اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای پروژه دیتا لاگر micro SD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای پروژه دیتا لاگر micro SD

سلام
    دوستان یک پروژه دیتا لاگر Micro SD با فرمت FAT32 دارم که فوق العاده جالبه و امکانات فوق العاده ای داره . خودم نتونستم ازش جواب بگیرم احتمالا به این دلیل که از این ماژول
    http://store.extremeelectronics.co.in/MicroSD-TF-Module.html
    که من ندارم و فکر نکنم داخل ایران باشه داخلش استفاده شده ولی مطمئنم که جواب میده چون بقیه جواب گرفتند . میخوام ازش جواب بگیرم بعد روش
    کار کنمو تغییرش بدمو کلا یادش بگیرم . چیز خیلی جالبیه . کی پای کاره و فرصت و البته اطلاعات لازمه اولیه رو داره تا با همدیگه استارتشو بزنیمو در تماس
    باشیم ؟
    منتظرم...

پاسخ : کمک برای پروژه دیتا لاگر micro SD

اصلا نیازی به این ماژول ندارید.
    تا اونجایی که من متوجه شدم این ماژول چیزی نیست به جز یه Level Convertor که ولتاژ 5 رو به 3.3 تبدیل کنه
    چند وقت پیش قصد داشتم یه لاگر بسازم و تا یه جاهایی پیش رفتم ولی دیگه وقت نکردم ادامه بدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
      اصلا نیازی به این ماژول ندارید.
      تا اونجایی که من متوجه شدم این ماژول چیزی نیست به جز یه Level Convertor که ولتاژ 5 رو به 3.3 تبدیل کنه
      چند وقت پیش قصد داشتم یه لاگر بسازم و تا یه جاهایی پیش رفتم ولی دیگه وقت نکردم ادامه بدم
      فکر نمیکنما!! آخه ترتیب و اسم پایه های خروجیش فرق می کنه با خود micro SD .
      حالا چی ؟ فرصت می کنید که پروژه رو واستون بفرستمو با هم در تماس باشیمو با همدیگه روش کار کنیم ؟ ولی خداییش می خوام کار کنیما . نمیخوام وسط کار رها یشه . می خوام به نتیجه برسونمش .
      خیلی از پروژش خوشم اومده ...

دیدگاه

اینم چیزی که روش کار کردم

http://malavanfc.persiangig.com/Eca/DATA-Logger.rar

الان که بهش نگاه میآ‌کنم چیز زیادی ازش یادم نمیاد ولی میآ‌تونه از چند تا کانل ADC نمونه برداری کنه و دما رطوبت رو از سنسور SHT11 بخونه
        قابلیت تنظیم تاریخ و زمان رو داره.میآ‌تونید ورودی هاتون رو با کیآ‌پد کانفیگ کنید
        فایلآ‌های ایجاد شده رو داخل LCD بخونید و از RS232 خروجی بگیرید و...

آخرین باری که روش کار کردم 8 ماه پیش بود

دیدگاه

اینم چیزی که روش کار کردم

http://malavanfc.persiangig.com/Eca/DATA-Logger.rar

الان که بهش نگاه میآ‌کنم چیز زیادی ازش یادم نمیاد ولی میآ‌تونه از چند تا کانل ADC نمونه برداری کنه و دما رطوبت رو از سنسور SHT11 بخونه
          قابلیت تنظیم تاریخ و زمان رو داره.میآ‌تونید ورودی هاتون رو با کیآ‌پد کانفیگ کنید
          فایلآ‌های ایجاد شده رو داخل LCD بخونید و از RS232 خروجی بگیرید و...

آخرین باری که روش کار کردم 8 ماه پیش بود

جالبه . میشه بیشتر در موردش توضیح بدید؟ البته ظاهرا با bascom نوشته شده نه C . به هر حال اگه امکاناتشو بیشتر تشریح کنید ممنون میشم .
          پروژه من با C هستش و با فرمت FAT32 کار میکنه و با RS232 میشه تنظیمش کرد و لیست فایلها رو دید و ...

دیدگاه

بله بیسکامه چون من C بلد نیستم!
            خب من نیاز داشتم تا بتونم تغییرات 4 عامل ولتاژ، جریان، دما و رطوبت رو انداره بگیرم و ثبت کنم
            ولتاژ و جریان رو با ADC و دما و رطوبت رو با سنسور SHT11 که دیجیتاله اندازه میآ‌گیرم.
            برای ثبت تاریخ هم از RTC خود میکرو استفاده کردم
            یه کی پد و LCD هم برای کانفیگ سیستک گذاشتم که میشه باهاش تاریخ ، زمان و تعداد ورودی های ADC رو تنظیم کرد و SHT11 رو فعال یا غیر فعال کرد.
            هم میشه به صورت Online اطلاعات رو استخراج کرد و به صورت offline
            online به این صورته که وقتی دستگاه روشنه و کار میآ‌کنه میشه وارد پوشه مورد نظر شد و فایل مورد نیاز رو باز کرد و محتویاتش رو روی LCD دید و به RS-232 فرستاد
            offline هم اینجوریه که دستگاه رو خاموش میآ‌شه و مموری کارت به کامپیوتر وصل میشه
            قابلیا ایحاد پوشهآ‌ی جدید هم در بخش تنظیمات وجود داره.
            چون یه ایده کلی داشتم و هنوز در مورد جزئیات فکر نکرده بودم برنامه این این شکل در اومد.میشه با دوباره نویسی برنامه و استفاده از الگوریتم دقیق تعداد خط های برنامه رو 20 تا 30 درصد کاهش داد

دیدگاه

بله بیسکامه چون من C بلد نیستم!
              خب من نیاز داشتم تا بتونم تغییرات 4 عامل ولتاژ، جریان، دما و رطوبت رو انداره بگیرم و ثبت کنم
              ولتاژ و جریان رو با ADC و دما و رطوبت رو با سنسور SHT11 که دیجیتاله اندازه میآ‌گیرم.
              برای ثبت تاریخ هم از RTC خود میکرو استفاده کردم
              یه کی پد و LCD هم برای کانفیگ سیستک گذاشتم که میشه باهاش تاریخ ، زمان و تعداد ورودی های ADC رو تنظیم کرد و SHT11 رو فعال یا غیر فعال کرد.
              هم میشه به صورت Online اطلاعات رو استخراج کرد و به صورت offline
              online به این صورته که وقتی دستگاه روشنه و کار میآ‌کنه میشه وارد پوشه مورد نظر شد و فایل مورد نیاز رو باز کرد و محتویاتش رو روی LCD دید و به RS-232 فرستاد
              offline هم اینجوریه که دستگاه رو خاموش میآ‌شه و مموری کارت به کامپیوتر وصل میشه
              قابلیا ایحاد پوشهآ‌ی جدید هم در بخش تنظیمات وجود داره.
              چون یه ایده کلی داشتم و هنوز در مورد جزئیات فکر نکرده بودم برنامه این این شکل در اومد.میشه با دوباره نویسی برنامه و استفاده از الگوریتم دقیق تعداد خط های برنامه رو 20 تا 30 درصد کاهش داد
              فرمت ذخیره داده ها روی مموری کارت چطوریه ؟
              اگه یه پروژه بر پایه همین پروژه شما البته کاملتر (با مودم GSm و ...) تعریف کنم فرصت دارید روش کار کنید و الیته از خجالتتونم در بیام؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majidmajid
                فرمت ذخیره داده ها روی مموری کارت چطوریه ؟
                اگه یه پروژه بر پایه همین پروژه شما البته کاملتر (با مودم GSm و ...) تعریف کنم فرصت دارید روش کار کنید و الیته از خجالتتونم در بیام؟
                text
                اسم فایل شامل تاریخ و زمان ایجاد فایل و با پسوند TXT
                برای هر روز یک فولدر جدید ایجاد میشه

خیر.

دیدگاه

ممنون از شما

دوستان کس دیگه ای نیست توی ادامه این تاپیک کمک کنه تا این پروژه رو ادامه بدیم ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X