اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین منبع ولتاژ ADC برای ساختن دماسنج با LM35 کدومه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین منبع ولتاژ ADC برای ساختن دماسنج با LM35 کدومه؟

سلام.
    من میخوام یه دماسنج دقیق با سنسور LM35 بسازم. برای انتخاب ولتاژ مرجع نمیدونم AVCC بهتره یا INTERNAL یا VREF
    اصلا چه تفاوتهایی دارن با هم؟

پاسخ : بهترین منبع ولتاژ ADC برای ساختن دماسنج با LM35 کدومه؟

از اونجای که تغیرات خروجی lm 35 به ازای هر درجه 10 میلی ولت هست و با تنظیم میکرو بر روی حالت اینترنال هر استپ میشه 2 میلی ولت در نتیجه دقت اندازه گیری میشه 0.2 درجه کخ فکر نکنم خود سنسور تا این حد دقت داشته باشه بهترین دفرنس داخلیه!!!

اگه داخلی بزاری روی پایه رفرنس ولتاژ 2.54 ایجاد میشه!!
    واگه اکسترنال بزاری بستگی به ولتاژی داره که بهش میدی!
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
    http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

اگه از نظر دقت اندازه گیری بخوای نگاه کنی اقا محسن درست میگن اما بهترین avcc با یه فیلتر LC
      چيزي را بگو که بتواني بنويسي
      چيزي را بنويس که بتواني امضا کني
      چيزي را امضا کن که بتواني به آن عمل کني (ناپلئون)

دیدگاه

ممنون. تو کتاب علی کاهه نوشته انتخاب گزینه رفرنس داخلی برای میکروهایی که رفرنس داخلی ندارن همون avcc در نظر گرفته میشه.
        الان تو مگا 32 من با رفرنس داخلی و همچنین با رفرنس avcc آزمایش میکنم هر دو یه عدد تو خروجی بهم میده.
        میگم مگا32 هم رفرنس داخلی داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lordsoroosh
          اگه از نظر دقت اندازه گیری بخوای نگاه کنی اقا محسن درست میگن اما بهترین avcc با یه فیلتر LC
          چرا؟؟؟
          نوشته اصلی توسط شازده
          ممنون. تو کتاب علی کاهه نوشته انتخاب گزینه رفرنس داخلی برای میکروهایی که رفرنس داخلی ندارن همون avcc در نظر گرفته میشه.
          الان تو مگا 32 من با رفرنس داخلی و همچنین با رفرنس avcc آزمایش میکنم هر دو یه عدد تو خروجی بهم میده.
          میگم مگا32 هم رفرنس داخلی داره؟
          بله رفرنس داخلی داره و روی 2.54 هست !!

دیدگاه

من از سنسور lm 35 تا دقت 0.1 هم گرفتم مشکلی نداره
            در مورد رفرس هم به نظر من هرچی کمتر بهتر
            [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

یکی بیاد و بزرگواری کنه و یه برنامه بیسیک با مگا32 و رفرنس داخلی بهم بده.
              برای استفاده از رفرنس داخلی توی شماتیک پایه های AVCC و AREF رو به هم وصل کنم و با یه خازن 100نانو به زمین و با یه سلف 100میکروهانری به مثبت تغذیه خوبه دیگه؟

دیدگاه

نه عزیزم اگه رفرنس داخلی بزنی باید پایه a ref رو ازاد براری تا رگلاتور داخلی برات ولتاژش رو تولید کنه و برای این که نویز نگیره میان با یه خازن زمینش میکنن!!!!
                اگه به avcc وصلش کنی خوب معلومه که میشه 5 ولت و دقیققا همون جواب رو میبینی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن فاریابی
                  نه عزیزم اگه رفرنس داخلی بزنی باید پایه a ref رو ازاد براری تا رگلاتور داخلی برات ولتاژش رو تولید کنه و برای این که نویز نگیره میان با یه خازن زمینش میکنن!!!!
                  اگه به avcc وصلش کنی خوب معلومه که میشه 5 ولت و دقیققا همون جواب رو میبینی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                  ممنونم میشه بگی چه خازنی باشه بهتره؟ یه جایی دیدم نوشته بودن 47میکرو یه جای دیگه 100نانو. اصلا به هم نمیخورن

دیدگاه

سلام داداش
                    نوشته اصلی توسط محسن فاریابی
                    بله رفرنس داخلی داره و روی 2.54 هست !!
                    شرمنده ولی فکر می کنم رفرنس داخلی 2.56 باشه!!!! بازم یه تجدید نظر بفرمایید جناب فاریابی
                    نوشته اصلی توسط شازده
                    ممنونم میشه بگی چه خازنی باشه بهتره؟ یه جایی دیدم نوشته بودن 47میکرو یه جای دیگه 100نانو. اصلا به هم نمیخورن
                    سلام داداش
                    نگا کن شما بیا برای بهتر شد کار و این که خیالت راحت بشه سر راه vcc به AVCC یه سلف 10 میکرو هانری بزار
                    برا خازن هم بنده یه 47 میکرو فاراد گذاشتم عالی بود
                    ضمنا اگر کارتون بازم دقت بیشتری نیاز داره عملیات زیر رو هم انجام بدید
                    خروجی سنسور رو با یه سلف 10 میکرو هانری به پایه adc وصل بفرمایید
                    خازن هم کمتر از 1 میکرو هرچی پیدا کردی بزار
                    ضمنا نوع خازن ها مهم نیس ولی خودم با الکترولیتی جواب خوبی گرفتم (بدون پرش در ارقام)
                    ضمنا برای اندازه گیری دما منفی از سیستم زیر استفاده کن

خب نگا کن همیشه اون دو تا سیمv out رو بخون و مقدار مثبت رو از منفی کم کن می شه دما
                    در دما های مثبت + بیشتر از منفی و هر دو مثبت اند و در دما های منفی - بیشتر از + و بازم هر دو مثبت اند و همواره اختلاف این دو برابر دماست
                    لازم به ذکر است که می تونید جای دیود ها 1n4001 یا 1n4007 بزارید که در این صورت باید سیستم رو یکبار کالیبر کنید
                    برای نویز گیری این سیستم هم همون روش (خازن - سلف ) که در بالا برا یک پایه گفتم اینجا برا دوتا پایه اجرا کن
                    دیگه حرفی نیست
                    موفق باشی
                    یا علی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1

لازم به ذکر است که می تونید جای دیود ها 1n4001 یا 1n4007 بزارید که در این صورت باید سیستم رو یکبار کالیبر کنید
                      برای نویز گیری این سیستم هم همون روش (خازن - سلف ) که در بالا برا یک پایه گفتم اینجا برا دوتا پایه اجرا کن
                      دیگه حرفی نیست
                      موفق باشی
                      یا علی
                      نه دوست من !!
                      سنسور lm35 هیچ وقت کالیبره کردن نمیخواد
                      این دیود ها صرفا وفقط و فقط برای ایجاد 1.4 یا کمتر یا بیشتر استفاده میشه و چون خروجی ما در حالت تفاضلی کار میکنه یعنی 2 تا خروجی داریم که در عمل مقادیر ولتاژ شون از هم کم میشه پس نیازی به کالیبره کردن (به علت تغیر نوع دیود ) نداریم
                      ما فقط اختلاف ولتاژ بین منفی و خروجی lm35 رو اندازه گیری میکنیم همین

در ضمن این عکس رو از کجا کش رفتی :mrgreen:
                      مال منه !!
                      [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

من مدار RC رو پیشنهاد میکنم برای VCC چرا LC مگه جریان چقدره! :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                          من مدار RC رو پیشنهاد میکنم برای VCC چرا LC مگه جریان چقدره! :redface:
                          اصلا این فیلترهای LC و RC چیکار میکنن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
                            اصلا این فیلترهای LC و RC چیکار میکنن؟
                            یه فرکانس خاص رو در خرجی میرا یا همون حذف میکنه که ما اینجا بهش میگیم نویز :biggrin:

بهش low pass filter ham migan

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X