اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رادیو fm

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رادیو fm

سلام
    اگه رادیوی fm موج رادیویی نگیره مشکلش چیه
    قنديل، تنديس قطره هايي است كه تسليم جاذبه زمين نشدند. "چگوآرا"

پاسخ : رادیو fm

با سلام : اگر همه چیز طبیعی باشه و فقط ایستگاه را نگیره

به احتمال زیاد تیونرش به هم خورده که معمولا با دو عدد سلف که اطراف خازن موج یاب هست و معمولا 3 دور از سیم با ضخامت 1 میلی متر هست میشه دوباره تنظیم کرد

باید کمی فشرده یا باز کنید (حلقه های سیم را) تا روی باند استاندارد تنظیم بشه و این کار با سی و خطا انجام میشه (البته برای ما که دستگاه های مورد نیاز را نداریم)
    --------------------------- --------------------------

دیدگاه

سلام
      اخه این رادیو بقیه موج ها مثل MW و SW را می کیره ولی FM نمیگیره مگه تیونر اینا از هم جدای که بشه تنظیمش کرد oo: :cry:

دیدگاه

بله .

خارن واریابل دوبخش داره .... یک طرفش برای MW و SW و طرف دیگش برای FM هستش

دیدگاه

صدای هیس FM شنیده میشه؟
          :question:

دیدگاه

با سلام : با تغییر و جابجایی در سیم پیچ اسیلاتور (فشار بر حلقه ها و جابجایی اونها) میشه فرکانس تیونر را تغییر داد و فرکانس گیرندگی را به باند اف ام اورد

سیم پیچ اسیلاتور خیلی روی این فشار ها حساس هست و معمولا 3 یا 4 دور سیم ضخیم هست

توجه کن نباید مثلا سیم پیج را در بیاری و تعداد دور را مثلا کم کنی و لحیم کنی بلکه همینطوری که هست باید با فشار دستن یا فاصله انداختن بین حلقه ها این کار را انجام بدی

دیدگاه

اقا با این روش شما مثلا میشه از یه رادیو اف ام مثلا طوری درش بیاریم 0 مگاهرتز تا مثلا چند صد مگاهرتز رو دریافت کرد ؟
              ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

با سلام : نه نمیشه .

البته میشه رادیوی ترکیبی درست کنیم که طیف وسیعی از فرکانس ها را آشکار سازی کنه ولی اینکه با یه دست کاری بر روی رادیو FM بشه همچین کاری را کرد نه نمیشه

البته رادیوهایی که با آی سی تیونر ----------- باشن را میشه دست کاری کرد و بی سیم پلیس - تلفن بیسیم منازل و تاکسی - بیسیم برج فرودگاه و ... را دریافت کرد که این خودش برای کسی که اینکاره هست خیلی جالب توجه و سرگرم کننده هست

شما گفتید از 0 تا .... خوب از صفر تا 30 مگ مدولاسیون دامنه هست و رادیو اف ام مدولاسیون فرکانس (FM) داره پس برای دریافت این فرکانس ها باید از ای سی تیونر AM استفاده کرد

که البته میشه با کمی تلاش کل طیف متوسط و کوتا را دریافت کرد که به نظرم ای سی تیونر TDA1220 که نسبتا قدیمی هم هست خوب باشه مشخصه این آی سی قدرت و تفکیک خوب هست

برای 30 مگ بالا تر هم از ای سی تیونر های مختلفی میشه استفاده کرد فقط باید دید کدام آی سی تیونر پهنای باند بیشتر در اختیار ما قرار میده

بحث دیگه هم اینکه اگر میخواهید با این دستگاه هیچ انواجی از دست شما فرار نکنه یا به عبارتی بتونید همه انواج را دریافت کنید

این اشتباه هست چون انواجی مثله SSB که دارای پهنای باند باریکی هستند گیرندهای معمولی توانایی دریافت این انواج را ندارند

که البته اگر این انواج هم رمز گذاری شده باشند هم در صورت دریافت صدای نا مفهومی دارند که باید طبق الگوی رمز شده باز تولید بشه نمونه ای از صدای رمز کذاری شده SSB را گوش کنید

لینک دانلود : upmost-blog.persiangig.com/ECA-fail/SSB-3.wma

تمام صداهایی که شنیده میشه صداهای رمز گذاری شده هست (البته صدای فابل فهم از 5:45 ثانیه شروع میشه و تا 10 ثانیه ادامه داره)

دیدگاه

خب شما یه مدار داری که کم خرج و ساخت راحت و قطعاتش گیر بیاد داری ؟؟
                  البته من همه خرید هام اینترنتی برای همین خیلی از مدارهایی که دوستان معرفی می کنند اگر یه فروشگاه معتبر نداشته باشه نمی تونم بخرم و بسازم !

من بیشتر بیسیم پلیس و فرودگاه و تلفن بیسیم و... مد نظرمه !
                  ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کیان
                    خب شما یه مدار داری که کم خرج و ساخت راحت و قطعاتش گیر بیاد داری ؟؟
                    البته من همه خرید هام اینترنتی برای همین خیلی از مدارهایی که دوستان معرفی می کنند اگر یه فروشگاه معتبر نداشته باشه نمی تونم بخرم و بسازم !

من بیشتر بیسیم پلیس و فرودگاه و تلفن بیسیم و... مد نظرمه !
                    راستش من مدار مشخصی ندارم و معمولا از اطلاعات دیتاشیت آی سی ها استفاده میکنم

در مورد گیرنه پلیس و ..... باید فرکانس دریافتی تون بین 120 تا200 مگاهرتز باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط piv16
                      صدای هیس FM شنیده میشه؟
                      :question:
                      سلام
                      اره داره ولی موج نمی گیره من سلف تیونر را تغییر دادم ولی تا ثیری نداشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen_22
                        سلام
                        اره داره ولی موج نمی گیره من سلف تیونر را تغییر دادم ولی تا ثیری نداشت
                        سیم آنتن وصله ؟
                        گیرنده های fm معمولا بدون آنتن کار نمی کنند

دیدگاه

اره وصل ولی روی هیچ موجی قفل نمیکنه همه کارای موجود را کردم ولی راه نیفتاد
                          :cry2:

دیدگاه

یه عکس از برد رادیو به همراه شماره آی سی و مدل رادیو رو بذارین شاید اینطوری بهتر بشه کمکتون کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X