ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27
    2008/09/26
    1,405
    30

تغییر در ولتاژ پاور کامپیوتر

با درود . . .
    اساتید عزیز آیا امکانش هست ولتاژ 12 یا 5 ولت پاور رو با دستکاری کردن مدارش به 8 ولت رسوند؟
    مقدار جریان باید افت نکنه و حداقل توانایی 10 آمپر رو داشته باشه
    من الان 2 تا پاور ATX دست دوم دارم و بدجوری هم نیاز به 8 ولت دارم :biggrin:
    حال و حوصله ساخت یه منبع سوئیچینگ رو هم ندارم. برا همین میخوام اگر بشه همین پاور رو یه بلایی سرش بیارم تا بشه 8 ولت

با سپاس

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .
    2008/09/29
    6,000
    439

پاسخ : تغییر در ولتاژ پاور کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط وحيد نصيري
    با درود . . .
    اساتید عزیز آیا امکانش هست ولتاژ 12 یا 5 ولت پاور رو با دستکاری کردن مدارش به 8 ولت رسوند؟
    مقدار جریان باید افت نکنه و حداقل توانایی 10 آمپر رو داشته باشه
    من الان 2 تا پاور ATX دست دوم دارم و بدجوری هم نیاز به 8 ولت دارم :biggrin:
    حال و حوصله ساخت یه منبع سوئیچینگ رو هم ندارم. برا همین میخوام اگر بشه همین پاور رو یه بلایی سرش بیارم تا بشه 8 ولت

با سپاس
    ببین شماره ای سیش چیه بعد ببین فیدبک روی کدوم پایشه معمولا 2 تا مقاومت با ترلانس 1% میزارن براش با یکی از اونا بازی کنی ولتاژ کم و زیاد میشه .البته میتونی توی این سایت دنبال نقشه پاورت هم بگردی .

http://danyk.wz.cz/s_atx_en.html
    2012/03/02
    1,337
    87

حرف خوبی زدی
    [color=blue]اتفاقا جناب نصیری قبلا میخواستم پیشنهادی بدم / که با توجه به اینکه هر روز یکی یه تاپیک میزنه و هوس میکنه تغذیه بسازه و با توجه به اینکه اطلاعات کافی هم نداره و بعد از کلی سوال و ..... آخرش شکست میخوره .
    بیاییم به همراه اساتید یه تاپیک مخصوص تغییر ولتاژ و جریان پاور کامپیوتر بزنیم / و با کمک و زحمت یکی از اساتید ،در توان ثابت پاور یه سری ولتاژها و جریان های پیش فرض تعریف بشه و فقط نیاز به تغییر سیم پیچ ترانس و فیدبک باشه .
    میتونیم از اوور ولتاژ و جریان هم صرف نظر کنیم و LM339 رو در بیاریم و فقط فیدبکی واس کنترل 494 تعریف کنیم .

ولتاژ ها و جریان هایی مختلف و پر کاربد اما با توان ثابت خود پاور

مثلا 10 ولت 20 امپر
    5 ولت 40 امپر
    12 ولت ...
    8 ولت ....
    که فقط نیاز به تغییر در سیم پیچ ثانویه باشه و یه کوچولو تغییر فیدبک . اینجوری دیگه همه به نیاز خودشون میرسن و نیازی به از صفر ساختن تغذیه نیست

دوستان و اساتید لطفا نظر بدید

در مورد کار شما بهتره اساتید نظر بدن ولی به نظر من در توپولوژی های فوروارد و دو سوییچ این کار (فقط تغییر ثانویه ) مشکلی نداره .
    (شما که خودت استادی ) :biggrin:
    2008/09/26
    1,405
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfx
    ببین شماره ای سیش چیه بعد ببین فیدبک روی کدوم پایشه معمولا 2 تا مقاومت با ترلانس 1% میزارن براش با یکی از اونا بازی کنی ولتاژ کم و زیاد میشه .البته میتونی توی این سایت دنبال نقشه پاورت هم بگردی .
    http://danyk.wz.cz/s_atx_en.html
    ممنون داش آروین
    سر کنجکاوی دیروز گرفتم فیدبک 12 ولتی رو مقاومتش رو (15 کیلو هست)کمتر کردم. تا 9.42 اومد منتها گفتم شاید مشکلی پیش بیاد و نتونه جریان بده. تا حدود 2 آمپر رو که راحت میداد منتها گفتم بهتره بیخیالش بشم و راه مطمئن رو پیدا کنم. در این بین ولتاژ 5 ولت هم افت پیدا کرده بود که البته برای کار ما مهم نیست
    برا کنترلش 494 داره و حفاظت رو هم 339

نقل قول نوشته اصلی توسط کيان
    ببين 12 ولتش چند آمپره و بعد با يه تقسيم مقاومت ساده 12 ولت رو 8 ولت کن !!!!
    به همين راحتي به همين خوشمزگي
    خوبی شما؟

نقل قول نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
    حرف خوبی زدی
    اتفاقا جناب نصیری قبلا میخواستم پیشنهادی بدم / که با توجه به اینکه هر روز یکی یه تاپیک میزنه و هوس میکنه تغذیه بسازه و با توجه به اینکه اطلاعات کافی هم نداره و بعد از کلی سوال و ..... آخرش شکست میخوره .
    .
    .
    .
    فکر بدی نیست جناب HI VOLTAGE
    برا افزایش تا یه حدی هم نیاز به تغییر در سیم پیچی نداریم
    یه تاپیک قبلا بود که متغیر کردن پاور رو گفته بود
    منتها من هدفم کاهش و فیکس کردنه
    برا همین فکر نکنم زیاد دنگ و فنگ داشته باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
    اینا دیگه قدیمی شده
    ما قبلا 28 ولت هم گرفتیم از این پاورا
    منم قبلا تو دوران ابتدایی املا 20 شدم و کارت 1000 آفرین گرفتم!

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .
    2008/09/26
    1,405
    30

پاسخ : تغيير در ولتاژ پاور کامپيوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط کيان
    اين کار کاملا شدنيه !!!!!!!
    شما فقط بگو 12 ولت پاورت چند آمپره !!!
    من قبلا اينکار رو کردم !!البته براي 7 ولت !!!
    جواب هم داد !
    ترسـم نرسـی به کــــعبه ای اعــرابی *** کاين ره که تو میروی به ترکستان است

بدرود . . .
    2012/03/02
    1,337
    87

اینا دیگه قدیمی شده
    ما قبلا 28 ولت هم گرفتیم از این پاورا
    پس معلومه منظورمو متوجه نشدی / منظور من اون تغییر فقط فیدبک یا گذاشتن پتانسیوتر نبود /(تغییر در 12 ولت 10 امپر) کجا نوشته سیم پیچ بقیه ولتاژها باز بشه و در عوض سیم های بیشتری به مثلا 12 ولت موازی بشه تا فقط یه 12 ولت 30 امپری ازش بگیریم ؟؟

حذف ولتاژهای اضافی و اضافه کردن توان انها به ولتاژ مدنظرمون
    مثلا اگه 3.3 و 12 ولت نمیخواهیم ازش میگذریم و توانشونو به 5 ولت بدیم تا بشه 5 ولت 60 امپر

فکر بدی نیست جناب HI VOLTAGE
    برا افزایش تا یه حدی هم نیاز به تغییر در سیم پیچی نداریم
    یه تاپیک قبلا بود که متغیر کردن پاور رو گفته بود
    منتها من هدفم کاهش و فیکس کردنه
    برا همین فکر نکنم زیاد دنگ و فنگ داشته باشه
    باور کن با تمام سادگی بازم نیاز به توضیح کامل برای بعضی ها میباشد
    نمیدونم / بنده هم این تست هارو انجام دادم / ولی تا حدی ظاهرا نمیشه زیاد با فیدبک تغییرات رو انجام داد (افت حداکثر جریانی که میتونه بده)
    میدونم که خودت استادی و واست کاری نداره / اگه نظر منو بخوای که نه نصیری جان مشکل نداره / ولی اگه حوصله داشته باشی یه کوچیک تغییر تو سیم پیچ بدی بنظرم بهتره / راستی 1 تک ولتاژ 8 میخوای ؟ یا ؟
    2009/12/25
    1,462
    45

سلام.وحید جان عسکهای زیر و لینکهای منبعشو یک نگاه بنداز

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

منبع:
    http://www.chirio.com/switching_power_supply_atx.htm
    و
    http://www.irantk.ir/irantk4506-2/
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی
    2012/03/06
    1,628
    29

سلام.
    راحت ترین راه این ایسی رو با ه که پایه فیدبکیه پتانسیو متر به خروجی 12 ولت وصل کنی و اونقدری بازش کنی که خروجی بشه 8 ولت.

البته این راحت ترین راهشه!

های ولتاژ جان دوباره پیچی فریت هم همچین کاره راحتی تیست. بابای ادم و درمیاره تا یه فریت چسب خورده رو دوباره بپیچی.
    برای افزایش هم تعداد دور 12 رو حفظ کردم و دوباره پیچیدم ( با سیم 1 لایه فقط برای فیدبک) کنارش هم یه سیم دیگه به روش ازمون و خطا پیچیدم و بعد یکسو سازی دادم به خروجی :nerd:
    البته اون موقع بنده مرض داشتم و میخواستم تجربه کرده باشم. نمیدونم چند امپر میده اینجوری (من فقط یه لامپ 60 ولت رو با 270 ولت روشن کردم) oo:
    زکات علم نشر آن است
    بیشتر با من اشنا بشین :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
    ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0
    2008/09/26
    1,405
    30

برادر HIVOLTAG اولا استاد خودتی :mrgreen:
    ثانیا اگر بخوام ترانس رو باز کنم و .... کلا بیخیال میشم و میرم یه منبع 9 ولتی سوئیچینگ پیدا میکنم :biggrin:

خدمت داش مسعود گل هم عرض کنم اون نقشه برا متغیر کردنشه. در صورتی که من فقط نیاز دارم در حدود 8 ولت کمش کنم.

بقیه ولتاژها اصلا مهم نیستند و تنها به یک ولتاژ 8 ولت با میزان جریان دهی 10 آمپر نیاز هست.
    این نقشه رو یه نگاه بندازید:

پاوری که الان دارم روش کار میکنم تا حدودی شبیه اینه با این تفاوت که از 3.3 هم فیدبک گرفته
    توی نقشه مقاومت R25 و R26 مربوط به فیدبک 12 و 5 ولتی هستند
    پاور من مقدار R25 رو 15 کیلو گذاشتن براش
    من اومدم یه مقاومت 3.3 کیلو باهاش موازی کردم(با R25) و ولتاژ خروجی 12 ولت به 7.35 رسید.
    به راحتی و بدون افت ولتاژ تونست 6 آمپر رو بهم بده(بار اهمی گذاشته بودم) و چند دقیقه هم عمدا گذاشتم در اون حالت کار کنه

آیا چنین کاری به تنهایی صحیحه و میشه روش حساب کرد؟ و یا باید تغییرات دیگه ای هم بدم؟
    تنها مشکل در این حالت کاهش سرعت فن 12 ولتی هستش که اونم یه کارایی براش کردم و فوقش یه تغذیه دیگه براش میزارم!! و یا فن 220 بهش میزنم

با سپاس

بدرود . . .
    2012/03/06
    1,628
    29

معمولا پاور های کامپیوتر تو مسیر فیدبکشون ( بعد از جمع شدن جریان های عبوری از 3تا مقاومت ) یک جامپر دارن.
    تنها کاری که باید بکنی اینه که اون جامپر رو برداری جاش مقاومت قرار بدی و مقاومت مسیر 12 ولت رو اتصال کوتاه کنی.
    اگه میخوای متغیر باشه ولوم بزار.
    اگه میخوای راحت باشه یه پتانسیومتر در حد 10 کیلو بزار.
    یا اگه سرت درد میکنه برای دردسر مقاومت بزار جاش ببین با چند اهم میاد رو 10 ولت.
    برای مشکل فن هم یه کار دیگه میتونی بکنی. اونم افزایش ولتاژ و استفاده از مسیر 5.5 ولت برای 8 ولته که اینجوری 12 ولت باید بره تا 16-15 ولت که فقط فن پاور سرعتش خیلی بالا میره که میشه یه مقاومت گزاشت سر راهش.

مشکل هم نه پیش نمیاد.
    چون با افزایش ولتاژ تو فیدبک دیوتی سایکل پایین میاد که اوئنم هیچ مشکلی نداره.
    زکات علم نشر آن است
    بیشتر با من اشنا بشین :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
    ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27