کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X