اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا attiny 13 نیاز به اسیلاتور داخلی دارد؟چگونه باید آنرا فعال کرد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا attiny 13 نیاز به اسیلاتور داخلی دارد؟چگونه باید آنرا فعال کرد

با سلام به تمامی دوستان
    من در یک مدار از attiny 13 استفاده کردم. همانگونه که مهندسین گرامی میآ‌دانند attiny 13 پایه XTAL جهت استفاده از کریستال خارجی را ندارد. لذا باید کریستال داخلی را فعال نمود. چگونه باید کریستال داخلی را فعال کنم؟ آیا باید فیوز بیتها را دستکاری کنم؟(در ضمن پروگرامر من از نوعTNM5000 میباشد)
    آیا اصلا میتوان میکرو را بدون کریستال (داخلی یا خارجی) راهآ‌اندازی نمود؟
    زیبا باش و بخند بر هرآنچه زشتی است،چرا که تنهاترین شان تو ،زیبایی است.

پاسخ : آیا attiny 13 نیاز به اسیلاتور داخلی دارد؟چگونه باید آنرا فعال کرد

سلام

من با این سری از avr کار نکردم ولی فکر میکنم باید اوله برنامت مقدار کریستالتو معرفی کنی
    بعد توی فیوزبیتها هم معمولا به صورت پیش فرض فیوز بیت داخلی فعال هست فقط مقدارشو ئرست انتخاب کن
    مخصصوصا اینکه تو این سری پایه ای برای کریستال خارجی نیست
    با مردم همون جوری رفتار کن که دوست داری باهات رفتار کنن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir-ak
      با سلام به تمامی دوستان
      من در یک مدار از attiny 13 استفاده کردم. همانگونه که مهندسین گرامی میآ‌دانند attiny 13 پایه XTAL جهت استفاده از کریستال خارجی را ندارد. لذا باید کریستال داخلی را فعال نمود. چگونه باید کریستال داخلی را فعال کنم؟ آیا باید فیوز بیتها را دستکاری کنم؟(در ضمن پروگرامر من از نوعTNM5000 میباشد)
      آیا اصلا میتوان میکرو را بدون کریستال (داخلی یا خارجی) راهآ‌اندازی نمود؟
      نیازی به قعال سازی نیست
      attiny13 به صورت پیش فرض تو فرکانس داخلی 9.6 مگ هستش
      مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

سلام
        دوستان من میخوام با attiny 13 کار کنم یه مشکلی دارم اون هم در مورد ولتاژ رفرنس adc هست
        پایه ای برای این کار نداره ، دیتاشیت رو هم یه نگاهی کردم منظورش رو نفهمیدم ، گفته از vcc و رفرنس داخلی 1.1 ویا از مقدار اولین adc !!??
        من اگه بخوام مقدارم رفرنس ام قابل تغییر باشه مثلا با یه پتانسیومتر باید چیکار کنم ؟
        ممنون میشم توضیح بدبن

دیدگاه

سلام
          دوستان من میخوام با attiny 13 کار کنم یه مشکلی دارم اون هم در مورد ولتاژ رفرنس adc هست
          پایه ای برای این کار نداره ، دیتاشیت رو هم یه نگاهی کردم منظورش رو نفهمیدم ، گفته از vcc و رفرنس داخلی 1.1 ویا از مقدار اولین adc !!??
          من اگه بخوام مقدارم رفرنس ام قابل تغییر باشه مثلا با یه پتانسیومتر باید چیکار کنم ؟
          ممنون میشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X