اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد تریستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد تریستور

با سلام خدمت همه مهندسای عزیز
    دوستان من یه سوال داشتم در مورد تریستور
    من یه مداری دارم که توش باید از کنترل کننده سیلیکنی استفاده کنم ولی مشکلم اینه که میخوام بعد از اینکه روشن شد حداکثر 100 میکرو ثانیه بعد خاموش بشه این فرمان رو میخوام با اوپتو کوپلر که توسط میکرو کنترل میشه بهش بدم حالا سوالم اینجاست که تریستوری هست که با این سرعت سوئیچ بشه یا نه ؟ یه سری تریستور پر سرعت انگاری هست ولی من اصلا نمیدونم شمارش چنده و علم و دانش ی که مغازه دار های محترم دارن فقط در حد اینه که میگم من فقط شماره قطعه میفهم یعنی چی . الان موندم و نمیدونم که چه شماره ای دارن این قطعات دوستان کسی میتونه منو راهنمایی کنه ؟
    مشکل دیگم مربوط به اپتو کوپلره آیا اون میتونه با این سرعت سوئیچ بشه یا نه از mos 3022 استفاده میکنم
    آیا ترایاک فست هم موجود هست یا نه اگر کسی میدونه این رو هم ممنون میشم ازشون
    و سوال آخر اینکه این تریستور ها یا ترایاک ها کموتاسیون خاصی لازم دارند یا با صفر شدن اختلاف پتانسل اند و کاتد خاموش میشن (این خیلی مهمه برام چون یه بار اشتباه کنم کلی ضرر میکنم)
    خیلی ممنون

پاسخ : راهنمایی در مورد تریستور

با سلام
    باید برای کنترل زاویه آتش تریستور از اپتوکوپلر و ترانس پالس استفاده کنی دوست عزیز
    من فقط همینو میدونم منم دنبالشم اگه مداری پیدا کردی به منم بگگو

دیدگاه

محاسبات بار القایی با بار اهمی فرق داره

محاسبات جریان دی سی با ای سی فرق داره .

بارت و نوع جریانت و شدت جریانت رو مشخص کن تا بهتر بشه جواب داد
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

به نظر من دوست عزیز شما باید یا کتاب الکترونیک صنعتی نوشته م.ه رشید را بخونید یا یه جزوه الکترونیم صنعتی از توی نت گیر بیارید بخونید :nerd:
        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

سلام دوستان ممنون از راهنمایی ها تون ولی منظور من نه زاویه آتش بود (چون اون اصلا بحثش جداست تو مدار من چون اصلا معلوم نست که کی قراره سوییچ بشه)
          و نه محاسبات مربوط به جریان و ولتاژ رو میخواستم رو میخواستم و توی هیچ کتاب و جزه ای اصولا شماره یه تریستور فست رو ذکر نمیکنن
          من فقط میخواستم بدونم که تریستور های معمولی چقدر زمان سوییچشون طول میکشه و تریستور های فست چقدر و شماره یه تریستور فست رو میخواستم و تا اونجایی که من میدونم نوع بار خیلی تو سرعت سوییچ تاثیر نداره
          راستی یه تریستور فست پیدا کردم و خریدم فقط الان شمارش یادم نیست ولی بعدا میگم

دیدگاه

تا اونجایی که من میدونم نوع بار خیلی تو سرعت سوییچ تاثیر نداره
            تو این یافته ات کلا تجدید نظر کن .
            تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
            داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X