اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نصب ایفون تصویری برای 20 واحد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نصب ایفون تصویری برای 20 واحد

سلام
    من میخواستم بدونم که ایفون تصویری که برا 20 واحد نصب میشه همونطوریه که برای واحد های کم نصب میشه یعنی از هر واحد یه سیم 4 رشته ای میاد به پشت پنل و اونجا برا هر واحد جای مشخصی داره.
    یا میشه با تعداد کمتر سیم وصل کرد؟

پاسخ : نصب ایفون تصویری برای 20 واحد

نوشته اصلی توسط msadegh
    سلام
    من میخواستم بدونم که ایفون تصویری که برا 20 واحد نصب میشه همونطوریه که برای واحد های کم نصب میشه یعنی از هر واحد یه سیم 4 رشته ای میاد به پشت پنل و اونجا برا هر واحد جای مشخصی داره.
    یا میشه با تعداد کمتر سیم وصل کرد؟
    سلام
    والا من تا حالا خوده 20 واحدی رو نصب نکردم ولی تا جایی که اطلاع دارم میدونم که آره مثه واحدهای کم باید 4 رشته سیم از هر واحد بیاد پشت پنل و هر برای هر گوشی جای مشخص داره

دیدگاه

بستگی به مدل آیفون داره که میبندین ، اکثرا مثل commax و simaran ,taba به این صورت هست :

4 تا سیم مشترک برای همه واحدها - و برای هر واحد فقط یک سیم مجزا نیازه برای زنگ

اگر آیفون صوتی معمولی دارید به راحتی میتونید تعویض کنید تصویری بزارید .

مثلا برای 20 واحد شما به 4 تا سیم نیاز دارید که مشترک شده باشند و 20 تا سیم مجزا یعنی کلا به 24 رشته سیم نیاز دارید که معمولا برق کارها یک سیم چند زوج میبرن واحد یک بعد به دو و... اگر اینطوری سیم کشی کرده باشه سوئیچر را به 4 تای مشترک پشت گوشی وصل میکنید و یک سیم برای زنگ ، برای همه واحدها همین کار میکنید
      بعضی برق کارها هم از هر واحدی یک سیم میبرن دم درب که شما دم درب 4 تا سیم از هر واد را میدین به سوئیچر و طرف دیگر سوئیچر را به پنل وصل میکنید
      کلا 24 رشته سیم کافیه
      اما کار نصابه نیاز به تجربه داره خودتون دست نزنید .
      همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
      کانت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eshgh_namordeh
        بستگی به مدل آیفون داره که میبندین ، اکثرا مثل commax و simaran ,taba به این صورت هست :

4 تا سیم مشترک برای همه واحدها - و برای هر واحد فقط یک سیم مجزا نیازه برای زنگ

اگر آیفون صوتی معمولی دارید به راحتی میتونید تعویض کنید تصویری بزارید .

مثلا برای 20 واحد شما به 4 تا سیم نیاز دارید که مشترک شده باشند و 20 تا سیم مجزا یعنی کلا به 24 رشته سیم نیاز دارید که معمولا برق کارها یک سیم چند زوج میبرن واحد یک بعد به دو و... اگر اینطوری سیم کشی کرده باشه سوئیچر را به 4 تای مشترک پشت گوشی وصل میکنید و یک سیم برای زنگ ، برای همه واحدها همین کار میکنید
        بعضی برق کارها هم از هر واحدی یک سیم میبرن دم درب که شما دم درب 4 تا سیم از هر واد را میدین به سوئیچر و طرف دیگر سوئیچر را به پنل وصل میکنید
        کلا 24 رشته سیم کافیه
        اما کار نصابه نیاز به تجربه داره خودتون دست نزنید .
        مهندس جان مطمئنی که تابا 4 رشته سیم مشترک بین همه ی گوشی ها داره ؟!؟
        من اینجوری ندیدم ، آیا فقط برای جاهایی که تعداد واحدها زیاده این نوع رو خریداری میکنن ؟؟؟

دیدگاه

برای واحدهای زیاد چون میخواهند سیم کشی کم بشه ، همچنین به راحتی جایگزین آیفونهای صوتی قبلی بشه به همین جهت با 4 سیم مشترک برای همه واحدها و یک سیم جدا برای زنگ طراحی شده .
          البته 4 واحد هم همینطوری میشه وصل کرد اما معمولا تا 15 واحد دو مدل پنل وجود داره ، یکی سوئیچر سرخود و دیگری بدون سوئیچر
          سوئیچر سر خود که پشت پنل برای هر واحد ورودی 4 تا سیم داره که باید از هرواحد 4 شته به اینها وصل بشه که البتهمیشه سوئیچر سر خورد را باز کرد و تبدیل به بدون سوئیچرش کرد .

بدون سوئیچر هم که فقط 4 تا سیم داره و برای هر واحد یک سیم زنگ که 4 تا مشترکها را به سوئیچر وصل میکنند ( حالا یا پائین یا پشت گوشیها ، بستگی به سیم کشی داره) و سیم زنگ هر واحد هم به سوئیچر مخصوص خودش
          کانت

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون
            ولی یادمه اوایل که ایفون تصویری اومده بود همینجوری که شما گفتین بدون سویچر بود و سویچر جدا داشت ، بعد میگفتن که سویچر قاطی میکنه و زنگ واحدها رو اشتباه میزنه و مجبور میشدن سویچر رو تعویض کنن!
            نظره شما چیه ؟ میشه که سویچر قاطی کنه ؟

دیدگاه

خواهش میکنم
              سوئیچر قاطی نمیکنه مگه اینکه نصاب اشتباه وصل کنه یا واقعا سوئیچر خراب بشه
              اوایلش هم ابتکاری سوئیچر وصل میکردند این مشکلات بود بعدش که دیگه تولید شد مشکل نداشت .
              کانت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eshgh_namordeh
                خواهش میکنم
                سوئیچر قاطی نمیکنه مگه اینکه نصاب اشتباه وصل کنه یا واقعا سوئیچر خراب بشه
                اوایلش هم ابتکاری سوئیچر وصل میکردند این مشکلات بود بعدش که دیگه تولید شد مشکل نداشت .
                ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X