اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهبود روشنایی ذره بین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهبود روشنایی ذره بین

درود به همه
    همونطور که گفتم این حتی در حد یه پروژه هم نیست ولی گذاشتم شاید به کار یکی بیاد که اونم حتی خودش یه دنیاست.
    من یه پایه ذره بین داشتم که هر چند چراغ داشت ولی مالی نبود(یه تک ال ای دی بود)و مدام باطری میخورد.(اون پایینا عکسش هست)

گفتم چیکار کنم وضعیت بهبود پیدا کنه . گفتم براش لامپ میذارم . اول قصدم این بود که از این ریسه شیلنگی های موجود تو بازار از نوع ال ای دی بذارم دیدم این میشه یه چیز حاضر و آماده وتلاشی براش نشده اومدم این کارو کردم:
    من یه خورده از این ریسه شیلنگی های رشته ای داشتم که زیاد به کارنمیومد(همونطور که میدونید اینا زیر 1 متر روشن نمیشن به خاطر سری بودم لامپ ها) اومدم اونو لایه هاش رو جدا کردم:

بعد لامپ ها رو کشیدم بیرون:

#
    #

بعد اونی که موند رو چون از توش سیم رد شده بود و خوشم نمیومد گذاشتم تو هیتر گرم که شد گرفتم کشیدم و درش اوردم:

حالا به تعداد25 عدد از این اس ام دی ها داریم همینایی که باهاش لامپ صفحه کیلومتر رو عوض میکنن,میایم تو جای قبلی لامپ ها که یه مقدارهم گشادش کردیم اینا رو میذاریم به شیوه سری کردن : (به عکس ها دقت کنید خوشبختانه عکس ها تا حدودی گویا هستن)

#

#

خوب حالا مدار ولتاژ:
    ما میخایم مدارمون با برق مستقیم باشه پس به این قطعات نیازه:
    1-دیود پل اس ام دی
    2-مقاومت 300 اهم 1وات
    3-مقاومت 680کیلواهم اس ام دی
    4-خازن پلی استر 400 ولت 333 که میشه 33نانوفاراد
    5-25 تا لامپ
    مدار پیچیده ای هم نداره که بخام ترسیم کنم یه طرف دیود پل مربوط به پایه متناوب رو میدی به مقاومت 300 اهم(سری ) و پایه دیگه رو میدی به خازنمون که حالا اونو با یه مقاوت اس ام دی موازی کردیم .
    تو خروجی هم هیچی نمیذاریم مستقیم میدیم به لامپ ها.
    به همین خوشمزگی.

#

#

#

#

حالا قسمت جا لامپی خود ذره بین رو باز میکنیم و مدار خودش رو میاریم بیرون و زیر پا له میکنیم و در عین حال جارو برای مدار خودمون باز میکنیم.

#

#

#

#

#

حالا کافیه شیلنگی که قبلاً آماده کرده بودیم دور تا دور قاب ذره بین بچر خونیم و سیم ها رو متصل کنیم.

#

#

#

#
    اگه دقت کرده باشید چون تو خود ذره بین کلید تعبیه شده بنابر این کار شکیل تر نشون میده

حالا سیم برق رو وصل کنید و لذت ببرید.

#
    نور خیلی یک نواخت تره.
    و الان من یه هفتس اینو درست کردم از اون روز یسره تو برقه هیچ مشکلی پیدا نکرده(جهت تست عملکرد مدار)

پاسخ : بهبود روشنایی ذره بین

سلام / آفرین به شما :applause:
    یه پیشنهاد هم من میدم
    لبه های ذره بین از سمتی که نگاه میکنید یک نوار چسب مشکی بچسبانید .
    و یا بهتر / ابتدا یک نوار سفید و اینه ای (مثل زرورق نقره ای ) بچسبانید و بعد یک نوار مشکی هم روی ان بپسبانید .
    باید کاری کنید که نور فقط به طرف جسم بتابد و از جسم به چشم منعکس شود . و نباید نور منبع به سمت چشم هم بتابد . چون هم دید محدود میشه (نور منبع بیشتر از نور بازنابش شده از جسم است )و هم شیشه ذره بین حالت اینه ای عمل میکند و نور از طرف جسم کمتر از عدسی عبور میکند .
    1 - فویل یا زر ورق
    2-نوار چسب مشکی

دیدگاه

چطور میتونم این عکسارو پیداشون کنم ؟
      وطن دانلود هم ضد حال شد. کسی احتمالا این عکسارو سیو نکرده ؟

دیدگاه

این فروم قحطی عکس براش پیش اومده
        هر تاپیکی میری عکسها از کار افتادن
        چه توی پلودسنتر خود eca و چه متفرقه قرار داده باشن
        یک آدم خیری یک فکری برداره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X