اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی aes در کدویژن با میکرو atmega16

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی aes در کدویژن با میکرو atmega16

سلام
    من میخواستم aes-128 رو با میکرو atmega16 راه اندازی کنم، کتابخونه ش رو (.lib) رو هیچ جا پیدا نکردم. چندتا فایل دانلود کردم که یکیش .c هست و دو تاش .h ولی ظاهرا ناقصه و تا کتابخونه ش نباشه قابل استفاده نیست. تا حالا کسی aes رو پیاده سازی کرده؟

پاسخ : راه اندازی aes در کدویژن با میکرو atmega16

تا جایی که من فهمیدم aes قابل پیاده سازی روی atmega16 نیست. فکر میکنم به خاطر حجمش باشه. ظاهرا حداقل atmega128 لازمه. کسی چیزی در این مورد میدونه؟

دیدگاه

من یه نمونه کد دانلود کردم ولی ظاهرا با نرم افزار GCC نوشته شده دوتا هدر فایل به نامهای avr\io.h و inttypes.h داره که کدویژن نمیشناسه، کسی میدونه به جای این دوتا تو کدویژن چی میتونم بذارم؟

دیدگاه

ببخشید دوستان این aes چیه ؟ oo:
        دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Navid_Micro
          ببخشید دوستان این aes چیه ؟ oo:
          Advanced Encryption Standard

دیدگاه

به چه درد میخوره ؟
            دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد

دیدگاه

اطلاعات رو قبل از ارسال رمزگذاری میکنه تا فقط برای سیستم مقصد قابل شناسایی باشه.

با تشکر از دوستان که جواب سوالات من رو دادن

دیدگاه

سلام
                من الگوریتم AES-128 رو تونستم روی atmega16 در کدویژن و زبان C راه اندازی کنم

مجددا با تشکر از دوستان اگه کسی سوالی داشت در خدمتم

دیدگاه

سلام
                  من الگوریتم AES-128 رو تونستم روی atmega16 در کدویژن و زبان C راه اندازی کنم

مجددا با تشکر از دوستان اگه کسی سوالی داشت در خدمتم
                  سلام،سوالی برام پیش اومد و اون هم این که آیا این الگوریتم real-time هستش؟
                  من تونستم با xmega (که دارای قابلیت پیاده سازی AES , DES هستش) این کار رو بکنم، ولی هیچ وقت در مورد پیاده سازی نرم افزاری فکر نکردم. میتونید یکم بیشتر در مورد کارتون توضیح بدید؟

دیدگاه

سلام
                    راستش من با xmega کار نکردم. نمیدونم پیاده سازی سخت افزاریش چطوری میشه.

من توضیح دقیق ریاضیات الگوریتم رو دانلود کردم و با استفاده از نمونه کدهای ناقصی که دانلود کردم به صورت یه تابع تعریفش کردم. ورودی تابع 128 بیت اطلاعات و 128 بیت کلیده و خروجی هم که 128 بیت اطلاعات کد شده

من این الگوریتم رو روی یه فرستنده گیرنده که با atmega16 کنترل میشد تست کردم و کاملا جواب داد و هیچ تأخیر یا کندی سرعت هم نداره. (یا حداقل تو کاری که من استفاده کردم مشکلی ایجاد نشد)
                    فقط یه مقدار از حافظه رو اشغال میکنه، فکر کنم 20 درصد از حافظه atmega16 رو میگیره

دیدگاه

میتونید لینک دانلودی که در اون توضیح ریاضی دقیق رو داده، بدید،من چند تا مطلب در این مورد دارم،ولی همگی به صورت بلوک دیاگرامی هستند و سرنخ خوبی برای پیاده سازی نرم افزاری نمیدند. برام جالبه که بتونم به صورت نرم افزاری هم پیاده سازی کنم.
                      اگر سوالی در مورد پیاده سازی با xmega داشتید در خدمتم.

دیدگاه

http://csrc.nist.gov/publications/fips/fips197/fips-197.pdf

اگه AES tutorial pdf رو سرچ کنی اولین لینکی که میاد اینه

خوندن ریاضیاتش حوصله میخواد ولی بر خلاف ظاهر سختش، اگه تمرکز داشته باشی راحته.
                        اگه سوال دیگه ای بود در خدمتم.

فعلا سر و کارم با xmega نیفتاده :smile:
                        انشاءالله اگه افتاد مزاحم میشم

دیدگاه

راستی یادم رفت بگم
                          برای تستش هم یه سری test vector هست. یکیش اینه:
                          http://www.unsw.adfa.edu.au/~lpb/src/AEScalc/AEScalc.html

خیلی عالی بود. من کل برنامه رو که تموم کردم جواب نمیداد گیر کرده بودم. test vector هم برای همه توابع پیدا نکردم. این خیلی خوب بود

یکی دیگه هم اینه:
                          http://en.wikipedia.org/wiki/Rijndael_mix_columns

برای تست تابع mixcolumn

برای بقیه چیزی پیدا نکردم. ولی همینا هم خیلی به درد خورد.

اگه میخوای بنویسیش از صفر شروع کردنش خیلی سخته. یه سرچ بزنی سورس کدهای آماده هست. اونی که من تونستم باهاش ارتباط برقرار کنم یه سری ایرادهای کوچیک داشت که برای رفع کردنش مجبور شدم همه این فایلی که لینکش رو گذاشتم بخونم و دونه دونه توابع رو بنویسم تست کنم

ولی شاید بشه یکی رو پیدا کرد که کامل باشه و بدون دنگ و فنگ کار کنه.
                          اگرم خواستی بگو سورس فایلی که ازش جواب گرفتم برات بفرستم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rt28
                            راستی یادم رفت بگم
                            برای تستش هم یه سری test vector هست. یکیش اینه:
                            http://www.unsw.adfa.edu.au/~lpb/src/AEScalc/AEScalc.html

خیلی عالی بود. من کل برنامه رو که تموم کردم جواب نمیداد گیر کرده بودم. test vector هم برای همه توابع پیدا نکردم. این خیلی خوب بود

یکی دیگه هم اینه:
                            http://en.wikipedia.org/wiki/Rijndael_mix_columns

برای تست تابع mixcolumn

برای بقیه چیزی پیدا نکردم. ولی همینا هم خیلی به درد خورد.

اگه میخوای بنویسیش از صفر شروع کردنش خیلی سخته. یه سرچ بزنی سورس کدهای آماده هست. اونی که من تونستم باهاش ارتباط برقرار کنم یه سری ایرادهای کوچیک داشت که برای رفع کردنش مجبور شدم همه این فایلی که لینکش رو گذاشتم بخونم و دونه دونه توابع رو بنویسم تست کنم

ولی شاید بشه یکی رو پیدا کرد که کامل باشه و بدون دنگ و فنگ کار کنه.
                            اگرم خواستی بگو سورس فایلی که ازش جواب گرفتم برات بفرستم.
                            سلام دوست عزیز لطفا امکانش هست که سورس برنامه ای رو که ازش جواب گرفتید رو اینجا قرار بدید که همه استفاده کنن
                            من که بد جوری لازمش دارم :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soleares
                              میتونید لینک دانلودی که در اون توضیح ریاضی دقیق رو داده، بدید،من چند تا مطلب در این مورد دارم،ولی همگی به صورت بلوک دیاگرامی هستند و سرنخ خوبی برای پیاده سازی نرم افزاری نمیدند. برام جالبه که بتونم به صورت نرم افزاری هم پیاده سازی کنم.
                              اگر سوالی در مورد پیاده سازی با xmega داشتید در خدمتم.
                              سلام من می خواستم کد aes رو در atmega32 راه اندازی کنم ولی هیچی بلد نیستم . راستی من تو برنامه از uart استفاده کردم .یه برد hmt& hmr دارم که با دستور های printf و scanf دیتا رو که int هست میفرستم ولی نمیتونم از امنیتش مطمئن باشم لطفاً کمک کنینننن :cry: :cry: :cry: :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X