اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همه پورت ها خروجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

همه پورت ها خروجی

10 تا ال ای دی rgb دارم و یه مگا 32 این10 تا ال ای دی به غیر زمین 30 پایه دارند که باید به مگا32 وصل بشه . نمیخوام از pwm و... استفاده کنم . میخوام آماتوری سه رنگ این ال ای دی ها رو با هم و چرخشی عوض کنم
    هر 4 پورت رو خروجی تعریف کردم اولا آیا این کار درسته یا نه و ثانیا چرا اجرای دستورات اینقدر کنده ؟
    معبودا :
    من در قلب کوچکم چیزی دارم
    که تو در عرش کبریاییت نداری
    من چون تویی دارم
    و تو چون خود نداری ...

پاسخ : همه پورت ها خروجی

1.اگر led ها رو مستقیم به میکرو وصل کرده باشی اونم به تمامه پورت ها کار درستی نیست چون جریانی که از میکرو میکشه خیلی زیاده بهتره منبع تغذیه با آمپر زباد داشته باشی و در حد 2 آمپر و توسط ترانزیستور به طریق سوییچینگ اونارو خاموش روشن کنی که به میکرو فشار نیاد

اگر تاخیر داری ممکنه برنامت مشکل داشته باشه و تاخیر زیادی برای اونا گذاشته باشی

دیدگاه

پاسخ : همه پورت ها خروجی

همونطور که دوستمون گفت اتصال مستقیم ال ای دی ها اشتباهه و مجموعا بیش از 20mlA نباید ار میکرو جریان بکشی.
      اگر برنامت درسته و مشکلی نداره یا delay کمتری بزار یا فرکانس میکرو رو بالا ببر .
      ++BEHnam

دیدگاه

پاسخ : کم آوردن میکرو

دم دستم NOTبود 7404 اونو در مسیر ال ای دی ها گذاشتم ولی بازم مشکل حل نشد دقیقا چی باید بذارم و البته من به تعداد 30 تا باید بذارم
        معبودا :
        من در قلب کوچکم چیزی دارم
        که تو در عرش کبریاییت نداری
        من چون تویی دارم
        و تو چون خود نداری ...

دیدگاه

پاسخ : کم آوردن میکرو

نوشته اصلی توسط امیدوار
          دم دستم NOTبود 7404 اونو در مسیر ال ای دی ها گذاشتم ولی بازم مشکل حل نشد دقیقا چی باید بذارم و البته من به تعداد 30 تا باید بذارم
          سورس برنامتو پلود کن ببینم مشکل کجاست :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X