اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار % 100 عملی منبع سوئیچینگ 50 ولت 100 امپر با کنترل جریان از 10 امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار % 100 عملی منبع سوئیچینگ 50 ولت 100 امپر با کنترل جریان از 10 امپر

بنام خدا
    با سلام
    از دوستان حرفه ای و مهندسین محترم سایت تفاضا دارم مدار منبع تغذیع با ولتاژ 50 ولت و جریان متغییر 10 تا 100 امپر با نمایشگر جریان و ولتاژ که دارای بار حداکثر و دائمی هست رو بصورت سوئیچینگ با ارائه مدار عملی و محاسبه دقیق ترانس با مشخصات کامل جهت انجام پروژه و کمک به ساخت ان مساعدت لازم را مبذول فرمایند . :nerd: با تشکر منتظر کمک بی دریغتان هستیم.
    فرسوده شدن کمال ساخته شدن است . کوه فرسوده می شود خاک می شود و از خاک زندگی !!!

پاسخ : درخواست مدار % 100 عملی منبع سوئیچینگ 50 ولت 100 امپر با کنترل جریان از 10 امپر

عزیزم واقععا میخوای یکی اینکارو برات انجام بذه؟ شوخی که نمیکنی احیانا...اگه شوخیه که هیچی ولی اگه شوخی نیست به نظرت همین الان بری تو بازار دنبال همچین چیزی و بخوای پول بدی بخری همچین چیزی پیدا میشه؟؟؟
    تو این انجمن معمولا دوستان خودشون استارت کارشون رو میزنن و هر کجا احتیاج به راهنمایی داشته باشن کمک میگیرن..
    ولی برای اینکه فکر نکنی من فقط بلدم حرف بزنم عبارت elvSPS 9001 رو تو گوگل سرچ کن و یه فایل PDF رو دانلود کن و بخون.توش نقشه هم داره.

دیدگاه

پاسخ : درخواست مدار % 100 عملی منبع سوئیچینگ 50 ولت 100 امپر با کنترل جریان از 10 امپر

b2 جان ممنون از جواب خوبتون ولی من با مطالعه این پخش دیدم همه حرف از 400 امپر تا 1000 امپر می زنند گفتم حتما 100 امپری براشون یک اسباب بازیه و ده ها نقشه حاضری براش دارن به همین دلیل درخواست فوق رو دادم خوب جناب بی 2 بنظرت تو این توان و ولتاژ از چه نوع ارایش و قطعاتی باید استفاده کنم؟ :eek:

دیدگاه

b2 جان ممنون از جواب خوبتون ولی من با مطالعه این پخش دیدم همه حرف از 400 امپر تا 1000 امپر می زنند
        اره جیگر جون حق داری این به این خاطره که جدیدا هر کی هر مزخرفی به کلش میرسه میاد اینجا مینویسه 5 دقیقه بعدشم میره پاک میکنه...شده مهد کودک...
        خوب جناب بی 2 بنظرت تو این توان و ولتاژ از چه نوع ارایش و قطعاتی باید استفاده کنم؟
        نشد دیگه...پست قبلیمو خوندی؟ گفتم چیو دانلود کن؟ دانللود کردی؟ خوندیش؟ متوجه شدی چه مداریه؟

دیدگاه

با این توان میخواین به چی وصلش کنین؟ :eek:
          زکات علم نشر آن است
          بیشتر با من اشنا بشین :
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
          ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezasat1
            بنام خدا
            با سلام
            از دوستان حرفه ای و مهندسین محترم سایت تفاضا دارم مدار منبع تغذیع با ولتاژ 50 ولت و جریان متغییر 10 تا 100 امپر با نمایشگر جریان و ولتاژ که دارای بار حداکثر و دائمی هست رو بصورت سوئیچینگ با ارائه مدار عملی و محاسبه دقیق ترانس با مشخصات کامل جهت انجام پروژه و کمک به ساخت ان مساعدت لازم را مبذول فرمایند . :nerd: با تشکر منتظر کمک بی دریغتان هستیم.
            :-)) =))
            می گم چیز دیگه نمی خواید ؟ نون اضافه ای سالادی چیزی ؟ :biggrin:
            ماشالا این 100 آمپر و 1000 آمپر و از این جنگولک بازیا که دیگه خز شد رفت
            الان دوستان دارن روی مگا آمپر و گیگا آمپر کار می کنند اونم تازه به صورت فلای بک =)) :-))

نوشته اصلی توسط b e h n a m
            با این توان میخواین به چی وصلش کنین؟ :eek:
            به پورت USB . (احتمالا سه فازه ) :biggrin:

دیدگاه

با سلام
              بی 2 عزیز دانلود کردم اولا که خارجکی بود فقط 1% کلماتو فهمیدم دوما تا جایی که فهمیدم یک اداپتور ازمایشگاهی هست و خیلی پیچیده در جواب اقا بهمن ولتاژ که ثابته ففط امپر متغیره و برای ساخت یک موتور جوش سبک میخوام من زیاد با مدارات سویچینگ کار نکردم و این اطلاعات رو برای شروع میخوام شما هم که تجربه کافی دارید.

دیدگاه

آقا رضا اگه میخواین اینورتر جوشکاری بسازی باید یه سری به تاپیکی که مهندس B2 ایجاد کرده یه نگاهی بندازی و بعد خوندن تمامی صفحات سوالایی که حتما برات پیش میاد رو بپرسی، فک کنم اینطوری دوستان و استاد بهتر بتونن بهتون کمک کنن

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=35565.0

بی 2 عزیز دانلود کردم اولا که خارجکی بود فقط 1% کلماتو فهمیدم
                درضمن اگه بخوای وارد دنیای الکترونیک بشی باید 1% رو حداقل به 50% برسونی!!! چون جز این انجمن هیچ سایت دیگه ای به زبان فارسی نیست که ازش بتونی اطلاعات کسب کنی!

موفق باشید

دیدگاه

ببین دوست عزیز به این راحتی ها هم که شما فکر میکنید نیست.

من خودم به شخصه از مهر ماه سال قبل دارم متوسط روزی 2 ساعت رو این بحث سوییچینگ مطالعه میکنم تازه تازه میخوام صدای جیک جیک بدم. حالا شما میخوای یه شبه قوقولی قوقو کنی؟ ( نه! من موندم واقعا مثال از این بدتر نبود بزنم من؟ oo:؟

به نظر بنده شما یکم مطالعه کن.
                  نمیگی نفهمیدم؟ صفحه ای اینجا 200 تومن ترجمه میکنن مقالات تخصصی رو. 10 صفحه ترجمه کنی میشه 2 تومن. اول مطالعه کن و الفبای سوییچینگ رو یاد بگیر بعد بیا. اگه کسی راهنماییت نکرد خودم برات یه ترانس جوش میخرم. خوبه اینجوری؟ :read:

پی نوشت:
                  من پارسال سر همین سوییچینگ 4 نمره افت معدل داشتم :mrgreen:
                  زکات علم نشر آن است
                  بیشتر با من اشنا بشین :

دیدگاه

با سلام و تشکر از دوستان
                    خوب زبان انگلیسی فعلا مادره علمه و برای پیشرفت باید یاد گرفت اما راجب الکترونیک من خیلی وقته شروع کردم و هنوز مجله علم الکترونیک سال 64 رو دارم فعلا تخصصم تعمیرات تلویزیون و دستگاه های الکترونیک هست ولی تازه به مدارات سوئچینگ بطور جدی علاقمند شدم برا همین خواستم با یک مدار کاربردی شروع کنم و این مدار و انتخاب کردم شاید بنظر بزرگ باشه ولی قول میدم اونو بسازم و با صدای بلند قوقولی قوقو کنم !!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezasat1
                      با سلام و تشکر از دوستان
                      خوب زبان انگلیسی فعلا مادره علمه و برای پیشرفت باید یاد گرفت اما راجب الکترونیک من خیلی وقته شروع کردم و هنوز مجله علم الکترونیک سال 64 رو دارم فعلا تخصصم تعمیرات تلویزیون و دستگاه های الکترونیک هست ولی تازه به مدارات سوئچینگ بطور جدی علاقمند شدم برا همین خواستم با یک مدار کاربردی شروع کنم و این مدار و انتخاب کردم شاید بنظر بزرگ باشه ولی قول میدم اونو بسازم و با صدای بلند قوقولی قوقو کنم !!
                      شما که خودت اینکاره ای! :applause:

یه لطفی کن چند تا مقاله فارسی بخون هرچی یاد گرفتی که ...
                      هرچیم متوجه نشدی تا جایی که میتونم خودم و هرچی که نمیدونم اساتید راهنمایی میکنن...

اولش رو خودم میگم بهت:

تو منابع تغذیه سوییچینگ اول باید یه تغذیه دی سی ایجاد کنی.
                      بعد با توجه بهش بیای و بقیه مدارت رو طراحی کنی.
                      معمولا برای اینکاری که شما میخواید 2 تا منبع تغذیه جدا از هم ساخته میشه.
                      یکی قسمت قدرت که همینی هست که شما میخوای.
                      یکی قسمت درایور مدار که اتفاقا خیلی هم کم توان هست. ( کمتر از 200 میلی امپر) با این قسمت کنترلر مدار رو تغذیه میکنن و درایو کردن گیت ماسفت هارم به این منبع تغذیه میسپارن

بقیشم برو خودت بخون. oo:
                      رشته ات هم که الکترونیکه و میتونی طراحی کنی :nerd:
                      هر جا اشکالی داشتی خوشحال میشم بتونم کمکت کنم.

راستی برای سوییچینگ به این راحتیا نمیتونی قوقولی کنی :mrgreen: حداقل تا زمانی که 10-20 تا سوییچینگ بسازی و توش مهارت لازم رو بدست بیاری. :twisted:
                      زکات علم نشر آن است
                      بیشتر با من اشنا بشین :

دیدگاه

من خودم به شخصه از مهر ماه سال قبل دارم متوسط روزی 2 ساعت رو این بحث سوییچینگ مطالعه میکنم تازه تازه میخوام صدای جیک جیک بدم. حالا شما میخوای یه شبه قوقولی قوقو کنی؟ ( نه! من موندم واقعا مثال از این بدتر نبود بزنم من؟ oo:؟
                        آفرین عجب مثالی زدی :applause:
                        من موندم اینجا تاپیک منابع تغذیست یا مرغداریه. :biggrin:

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

سلام
                          اقا بهنام تشکر از دلگرمی که بهم دادی خوب دیگه نامبرده رنج گنج میسر نمی شود باید کوشش کرد شکست خورد تا پیروز شد .
                          با خوشبینی هم نمیشه اول علم بعد عمل من تازه وارد مبحث سوئچینگ شدم رفتم سراغ 100 امپر!!!!!!!!! خوب خواستیم جهش کنیم !!

دیدگاه

سلام
                            اقا بهنام تشکر از دلگرمی که بهم دادی خوب دیگه نامبرده رنج گنج میسر نمی شود باید کوشش کرد شکست خورد تا پیروز شد .
                            با خوشبینی هم نمیشه اول علم بعد عمل من تازه وارد مبحث سوئچینگ شدم رفتم سراغ 100 امپر!!!!!!!!! خوب خواستیم جهش کنیم !!
                            شما بهتره اول کمی تحقیق و مطالعه بفرمایید و با انواع توپولوژی ها آشنا بشید و کمی ریزه کاریها رو درک کنید بعد حتمآ با علاقه ای که دارید موفق میشید
                            این مبحث بسیار هزینه بر و وقتگیر هست بدون تجربه لحظات تلخ انفجار IGBT و ماسفت میتونه هر علاقهمندی رو مایوس کنه از مدار با توان پایین در انواع توپولوژی ها
                            شروع کنید .

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                              شما بهتره اول کمی تحقیق و مطالعه بفرمایید و با انواع توپولوژی ها آشنا بشید و کمی ریزه کاریها رو درک کنید بعد حتمآ با علاقه ای که دارید موفق میشید
                              این مبحث بسیار هزینه بر و وقتگیر هست بدون تجربه لحظات تلخ انفجار IGBT و ماسفت میتونه هر علاقهمندی رو مایوس کنه از مدار با توان پایین در انواع توپولوژی ها
                              شروع کنید .
                              البته در گفته استاد بگم که به نظر من بهتره اول یکم تحقیق کنی و ببینی کدوم توپولوژی به کارت میاد.
                              بعد بیای و بر اساس اون روی مدارت تحیق کنی.
                              اینجوری هم زودتر میتونی مدار مورد نیاز رو بسازی هم خسته کننده نمیشه برات.
                              شما گفتی 100 امپر 50 ولت؟
                              یعنی 5کیلو وات قدرت واقعی.
                              برو تحقیق کن ببین کدوم توپولوزی به درد این توان میخوره.
                              اینارو باید بهش توجه کنی:
                              ولتاژ وروی ( باید 3 فاز استفاده کنی)
                              قدرت خروجی :nice:
                              اینارو بیاب بعد بیا پست بده.
                              زکات علم نشر آن است
                              بیشتر با من اشنا بشین :

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X